Şimdi Ara

1 Numara Miyop Astigmat

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün doktora gittim ölçümlerimi yaptırdım.Doktorum 1 numara miyop bide astigmat olduğumu (astigmat nedir bilmiyorum) söyledi ve gözlük yazdı.Ben bu gözlüğü sadece okulda tahtaya uzak oturduğumda,bilgisayar kullandığımda kullansam numaram büyür mü acaba tecrübelilerin yardımını bekliyorum.

• bilgisayar kullanırken tak. Özellikle filtreliyse. Ben takamıyordum hatamı anladım. 0,25 den 1,75 e çıktı. gerisini sen düşün.

Ama tek bir şey söyleyeyim o numara eninde sonunda artacak Sen sadece geçiktirebilirsin o kadar.

Geri kalanı için şu konuya bakabilirsin:http://forum.donanimhaber.com/m_43859352/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dama Tahtası

bilgisayar kullanırken tak. Özellikle filtreliyse. Ben takamıyordum hatamı anladım. 0,25 den 1,75 e çıktı. gerisini sen düşün.

Ama tek bir şey söyleyeyim o numara eninde sonunda artacak Sen sadece geçiktirebilirsin o kadar.

Geri kalanı için şu konuya bakabilirsin:http://forum.donanimhaber.com/m_43859352/tm.htm

sürekli kullanayım yani ?
  • Gözlük takmak gözün bozulmasını durdurmaz veya engellemez. Şunu bi öğrenemediniz gitti
  • Sürekli kullanıma gerek yok.

İhtiyaç duydukça kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatoromane

quote:

Orijinalden alıntı: Dama Tahtası

bilgisayar kullanırken tak. Özellikle filtreliyse. Ben takamıyordum hatamı anladım. 0,25 den 1,75 e çıktı. gerisini sen düşün.

sürekli kullanayım yani ?

İstediğini yap sonuçta artacak o numara. Ama doktorlar hep takmak gerektiğini söylüyorlar. Hem zaten takmaya başla 2-3 hafta sonra gözlüklerin gözündeyken gözlüklerini aramaya başlarsın. Banyoya girersin tam suyu dökecekken gözlüklerin gözünde olduğunu farkedersin vs vs. Ama 1 numara yani az değil yine de ben olsam sürekli takardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Gözlük takmak gözün bozulmasını durdurmaz veya engellemez. Şunu bi öğrenemediniz gitti

sorun şu sürekli kullanmayıp istediğimde kullansam yani takıp çıkarsam büyüme hızlanır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt10

Sürekli kullanıma gerek yok.

İhtiyaç duydukça kullanabilirsin.

aslında duymak istediğim tamda bu
  • 1 numara çok küçük değil aslında ve kendi doktorum şu bilgiyi verdi, gözünüz bozulacaksa bozulur,en büyük etken genetik yapınızdır ve bunun sadece hızını değiştirmek sizin elinizdedir. sizin genlerinize göre numaranız 1.75 olacaksa olur engelleyemezsiniz fakat takmanız daha iyi olur. ben iki yıldır gözlük kullanıyorum fakat son zamanlarda gözlük takınca görüntü bozuluyor.çıkarınca düzeliyor. Göz numaram küçülmeye başlıyor sanırım
  • quote:

Bugün doktora gittim ölçümlerimi yaptırdım.Doktorum 1 numara miyop bide astigmat olduğumu (astigmat nedir bilmiyorum) söyledi ve gözlük yazdı.Ben bu gözlüğü sadece okulda tahtaya uzak oturduğumda,bilgisayar kullandığımda kullansam numaram büyür mü acaba tecrübelilerin yardımını bekliyorum.

Gözlük takmak goz numaranı etkilemez.
    İstedigin zaman takabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Gözlük takmak gözün bozulmasını durdurmaz veya engellemez. Şunu bi öğrenemediniz gitti

sorun şu sürekli kullanmayıp istediğimde kullansam yani takıp çıkarsam büyüme hızlanır mı?

Hayır etkilemez. Ama gözün yorulabilir, ağrı yapabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.