Şimdi Ara

1 km ile ceza yemek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
7.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radarların elektronik olduğu ve +3 km/s kadar hata yapabileceğine dair emsal bir karar vardı. İncelemeye değer.
  • Cezayı %25 indirimli öde ve Mahkemeye başvur denk geldiğin hakime göre cezayı iptal ettirebilirsin zira ben 3 yıl önce Tekirdağ Muratlı girişinde 78 ile kesilen cezayı iptal ettirdim ve cezayı geri yatırmaları 6 ay sürmüştü. Ben hızımı 74'e sabitlemiştim ve %10 limiti aşmadığımdan emin olduğum için dilekçe, nette bulduğum emsal kararlar ve de karayolları hız radar kontrol kitapçığındaki açıklamaları ekleyerek başvurmuştum. Kitapçıkta radar cihazlarının 3km hıza kadar kalibrasyon hatası yapabilecekleri yazıyordu.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimofdm kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Deli ziya hocam bahsetmiş durumdan. Yine de aracın jant çapı, lastik ölçüsü vs değiştiyse de gps verisi değişebiliyor.

Mesela Fluence 205-60-16 ölçüsü fabrika çıkışı, 205-55-17 ölçüleri de fabrika çıkışı. 16 janta göre ayarlanmış kadran, 17 jantta yol bilgisayarı verileri bile yanlış çıkıyor.
    O zaten ayrı bir konu çoğu araba farklı boyut jantlara uygun olarak üretiliyor, hangisi takıldıysa ona göre kalibre edilmesi gerekiyor.
  • Onu bilmiyorum deneme fırsatım olursa denerim.
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, ifade şeklim yanlış olmuş. GPS hızınız sizin için veri olabilir demek istiyorum. Elbette makinenin çalışma prensibi farklıdır. GPS hızınızla makinenin ölçtüğü çok yakındır bu yadsınamaz bir gerçek.

• Devletimizin ceza sistemi sapitmis durumda elimi telefona surmeden ceza yedim ben lakin 300 lira icin itirazla falan ugrasmadim ama bu benim icin gecerli gariban adama ne diye ellemedigi telefondan 300lira ceza kitleniyor. Alkolden kitle asiri yuksek hizdan kitle ama burasi da almanya degil bom bos yolda 70le gitmedim diye de ceza yazma be kardesim. Türkiyede 30 yazan her yerde 30 ile gidilse gunde en az 1 cinayet islenir zira.

Bunun cozumu egitim ve agir yaptirimdir yoksa avrupadakiler de bayilmiyor 30la gitmeye ama caydiricilik ve temel egitim önemli. Oyle sakkadanak ceza operasyonu ile olmaz bu isler. Hak ettiysek canimiz feda olsun ama son donemde cok ama cok haksiz ceza kesildigine inaniyorum. Aksini iddia eden memur akradaslar varsa belirtsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bomboş yol 70 km/s gidilir mi diyenler avrasya tüneline girince tıpış tıpış hızlarını düşürüyorlar demek ki para cezası doğru bir yöntem keşke daha da artsa edsler.

• Bulunduğum ilde tonla kural ihlali yapan şoför var ve kaç senedir aynı hataları harıl harıl tekrarladıklarina göre ceza falan almıyorlar.

• yazık olmuş ama siz tolerans olan kısmı da geçmişsiniz
    benim şahsi kanaatim itirazdan bir sonuç çıkmayacağı yönde ama yinede belli olmaz

siz 1 km. geçmemişsiniz ,11 km. geçmişsiniz ,yani tolerans kısmını da aşmışsınız
    ki 1 km. ile ne olacak derseniz bu defa 2 km. ile ne olacak diye uzar gider

aslında ülke olarak bir standart olmadığından insanlar istemeden bile böyle durumlara düşebiliyorlar ,bazı yollarda 70 km. hız limiti levhası olduğu halde 120 km. ile gidiliyor ,ee böyle olunca insanlarda bir alışkanlık oluşmuyor

hele ki otobanları bir türlü anlayamıyorum , 120 km. hız sınırı koyuyorlar ama çoğu araç 160-180 basıp gidiyor
    ya bu limitler hiç konulmasın yada denetim yapılsın ,diğer türlü insanlar ciddiye almıyor

böyle olunca ben istediğim hızda giderim kimse karışamaz diyenden geçilmiyor ,eğer otobanlarda yeterli denetim olsa bakın o zaman istediğim hızda giderim diyen kalacak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: marslan1999

Radarların elektronik olduğu ve +3 km/s kadar hata yapabileceğine dair emsal bir karar vardı. İncelemeye değer.
    aynısını ben yazmaya gelmiştim, radarların 3 km hıza kadar standart sapma durumu vardır.
  • Eğer kamera ile yazılmış bir ceza ise kalibrasyon sebebi ile itiraz edersen muhtemelen iptal edilecektir.
    Fakat hız koridoru ise iptal edileceğini sanmıyorum.
  • Tüm konuyu okumadım, verildi mi bilmiyorum ama aşağıdaki konu tam bu duruma göre ve cezai işlemin iptali mümkün.

Kısaca özetlersem kullanılan hız ölçüm cihazlarının toleranslı çalışmasından dolayı 77 ve 78 arasındaki 1km/h hızı doğru ölçmemiş olabileceği savıyla itiraz etmek gerekiyor.
    https://forum.donanimhaber.com/radar-cezasi-3km-sa-farka-kadar-iptal-ediliyor--100530884
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Orada radar bayadır var hocam, yerleşim yerine uzaklığından ziyade yol asfaltı dandik + yanda ufak havaalanı + bağlantı yolları filan var o yüzden millet hız yapmasın istiyorlar. 2 3 tane de uyarı işareti var zaten.

• geçmiş olsun
  • ben yukarıda da yazdım ,hayatımda ilk hız cezası yedim.1.ncisi 288,00 tl çok para.devletın bütçe açıgını orta ve az gelirli halk mı kapatacak.
    ikincisi sayın hükümet otoyollardaki hız sınırını 2 defa yukseltti.bu ne demek oluyor..
    Geçen yıl Maliye Bakanlığı,bütçeye 4,5 milyar trafik cezası ön görulmüşken, terafik polisleri 5,5 milyar tl lık ceza kesmişler.bu dogru değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 12 Şubat 2020; 16:19:44 >
  • Fox913 F kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz durumu ben çok araştırdım. Sonuç olarak ise şu sava vardım;

Mahkeme ilgili emniyet müdürlüğünden radar cihazının kalibrasyon tarihi belgesini istiyor. Radar cihazları ayda 1 kalibre ediliyor eğer yanlış hatırlamıyorsam. O kalibrasyon yapıldıysa ölçüm hatası olmuyor.

• Ozellıklen saehır dısında cok dıkkat etmek lazım bır anda dalıp muhabbet ederken gecen gunü Didim de radarın onunden bastım 80 mı 85 mıydım ne Allahtan yememısım heralde daha
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.