Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
7
Favori
154.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı teskereler şimdiden askerliğin iyisi olurmu o da şans
  • arkadaşlar benim de ustalık 4. batarya komutanlığı ancak dağıtım izni aldım 11'inde teslim olacağım usta birliği çıkan varsa görüşelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spideronurxxx

arkadaşlar benim de ustalık 4. batarya komutanlığı ancak dağıtım izni aldım 11'inde teslim olacağım usta birliği çıkan varsa görüşelim.

1. ve 4. bataryalara gidecek olanlara bol şans dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xerenx

quote:

Orijinalden alıntı: spideronurxxx

arkadaşlar benim de ustalık 4. batarya komutanlığı ancak dağıtım izni aldım 11'inde teslim olacağım usta birliği çıkan varsa görüşelim.

1. ve 4. bataryalara gidecek olanlara bol şans dilerim

spideronurxxx, özel mesajın kapalı, sorunun cevabını buraya yazıyorum.

Ben ÇNRA bataryasında yaptım, tüm bataryalar bir arada olduğu için görüyorsun diğerlerini dolayısı ile. Bu bataryalarda yapan diğer kısa dönem arkadaşların adapte süresi biraz daha uzun sürdü. Biraz değişik tipler vardır gidince görürsün ama seni sıkacak durumlar yaşamazsın kısa dönem olduğun için. Sadece biraz tiplerden rahatsız olacaksın. ÇNRA bataryası ve Karargah bölüğü taburun en düzgünleridir.

• Bende ıspartada acemiligimi bitirdikten sonra dagıtımım sakarya taşkısıgına çıktı ordanda kaydırma birlik olarak Hakkari şemdinliye yolluyo taşkısıgı. Taşkısıgında 20 güne yakın kaldım tugaydan(çarkkışla) seçmelere geldiler çarkkışlaya seçildim ve şuan çarkkışladayım. Taşkısıgında kaldıgım sürece sürekli ot yolduk zaten baskada yapılcak bişey yok . Ama herşeye ragmen güzeldi günler çabuk geçti. Beraber geldigim arkadaşlarım ise Hakkariye gönderildi şuan Hakkari/şemdinli beyyurdundalar . Çarkkışla taşkısıgına nazaran daha rahat ama alan çok dar çok kücük arkadaşlık desen yok sıracılık var bolbol canınız sıkılır cünkü yapcak hiçbişey yok. Orduevi ve karargah bölügü var. orduevine seçilirseniz zaman hızlı geçer ama yorulursunuz. Karargah bölügünde ise angarya iş yapıp nöbet tutarsınız şafak yavaş atar. Etrafta bolbol Rütbeli görürsünüz. Kilo almaya çok müsait bi yerdir Çarkkışla, can sıkıntısının bogaza vurdugu bi yerdir günde kişi başına düşen kola miktarı 2.5litredir: ) herşeyin elinizin altında oldugu bi merkez kantini vardır. Yapıcak bişey olmadıgından ve sıcaklardan dolayı herkes kendini kolaya vuruyo bu aralar. Dagıtımı buraya cıkan yada tertip emriyle gelicek olupta bilgi almak isteyen olursa yardımcı olurum

• istihkam svş bolüğüne düştüm yatış diyolarya bakalım cuma teslim olcaz inş 92-1 dk Allah hayırlı insanlarla karşılaştırır inşAllah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • piyadeler kaydırma 90/3tüm martta hakkariye gittim aralığın 1 inde geri döndüm 3 ündede teskeremi aldım şemdinli daha rahat çarşı için adapazarında kalmaya değmez bence 20 gün traş olmadığımı bilirim
  • Beyler Kısa Dönem buraya çıktım nasıl biryer ? Bilgilendirirmisiniz?

1'inci Mot. P. Tug. İs. Svş. Bl. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA
  • taşkısığına düşen 347.kısa dönem arkadaşlara şimdiden allah kolaylık versin. biz pek kalmadık orada 345. kısa dönemlerin hepsi kefken'e gönderildi sadece birdinç abi diye bir abimiz kaldı. O da kısa dönemdi ama o sadece kaldı. bir arkadaş da sakarya kışlasında kaldı.
    gelelim ortama batı diye çok sevinmeyin daha gittiğimiz gün süperüstü bir kavgaya denk geldik kışla iştiması alındı gece 10 da :)))

neyse allahtan fazla kalmadık 1. ve 4. batarya ya düşenlere allah yardım etsin.
  • dediğim gibi orada fazla kalmadık. 347 lerden oraya düşen olursa 4. bataryadan soyismini bilmiyorum birdinç abiyi bulun yardımcı olur zaten ortam hakkında genel bilgi olarak çünkü topçu taburunun son sürgün yeridir . çok değişik tipler var dövmesiz ciletsiz dosyasız kişi yok zaten :)) topçu taburu 4 batarya birdinç abiyi bulun hade şimdiden kolay gelsin torunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylan84 -- 25 Ağustos 2012; 20:42:05 >
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2012
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. Loj. Des. K.lığı K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA

Buraya çıkan varmı arkadaşlar..
  • lk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Shh. Bl. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

lk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi İs. Okl. ve EM K.lığı
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. Loj. Des. K.lığı Shh. Bl. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA

Acemide ustada aynı.. zaten senle benden başka sakarya görmedim kardeşim :D Ankaradayım.. Senin ikamet neresi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodboo -- 10 Aralık 2012; 5:25:18 >
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı MUHABERE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. MEBS Bl. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA
  • adana'dan katılıyorum bu sıhhiyeciler ne iş ypar bilen birileri yardımcı olurlarsa sevinirim ha ben sağlıkcı değilim işlemte mezunuyum nasıl sıhhiyeci oldum bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: capello86

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı MUHABERE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. MEBS Bl. K.lığı
    ADAPAZARI SAKARYA

Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    NARLIDERE İZMİR
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 1'inci Mot. P. Tug. Tnk. TGK 1'inci Tnk. Bl. K.lığı
    İZMİT KOCAELİ

Tertip acemilikte aynı yerdeyiz de usta birliğinde farklı yerlerdeyiz, gitmeden önce tanışalım da gittiğimizde yabancılık çekmeyelim narlıderede

• quote:

Orijinalden alıntı: taylan84

taşkısığına düşen 347.kısa dönem arkadaşlara şimdiden allah kolaylık versin. biz pek kalmadık orada 345. kısa dönemlerin hepsi kefken'e gönderildi sadece birdinç abi diye bir abimiz kaldı. O da kısa dönemdi ama o sadece kaldı. bir arkadaş da sakarya kışlasında kaldı.
    gelelim ortama batı diye çok sevinmeyin daha gittiğimiz gün süperüstü bir kavgaya denk geldik kışla iştiması alındı gece 10 da :)))

neyse allahtan fazla kalmadık 1. ve 4. batarya ya düşenlere allah yardım etsin.

evet bir 345 KD olarak 4. Bataryadan sakarya kışlasına düşen arkadaş benim. Bu arada MEBS bölüğüne düşenlere allah kolaylık versin. Taşkısığı ise çok daha berbat bir yer bu soğukta Allah yardımcınız olsun başka bir şey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacoist06NL -- 26 Aralık 2012; 3:52:29 >

• çarkkışla dinlenme tesislerine düşen yokmu arkadaşlar :)
  • bende burada yapmıştım askerliğimi acemi birliğini ısparta 40. piyade alayında yaptım usta birliğini sakarya adapazarı taşkısığı kışlasında yaptım 2 3 bazende 1 ay bekletiyorlar burada sonra doğuya gönderiyorlardı sağlık durumu iyi olmayanları hasta olanları taşkısığı kışlasında bırakıyorlardı doğuya gitmekten eliyorlardı şimdi nasıl bilmiyom ama taşkısığından sürekli yağmur yağar 1 yada 2 ay kışı olur oda çok soğuk olur ayaz olur yazlarıda bol bol ot oluyor boyumuz kadar otlar büyüyüor çok ot yolduk bol bol nöbet tutar bulaşık yıkar ot yolar yada direk doğuya hakkariye yada şırnağa şemdinliye beyyurduna yollarlar beli olmaz bizim zamanımızda 89/ 1 devre olarak yaptığımızda taşkısığında eğitim yoktu şimdiki durumunu bilmem
  • hayırlı olsun sakarya iydir :D
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.