Şimdi Ara

1 milyon plaka değeri olan taksiye ötv muafiyeti adalet bunun neresinde (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
2.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet fakiri ezip gebertmeyi kafaya koymuş o belli, zengini zengin etmek için bu çabalar.
  • respect_89 R kullanıcısına yanıt
    Akrabam kendi aracını kendi ve şöförü ile çalıştırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben minibuscu olarak anlatayim. duz taban olarak uretim yapan ve araclarin degeri 30 bin tl etmez ancak 120 bine satilan bu hurdalari ayni zamanda duz taban olmayan yani karsan olmayan araclara ruhsat durdurma karari ile birlikte bu kanun cikti karsan a miyonlarca tl yatirim yapildi servislerine gidin tam bir ciftlik. aracinizin 2 gunde bir arizadan dolayı serviste yatmasi mevcut daha kredi bitmedi. bir günlük kazanilan hasilat diger gun servise gidiyor. ve halen bu araclara mecbur birakmak icin adimlar atiliyor. acaba bu karsan kimin

• Aldığı aracı taksi olarak kullanmakta alt sınır olacak mı peki ? veya 5 yıl devredilmezlik şartı ? adam taksiye mercedes alıp tescili yaptırır. üç gün sonra dacia alır onla yer değiştirir. Mercedesi özelde kullanır veya piyasada satar.
  • Umarım araç alımları sadece yerli üretim araçlarla sınırlı kalır...Eğer ithal araçlar dahil olursa onun yarattığı açık yine bize girecek...Bu ülkede dürüst vatandaş cezalandırılıyor.Bir gün bu ülkeye taş yağarsa hiç şaşırmam...
  • Sadece taksici otobuscu acisindan dusunmeyin, tum halk otobüslerinin yenilenmesi demek bu. Sahibine bir faydasi varsa halka yüz faydası var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı beyaz alırlar km sıfırlar 2 3 yıl sonra lineayı satarlar üstelik karla
  • muhahah

yahu bu adamların trafik sigortasını da biz ödüyoruz.

adamlar trafik canavarı olsalar bile maksimum 2000 tl ödüyor, onlardan alınması gereken parayı da bizden alıyor firmalar.

adamlar ak taksici kardeşim, sana çarparlar, trafiği piç ederler, p.zevenklik, uyuşturucu satmak, saldırı sonrası 100 dolara adam taşımalar hepsini yaparlar.

ağzınızı da açamazsınız onlar reisçi bir defa. bizim ötv'lere zam yapsınlar aradaki kayıp için valla bak müstahak bu halka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Gato Negro

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Yapsalar bir dert yapmasalar ayrı dert,

Sorun zaten yapmaları ya da yapmamaları değil. Sadece yapılanların belli kesimlere hizmet edilmesi. Düşür ötvyi herkes için bak bakalım şikayet eden oluyor mu? Ayda 100 bin tl kazanan doktor aldığı aracı düşük vergili alıyorsa ya da vergiden muaf tutuyorsa devlet, normal vatandaşın suçu ne? Aynı hak ona da tanınsın.

ayda 100.000 tl kazanan doktor sayısı tüm türkiye'de 100 kişi falandır.

doktorlar 5-8 bin tl arası kazanır yüzde 90.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

Sorun zaten yapmaları ya da yapmamaları değil. Sadece yapılanların belli kesimlere hizmet edilmesi. Düşür ötvyi herkes için bak bakalım şikayet eden oluyor mu? Ayda 100 bin tl kazanan doktor aldığı aracı düşük vergili alıyorsa ya da vergiden muaf tutuyorsa devlet, normal vatandaşın suçu ne? Aynı hak ona da tanınsın.

Onlar devlette çalışanlar. Muayenehane açanlara ya da özel hastanelerde çalışanlara bakın siz. Devlette çalışanlar zaten o şekilde araç alamıyorlar. Ankaraya gelin tuNalı hilmi caddesine. Ben size en az 100 tane göstereyim ayda çuvalla para kazanan dr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Gato Negro -- 5 Temmuz 2016; 13:07:25 >

• bence katma değerinde kalkması lazım hatta devletin hibe vermesi gerekli onlar çünkü ekmek peşinde kırmızı ışık yok onlara sağ taraftan sollama yavaş gidene lan bu yollar benim dercesine kol bacak haretleri yapma gibi lüksleri var bu kadar özgürlük verilmişken neden sadece kaldırılan ÖTV bırakın verin cüzi bir rakama evine ekmek götürsün her yükü üstlenen vatandaş var zaten zamma susan yazın onlara masrafı öderler ben vatandaşa zam istiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

quote:

Onlar devlette çalışanlar. Muayenehane açanlara ya da özel hastanelerde çalışanlara bakın siz. Devlette çalışanlar zaten o şekilde araç alamıyorlar. Ankaraya gelin tuNalı hilmi caddesine. Ben size en az 100 tane göstereyim ayda çuvalla para kazanan dr.

işim tıp elektroniği hocam.

muayenehane açanlar çok meşhur değillerse, ya da botox, estetik falan işinde değillerse 15-20 kazanabilir. 100k çook uçuk bir tahmin.

• Şimdi ben taksiye binince paramı ödüyor muyum kardeşim?
    Kendi vergimi veriyor muyum?
    Ee daha nedir? Taksici para kazandığı aracının vergisinin neden vermiyor? Ekmek kapısına vergi vermek zor mu geliyor biz verirken?
    Taksici arabasını yenileyecek.. o esnaf.. eee?? biz esnaf değilsek üvey evlat mıyız? Bir gruba ayrıcalık yapmak ne demek?
    Madem taksicilerden kazanç elde ettikleri mal üzerinden ötv almayacaksın, diğer insanlardan da mesleğine özgü cihazlar için para alma kardeşim.
    Taksici değilsek ülkenin üvey evladı mıyız?
    Herşey bize mi girmek zorunda??

Nerede abi bu muhalefet partileri? Nedir abi hala bu ÖTV olayı?
    Ben vatandaşın sırtından vergi yükünü alacağım diye meydanlarda bas bas bağıracak bir adam kalmadı mı?
    Vergi vergi vergi... Neyin vergisi ya yeter artık.
    Bizim vergimizle sefa sürüyor millet. Sonra da git ona vatandaşlık dağıt, buna vergi affı getir, köprü ihalesi ver ben yaptım diye şişin..
    Kardeşim vergisini ben veriyorum aloo.. Ben veriyorum ben...

İyice saçma hale geldi bu memleket.

• İstanbul için konuşayım
    Çoğu otobüsler yenilendi zaten tek-tük kaldı eski otobüs.
    Minibüsler yenilenirse iyi olur.

Ticari taksilerden ümidim yok yine egea alırlar 50 ye alıyorsa 40-45 e alırlar 😄

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Akp ve adalet yan yana bile yazilmiyor

niye cihan sizin işinize de gelir koçum, ticari araçlarınız var.
    Samimiyetini yeni ticari araç alırken görmek isterim. aradaki eksik vereceğin kısmı fakire mi dağıtırsın ne yaparsın görürüz artık.

lafa gelince adalet yok bilmemne ama icraatta en önde senin gibiler var hep. Savunduğumdan değilde gelip burada artılarlar bide böyle yazanları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 5 Temmuz 2016; 13:44:57 >
  • Eksik yazmissin yaklasik 1.7 milyon degeri var. Distan bakinca aylik ulan ne kazandiriyordur be diyorsunuzdur da oyle olmuyor, tabii insancil sartlarda calistiriyorsaniz soforleri. Inanin oyle arac degistirmek de kolay gelmiyor plaka sahiplerine. Devletimizin yasa olarak uyguladigi yas sinirini da goz onune alinca boyle bir tesvige ihtiyac vardi. Sig bakis acilarinizi genislettiginizde anlayabileceginiz bir konu

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Akp ve adalet yan yana bile yazilmiyor

niye cihan sizin işinize de gelir koçum, ticari araçlarınız var.
    Samimiyetini yeni ticari araç alırken görmek isterim. aradaki eksik vereceğin kısmı fakire mi dağıtırsın ne yaparsın görürüz artık.

lafa gelince adalet yok bilmemne ama icraatta en önde senin gibiler var hep. Savunduğumdan değilde gelip burada artılarlar bide böyle yazanları.

Bu uygulama sadece ticari plakalı araçlar için geçerli iş yeri ile ilgisi yok

• Ucuz alıp kar koyup satarlar.

• Vadandas zaten para ile almiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Basamaksız otobüs, minibüs AB uyum yasaları nedeni ile zorunlu kılındı. Şimdiye kadar tamamının da değişmiş olması gerekiyordu aslında. Bunu Karsan'a değil, ayak uyduramamış diğer firmalara sorman gerekir. Madem ihtiyac var, yatırımcı bul, basamaksız minibüs yap.

Ayrıca bu minibüsler neden hala trafikten kaldırılmadı? İnsanları minibüslere mecbur bırakmak için adımlar atılıyor. Acaba bu minibüs hatları kimin?

devlet degil ben mi ureticiyi basamaksiz minibus yapmaya itecegim. ustelik belediye otobusleri dahi tam olarak buna uyabilmis degilken. insallah senin ekmek yedigin sektorude devlet kaldirir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.