Şimdi Ara

1 kg Jacobs Filtre Kahve 36.90 (Kargo Bedava) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.805
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Core2han

quote:

Orijinalden alıntı: General Boozer

quote:

Şimdi diyelim ben aldım bunu, french Press te yapabilir miyim acaba hep bu soru aklımda :)

Evet yapabilirsiniz. Aromasız olanından kullanmıştım. Jacobs çözünebilir kahve konusunda en başarılı bulduğum firmalardan birisi fakat filtre kahve için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Aromalısı nasıldır bilemiyorum fakat aromasızını hiç başarılı bulmadım aklınızda bulunsun...

Teşekkürler hocam alıp deneyeyim 250 gramlık tan :)

Önemli değil, yukarıda ölçek sormuşsunuz. Ölçek kullandığınız french press boyutuna veyahut içine koyacağınız su miktarına ve aynı zamanda zevke göre değişir. Ben yoğun kahve tadını seviyorum. Örnek vermek gerekirse ufak french presse (330 mL) yaklaşık 1,5-2 tatlı kaşığı kahve atıyorum ve neredeyse tamamen dolduruyorum. Ortalama bir yoğunluk için 1-1,5 tatlı kaşığı yeterli olacaktır muhtemelen 330 mL su için.

• quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tomthejeer

quote:

Şimdi diyelim ben aldım bunu, french Press te yapabilir miyim acaba hep bu soru aklımda :)

Evet ben öyle içiyorum. Bu 1 kg kahve bana en az 5 ay gidecektir. Ve günde en az bir bardak tüketmeme rağmen.

Olceklemeyi nasıl yapıyorsunuz peki hocam 1 tatlı kaşığı mi çözülebilir kahveler gibi mi yani

Birkaç içimden sonra o oturur zaten. Ben önceleri 1 yemek kaşığı deniyordum ama öyle ayarlaması zor oluyor. Sonra 3,5 4 çay kaşığına terfi ettim. Bazen 5-6 çay kaşığı ile denediğim de oldu ama dediğim gibi birkaç denemeyle hallettim dozu.

Kaybedeceğiniz bir şey yok, aksine severseniz güne mutlu uyanmanızı sağlayacak bir kazanım elde edersiniz. Bence hiç durmayın denryin.

Her ikinizede teşekkür ederim alıp deneyeceğim küçük french presslerden benim ki muhtemelen 330 luk klasik kafe işi :) tekrar teşekkürler.

• Hocam o dediginiz gruplardan alıyoruz hemen hemen herşeyimizi, bitek torku var iste ayrı aklıma gelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aroma olanin normalinden farki nedir? icine surup vb katilmis mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aramo olanı bilmiyorum da classic olanı tavsiye etmem. Tabii herkesin damak zevki ayrıdır alacaksanızda 1kg almayın 250gr lık deneyin. Çok ekşi bir tadı var.

Tchibo black white, mehmet efendi colombian tavsiye ederim.

Çekirdek ise tchibo barista espresso...

Gurme veya uzman değilim, kişisel deneyimlerim sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aroma daha yumuşak bir kahve.benim gibi sert sevenler için iyi değil.klasik olanda da alışık olduğumuzdan yumuşak gerçi de mecbur içiyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.