Şimdi Ara

1 isveç kronu 1 liraymış (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Arkadaş ciddi ciddi konu boyunca Avrupa'nın çok pahalı olduğunu mu savunuyor anlamadım

Ya da paralel evrenden mesaj atıyor foruma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne ekonomiden ne vergiden haberi var zır cahil birşey. Bunun gibiler avrupa'ya doluşmuş türklerin imajını zedeliyorlar. Dön gel diyince de "dözönömöz vor yoo".

Maaşlar market fiyatlarına göre belirleniyor diyen birine ne anlatacaksın? Utanmadan bir de vergi diyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F059F8BEE

Gitmek istiyorsan git seni tutan yok. Merak etmeyin 3-4 ay sonra pişman olup dönmek için uğraşırsınız

Temelli gitmeyi geçtim, sadece 3 gün avrupada gezmek için vize alsana göreyim hadi.

Ağzı olan konuşuyor.  

• Avrupa batıyor :D

• djoz kullanıcısına yanıt

Gitmek için uğraşan ben değilim önce yazılanları anla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gitmek için uğraşan ben değilim önce yazılanları anla

Uğraşmadığın için bilgin yok, ama fikrin var maşallah.  

Edit:

Beyler bu arkadaş imamoğlunu karalama konusu açmış, ve çok güzel cevaplar gelmiş.

arkadaşın konusuna göz atmadan geçmeyelim, çok eğlenceli.  

https://forum.donanimhaber.com/imamoglu-sozlerini-ne-zaman-hayata-gecirecek--146365728

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 8 Kasım 2020; 13:12:59 >

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt
    Ya afyon ya marujiana yada ectasy veya 6. Boyuttan filan geliyor arakadaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yav he he

• quote:

Gitmek istiyorsan git seni tutan yok. Merak etmeyin 3-4 ay sonra pişman olup dönmek için uğraşırsınız

Tutan var, almıyorlar , başvurular kabul edilmiyor halimizi gör

• djoz kullanıcısına yanıt

bu arkadasin niyeti belli zaten cevap vermeyin bosuna

• İsveçte asgari ücret ki bunu kimse almıyor alanlarda göçmen azınlıkta az buz birşey 18 bin kron.

1 kron 1 lira 18 bin kron 18 bin lira.Türkiye ile madem aynı satılan şeyler Türkiye'de asgari ücret 18 bin lira mı.Daha bunu geç bilimum yardım alıyorsun yav.Türkiye'de bunlar yok bile.

Bunları söylüyor ve utanmadan hala o ülkede yaşıyorsan sen şe...sin başka birşey değil.

ben Almanya'dayım ne halt olduğunu biliyorum.Hamburg'dan Malmö'ye daha 1 hafta oldu gideli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 10 Kasım 2020; 16:25:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

Yalnız adam İsveç'e gitmeyi bakkala gitmek gibi lanse ediyor. İsveç'te açtı kollarını bizi bekliyor sanki.

Eğer mesleki tecrüben(mühendislik grafik tasarım) varsa ihtiyaçlar doğrultusunda gelebilirsin.İsveç en fazla göç alan kesim ama şunu söyleyim Türklerin çoğunlukta olduğu yerlerde bulunmayacaksın.Kafalar bu baştaki videodakiler gibi.Ayrıca kürt çoğunluk fazla pkklı filan bedevilerde bol ve olaki ters propaganda olay olunca seni öldürebilir yaralayabilirler bile.

Burada hastaları hapishaneya atıp çürütmekten ziyade rehabilite etmeye çalışıp konforlu otel gibi yerlerde tutuyorlar komedi gibi.

Bir bakıma iyi ama iyi olduğu kadar insancıl olmak felsefesi ile kötü niyetede meyleden unsur var.Yasalarını gözden geçirmeleri gerekiyor.Çok fazla göç almalarıda problem.

• Türkiyede yaşamak artık cehennemden farksız.İnsanların sokakta yüzü bile gülmüyor herkesin suratı 5 karış ! Neden ? Çünkü adam gibi yeme içme bile yok.Bırak gezmeyi tatili.Millet adam gibi beslenme beslenemiyor.

btün avrupada 60-70 kuruş olan çerezler için Türkiyede 1 günlük emeğini feda etmen lazım !

Türkiyeyi afrika hindistanda yaptılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Türkiyede yaşamak artık cehennemden farksız.İnsanların sokakta yüzü bile gülmüyor herkesin suratı 5 karış ! Neden ? Çünkü adam gibi yeme içme bile yok.Bırak gezmeyi tatili.Millet adam gibi beslenme beslenemiyor.

btün avrupada 60-70 kuruş olan çerezler için Türkiyede 1 günlük emeğini feda etmen lazım !

Türkiyeyi afrika hindistanda yaptılar.

Türkiye pakistan olma yolunda ilerliyor.İsveç'te ki durumu üstte açıkladım.Bizzat gidip geldiğim ülke arada imkan bulunca gidip gidip geliyorum kız arkadaşlar filan var buluşuyoruz.Pahalı ama pahalı olduğu kadar bu maaşlara yansıyor.Tecrüben varsa daha da yüksek kazanıyorsun.Vergi adaletli biçimde yayılıyor.Böyle olmazsa Türkiye gibi olursun zaten.Gelirin arttıkça verdiğin vergi artıyor.

Ama bir ton sosyal hakta veriliyor.En azından orada verdiğin vergi hizmet olarak dönüyor.Türkiye'de hem yüksek vergi var hem nereye gittiği belli değil.Afet adı altında vergi toplanıyor.Afet oluyor.Vatandaşlardan para dileniyor devlet.Böyle bir örnek yok avrupada.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.