Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
7
Favori
154.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlkönce hiçbir siyasi kurum yada bir grubun temsilcisi olmadan gözlemlerimi anlatacağım.Mot.P.Tug. nın herhangi bir biriminde görev yapan bir vatan evladı olarak;
    1-Kandıra;Kandıra eskiden kötüymüş ama şuan yani 2009 yılı olarak insani şartlarda vatan görevinizi yapabilirsiniz.Yalnız şöyle bi problem var uzun dönemlerden çok fazla psikolojik sorunlu çocuk var onlara dikkat etmelisiniz.Komutanlar hakkında söylenenlere inanmayın Fehmi Komutanım hakkında söylenir ama gördüğüm en işini düzgün yapan komutanlardan biri Allah razı olsun kendisinden.
    2-Çark kışlası çok küçük yatakhanelerine köpek bağlasan yatmaz ama :( asker yatıryor.Yemekleri hepsine ortak yorum yapacağım.
    3-Sakarya Kışlası; insani şartların olmadığı ne kadar psikolojik özürlü komutanın toplandığı yer.İşin ilginç olan tarafı sanki onlar bu ülkenin askerlerine komutanlık değil yunan askerine komutanlık ediyorlar.Çok fazla sivrisinek var,altyapısı çok kötü heryerde lağım kokusu var.Çöplükde geziniyormuşsunuz gibi geliyor,kedi köpek ve pislikten.
    4.Seymen kışlasını çok övüyorlar bilmediğim için bişey söyleyemiyorum.
    5.Edok için de çok temiz ama tertipçiliğin olduğu bi yerdir.
    YEMEK KONUSU
    Yemek kandıra sakarya ve çark kışlasına yemekler sakarya kışlasından geliyor.Şöyle anlatayım menüde ne var derseniz menü kalabalık gözüküyor ama inanın çoğu çöpe dökülüyor israf ediliyor.Dökülmesinin sebebi beğenilmediğinden değil pis oluşundan,çünkü siz öğlenki yemekten kalmış makarna bulaşıklı bir kaşıklı yemek yemekten tiksinirsiniz belki ama o bile bizim için bütyük bi temizlikti.İnsanın içi eriyor sebil edilen malzemlere bulaşıklar adapazarındaki hiçbir kışlada düzgün yıkanmıyor.Denetleme var bu yıl kim kimi denetliyor? Yada kim kimi niçin denetliyor onuda anlamış değilim.Ama ortada çok büyük bir yalan ve entrika var.Tarihimiz tsk yı asla affetmeyecek çünkü böyle devam ederse ortalık vatan haini dolup kalıcak ki insanı o raddeye getiriyorlar.
    YAZIKLAR OLSUN...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetsancak -- 27 Eylül 2009; 15:21:10 >

• Hadi bakalım bende 331. Dönem olarak buradayım ;)
  • Aynen ben de buradayim
  • ben cuma günü teslim olacagım ne fark ederki erken geldin demezler herhalde
  • Aday Nu. 92968
    Adı ve Soyadı MUSTAFA ÇELİKBİLEK
    Baba Adı EROL
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Topçu
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ MOT. P. TUG. K.LIĞI ADAPAZARI SAKARYA

ayteck@msn.com

Topçular hangi kışlaya arkadaşlar var mı öyle ayrım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayteck -- 10 Aralık 2009; 3:31:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mackali6116

ben cuma günü teslim olacagım ne fark ederki erken geldin demezler herhalde

Tamamda neden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayteck

quote:

1 gün daha erken dönme gibi bi şansım yok mu yoksa fark etmiyor mu :)
  • Bende sinifi piyade yaziyor
  • 331. dönem olarak ben de

1'İNCİ MOT. P. TUG. K.LIĞI ADAPAZARI SAKARYA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayteck

quote:

1 gün daha erken dönme gibi bi şansım yok mu yoksa fark etmiyor mu :)

Yok hocam ya :) aynı geç gelirsen geç gönderiyorlar ama erken gelirsen erken göndermezler sanmam :)
  • 331.dönem artık bende buradayım ....

doğukan yel

birlik iyi mi kötü mü okuduklarımdan çıkaramadım valla :)
  • Arkadaşlar isim nedir? nerden geliyorsunuz? Ben ankara dan geliyorum.
  • doğukan yel, istanbul...

1984, ytü metalurji malzeme müh.

1 tane sınıf arkadaşımla beraber geliyorum...
  • Sınıf arkadaşı ha, şanslıymışsın :) benim sınıf arkadaşımda İstanbul a düştü. İşallah dağıtımda da aynı kışlaya gidersiniz.
  • sakarya yı görünce anlıycaz aslında gerçekten ne kadar şanslıyız acaba ? :)

umarım sorunsuz bir askerlik yaparız şimdiden hayırlı tezkereler herkese...
  • Ben de buradayım :)
  • Arkadaşlar gerçen sene aralık bende orda yaptım askerliğimi

Adapazarındaki ÇArk kışlada toplancaksınız daha sonra otobüslerle kandıra kışlasına gideceksiniz buraıs acemi birliğiniz süper bir yerdir :D araştırın kandıra kışlası diye okusunuz

Daha sonra tugaya bağlı 6 kışlaya dağıtılıcaksınız kandıra dahil yarın sorunuz olursa cevaplarım
  • Hadi hayırlısı ben de oradayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar gerçen sene aralık bende orda yaptım askerliğimi

Adapazarındaki ÇArk kışlada toplancaksınız daha sonra otobüslerle kandıra kışlasına gideceksiniz buraıs acemi birliğiniz süper bir yerdir :D araştırın kandıra kışlası diye okusunuz

Daha sonra tugaya bağlı 6 kışlaya dağıtılıcaksınız kandıra dahil yarın sorunuz olursa cevaplarım

Soru sormamizi bekleme dede anlat yav

Bu kandira kislasi super bir yer demissin de ciddimisin tezat mi yapiyorsun bu konuda kafamiz karisti ?

Mekan nasildir ? Soguk mudur? Tavsiyelerin var mi sunlari goturun vs gibisinden. Kisacasi tecrubelerini bekliyoruz

• Internette soyle bir arattim agzindan guzel laf cikanlarin sayisi bir hayli az kandira kislasi ile ilgili... Umarim sartlar simdilerde cok daha iyidir okko artik basimiza geleceklerle ilgili kisa bir ozet gecersin bizlere :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.