Şimdi Ara

1 KATLI ASANSOR YAPMA PROJESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
5.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde bır vınç buldum 2 ton yer vıncı yazıyordu bundakı sanzıman nasıl bır sıstem acaba sonsuz dıslımı normal dıslımı

bılgısı olanlar

1 KATLI ASANSOR YAPMA PROJESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 6 Şubat 2019; 16:13:28 >

• Resimler şu an çıkmamış görünüyor.
    Ucuz ufak vinçler genelde gayet sessizler? Mırıldanma edasında bir ses var sadece. Arızalı sistemlere mi denk geldiniz?
    Ses konusu çok önemliyse, tavanın üstünden dışrı atın, tavandaki bir delikten zinciri sarkıtın. Yeterli yalıtımı yaparsanız hiçbir sorun kalmaz. Hem tavandaki deliği hem de dışarı attığınız vinci komple kapatırsınız.

Gezegen dişli sistemleri var. Bunlar da çok önemli bir yerde. Yüksek devir farkları sağlanabiliyor. Dİk duran kalorifer mazot depolarına takılan eski ipli göstergeler vardı. İçinde yüksek devir oranlı gezegen/plaetary gear sisteminin değişik bir uygulaması vardı. Resmini bulamadım ama çizeriz belki.

Gerçi sizin vinçten başka çareniz yok...
  • Selamlar proje nasıl gidiyor hangi aşamadasınız?
  • mavi-kaplan M kullanıcısına yanıt
    proje suan duruyor maddı sıkıntılardan dolayı :)
    maddı durum ıyılesınce hep yapacagım hemde resımleyecegım burada yayınlayacagım
  • evet arkadaşlar uzun bır zamandan sonra nasıpse yarın parcaları almaya gıdıyorum
    yarın bu ıse bısmıllah dıyoruz ınsallah umdugumuzu uretıp saglıklı ve guvenlı bır sekılde kullanırız

bırde aklımda bırsey daha var plexı glas lar ne kadar saglam yuk tasımıcak ama ray bolumunde surtunme olacak kalın 8 yada 10mm kalınlıgında
    plexden ray ıcıne koymak ve plexıler ıle surtunmeyı mınumkuma ındırmek ıstıyorum sız ne dersınız bu konuda
    yanı u profıl ıcıne saga sola plexı vıdalayıp bırde t profıl kısmına pleksı vidalayıp ray yapacagım bu konuda ne dersınız olumluk bır kullanısı olumu plexının ...???
  • japon_japon kullanıcısına yanıt
    Pleksiden ray çok alakasız. Raya döşemek yerine, ray içinde yürüyecek tekere kauçuk kaplama yaptırırsınız. Ya da hazır kauçuk kaplı (poliüretan) tekerlerden alırsınız.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    bugun sanayıden p1000 dıye bır malzeme buldım kestamıt gıbı benzıyor bende onu aldım
    bugun alacaklarım cok pahalı olunca bende oracıkta bır hesap kıtap degıasıklıgı ıle baska malzemeler almak zorunda kaldım
    alacagım malzemeler profıl demir di 950 tl tutunca bende ray boluunda bır degısıklık yaptım
    L lamalar aldım ray ıcın 30x30 profıl aldım asansor kabını yapmak ıcın vinc arastıracagım sımdıde
    Hocam kestamit felan neden alıyorsunuz ki? İlla alıcaksanız sonradan da alıp takabilirsiniz, masrafı arttırıyorsunuz?

rayda gidip gelecek olan tekerleğe bir kaplama yaparsınız. Komple rayı kaplamak önemli bir hata. Hem de yanlış malzeme seçildiğinde kayıp... Poliüretan kaplı yani kauçuk kaplı tekerlekler oluyor.

Projenizin son halini buradan çizip de fikir alsaydınız çook daha iyi olurdu. Hürmetler..
    kardesım sımdı kestamıt kullanmadım cunku ıstedıgım olculerde yok
    onun yerıne plexsı gıbı tabakası olan p1000 diye bır malzeme buldum onu kullancagım .
    ray bolumunde teker yok ıkı adet L lama ıle ray gorevı gorecek sekılde dızayn edıyorm
    resım cızer atarım bırazdan
    benım aklımdakı U profıl alıp ıcıne teker koymaktı . ama rayı holde yere kadar ındırmeyecegım ıcın teker olmuyor
    mecburen ıc ıce gecen ray gerekıyor. bu seferde u frofıl cok genıs kalıyor . u profıl yerıne L lamalardan arası ıstedıgım olcude u ya benzer ray yapacagım
    diger L lamanın bır kenarıda bu ıkı adet L lamadan yaptugun U ray ıcıne gırerek ray olusturacagım ama L lamalar bır bırıne surterek gıdıp gelecegı ıcın bende
    L lamalara almıs oldugum p1000 adındakı malzemeyı vıdalayıp metalın metala surtunmesını ve ses yapmasını engelleyecegım
  • ray nasıl yapacagım ıle ılgılı resımler
    ve mantıken usten goruns

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 12 Haziran 2019; 15:22:24 >

Rayın yere inmemesi teker için sorun değil. çoklu teker kullanarak raydan çıkmasını engellersiniz, hem de raya giriş noktasını konik gibi tekeri içine alacak eğimde yaparsınız? Ancak sabit bir duvar varsa eğer; oraya iki tane tekerli ray eklenebilir yere inse de yer kaplamaz. Hazır tekerlekli ray sistemleri kullanılabilir ve de kabnin neresinden bağlı olursa olsun işini görür. Çünkü yükü nasılsa halat çekecek.

Kabin resmi çok zayıf görünüyor, belki sadece görsel olsun die koydunuz.
  • video cektım sıstemı kuracagım yerın daha detay ve biligi sahıbı olmanız ıcın
    yukleyınce lınk atarım

BUGUN CEKTIGIM VIDEOLAR
    asansorun holde ınecegı yer
    https://youtu.be/0o34wudl3R0

ust kattakı odanın seklı
    https://youtu.be/kYBLy0585j4

Atolye ufak kaldı bu ıslere tezgah yok
    https://youtu.be/J2Lj6GlbHEI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 14 Haziran 2019; 9:31:31 >

Forum tarihine geçiyosunuz!!! İnteraktif bir forum kullanımı ve efektif iletişim!!!

videoda bahsettiğiniz şişirme aslında ekleme işi, yani üst çelik aksamın ray hizasından uzak olduğu için yakınlaştırıp sıfırlama, pek gerekli değil. Siz rayınızı döşeyik iki üç bağlantı ile uzatıp kaynatabilirsiniz, zaten raya yük binmiyor.

hali hazırdaki iki üç tane 40*40 tipi profillerin asansöre yeteceğinden bahsetmişsiniz.... Kesinlikle değil. motorun ilk kalkış anında ne kadar yüke bineceğini ve de sıkışma anında nasıl zorlayabileceini düşününüz. Ayrıca iki tane 40*40 boş kabini bile taşır mı diye düşündürüyor insana... BU kısma 40*40 yerine I malzeme düşünmeliydiniz.100lük I uygun olabilirdi, zaten I yerine kullanacağınız 3-4 profil belki daha pahalı olacaktır. malzemelerinizi geri verip değiştirebileceğinizi unutmayınız.

biraz fantastik ama; motor tavanda olup halat asansör kabinin altında olabilir. Bu sayede üst demir aksamın kuvvetlendirme ihtiyacı da kalmaz.

Kenarlardan makaslı bir kaldırma ile aslında hiç bi kuvvetlendirme istemez. bunu çizerim ilk fırstta...

halı hazırda var ama vıdeoda da guclendırme yapacagımı bu halıne guvenmedıgımıden bahsettım
    guclendırmelerım yatay ve capraz sekılde olacak motoru asacagım 40x40 profıl elbette yeterlı degıl ama hazır vınclerden kullanacagım ıcın I demır atamıyorum 40x60 gıbı bır baglantı aparatı var orayada guclendıme ve caprazlama prfıl atıp
    daha saglam ve guclu hale getırecegım. planlarımı projemı hazırladıgım ıcın planda degısıklık yapmak butun projenın degısmesı anlamına gelıyor onun ıcın
    kabın altı halat konusunu es gecıyorum yapım asamalarımı vıdeo ve resımleyecegım yavas yavas..
    Mekanik namına yaptığınız kaliteden dolayı; forum yönetimi sizi ödüllendirmeli... Hürmetler...
    Ancak siz "tühhh bunu neden düşünmedim" diyecek de olsanız biz söylenmesi gerekeni söylemek isteriz.

Mesela kenardan makaslı, vidalı kriko tarzı bir sistem acaip bitirim bu proje için. Hiçbir kuvvetlendirmeye ihtiyacı yok. çizmem lazım ama şu an çok ters bir zaman. Cenazemiz var, dualarınızı eksik etmeyiniz....
    zaten burda paylaşmamın nedenı her fıkre acık oldugumdadır her fıkır benım ıcın cok onemlı
    gonul ısterkı hıdrolık olsun tam prof olsun ama maddıyat gırınce ısın ıcıne bıraz kalıteden odun verıyoz :)
    vidalı dedıgın su oto lıf ler var onun gıbı demek ıstedın galıba oda guzel fıkır ama maddıyat sarsıyo bu aralar acıkcası::)
    bızde elımızden geldıgınce yapıyoruz herseyı saygılar

basınız sag olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 17 Haziran 2019; 0:49:46 >
    Nasıl uygunsa... Zorluklar içinde bunlaerı paylaşıyorsunuz esas bizden size Saygılar...

Ancak otolift şeklindeki makaslı sistemler daha ucuza gelir bu işte. Sadece kabin kenarlarından iki makas kaldıracak başka hiçbişeye gerek yok. Yük tavana binecek.
  • ılk gun yapabıldıklerım

1, Gün
    https://youtu.be/dTJo8Jwj7SQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 14 Haziran 2019; 9:30:14 >
    Başarılar dileriz. Sevgiyle takip ediyoruz...

üst kısmı pek kuvetlendirmiş gibi görünmüyorsunuz. betonu belki en son keseceksimnizdir. Hadi bakalım...
  • beton yok alcı pan var sadece orada

ıkıncı gunde bırseyler yaptım ama fazla degıl baska ıslerımde vardı video cekmedım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.