Şimdi Ara

1'İNCİ KOMD. TUG. K.LIĞI KAYSERİ ZİNCİDERE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
61.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 319. dönempiyade er olarak buraya yerleştirildim, nasıl biryerdir, nasıl gidilir, piyade olduğumdan komando olurmuyum bu konuda yardım edecek arkadaşlar varsa önceki dönem dedelerimizden bilgilerini paylaşacak arkadaşlar var mı acaba ?

• kimse yok mu?
  • hocam hiç korkma çok rahat edeceksin.
    acemilik biraz zordur ayrıca soğuktur. Ama komando demesine falan aldırma güzel bi yer.
    Acelem olduğu için ayrıntılı yazamicam ama eğer iktisatçı işletmeci falansan acemilik sonunda kayseri askerlik dairesine verecekler sizi. Ordanda şubelere dağıtırlar veya merkezde kalırsın. Şansın varsa güzel bi askerlik şubesine düşersin ve çok rahat edersin.
    Onun dışında kısa dönemlere iyi bakıyolar merak etme. ÇOk fazla yat kalk sürün yok. Kendine çok iyi bak hastalık çok kötü oluyor. Ne yap yap içeri öksürük şurubu antibiyotik pastil sok. Ama muhakkak sok içerde revirdi falan çok uğraşırsın. Üstüne basa basa söylüyorum. Çantana falan sakla ama ilaç götür.
    Bilal uzmana gökhan teğmene selam söyle. Sert göründüklerine bakma acemilik bitince çok iyi davranıyolar. 15 gün küçük bi eğitim acaksınız sonrasıda zaten tören provasıyla geçiyor. Askerlik dairesine gönderilmeyenler ya kantinci ya internet kafeci yada dersanede öğretmen oluyor. Gözün açık olsun öğretmenlik falan olursa hemen atla. Arada sizden gelip adam seçecekler önceki dönemler yerlerine onlara takıl. Cep telefonu için çok fazla riske girme ama bizde kullanan oldu.
    Rahat ol ve bol bol içlik götür ve dediğim gibi ilaç ilaç ilaç. Ben dışardan getirene kadar anam ağlamıştı....
    iyi bir yere düştün şanslısın.
    Haa bide sakın gidince zincidereye gitme. Orası usta birliği. Bizde herkes yanlışlıkla bi kere oraya gitmişti. Sİzin yeriniz General Adnan doğu Kışlası. Kayseride köşkkışla diye geçer. Merkeze çok yakın. Taksiye bin 3-5 falan yazar. Saat 2-3 gibi teslim ol sabahtan gitme geçe de kalma.
    Hayırlı teskereler şimdiden...
    takıldığın bişey olursa
    yardımcı olmaya çalışırım..
    Bu arada ben niğde çamardı askerlik şubesine düştüm ordan. En uzak yerdi. Askerlik dairesi kapsamında Kayseri ve ilçeleri Niğde ve ilçeleri Kırşehir ve ilçeleri Nevşehir ve ilçeleri var ama askerlik dairesine gönderirlerse buralara gidebilirsin. Onun dışında kayseridesin.
    Ama iibf mezunuysan kesin askerlik dairesine gönderecekler sizi...
    yine baya yazdım ama merak ettiğin bişey olursa sor muhakkak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozleran -- 10 Ağustos 2008; 12:23:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilozler

hocam hiç korkma çok rahat edeceksin.
    acemilik biraz zordur ayrıca soğuktur. Ama komando demesine falan aldırma güzel bi yer.
    Acelem olduğu için ayrıntılı yazamicam ama eğer iktisatçı işletmeci falansan acemilik sonunda kayseri askerlik dairesine verecekler sizi. Ordanda şubelere dağıtırlar veya merkezde kalırsın. Şansın varsa güzel bi askerlik şubesine düşersin ve çok rahat edersin.
    Onun dışında kısa dönemlere iyi bakıyolar merak etme. ÇOk fazla yat kalk sürün yok. Kendine çok iyi bak hastalık çok kötü oluyor. Ne yap yap içeri öksürük şurubu antibiyotik pastil sok. Ama muhakkak sok içerde revirdi falan çok uğraşırsın. Üstüne basa basa söylüyorum. Çantana falan sakla ama ilaç götür.
    Bilal uzmana gökhan teğmene selam söyle. Sert göründüklerine bakma acemilik bitince çok iyi davranıyolar. 15 gün küçük bi eğitim acaksınız sonrasıda zaten tören provasıyla geçiyor. Askerlik dairesine gönderilmeyenler ya kantinci ya internet kafeci yada dersanede öğretmen oluyor. Gözün açık olsun öğretmenlik falan olursa hemen atla. Arada sizden gelip adam seçecekler önceki dönemler yerlerine onlara takıl. Cep telefonu için çok fazla riske girme ama bizde kullanan oldu.
    Rahat ol ve bol bol içlik götür ve dediğim gibi ilaç ilaç ilaç. Ben dışardan getirene kadar anam ağlamıştı....
    iyi bir yere düştün şanslısın.
    Haa bide sakın gidince zincidereye gitme. Orası usta birliği. Bizde herkes yanlışlıkla bi kere oraya gitmişti. Sİzin yeriniz General Adnan doğu Kışlası. Kayseride köşkkışla diye geçer. Merkeze çok yakın. Taksiye bin 3-5 falan yazar. Saat 2-3 gibi teslim ol sabahtan gitme geçe de kalma.
    Hayırlı teskereler şimdiden...
    takıldığın bişey olursa
    yardımcı olmaya çalışırım
    Bu arada ben niğde çamardı askerlik şubesine düştüm ordan. En uzak yerdi. Askerlik dairesi kapsamında Kayseri ve ilçeleri Niğde ve ilçeleri Kırşehir ve ilçeleri Nevşehir ve ilçeleri var ama askerlik dairesine gönderirlerse buralara gidebilirsin. Onun dışında kayseridesin.
    Ama iibf mezunuysan kesin askerlik dairesine gönderecekler sizi...
    yine baya yazdım ama merak ettiğin bişey olursa sor muhakkak...

Çok teşekkürler, bölümüm Kimya öğretmenliği, kimya alanında yüksek lisans ta var, bilgisayar bilgimde iyi düzeyde inşalllah öğretmenlik veya inter
    net kafe gibi bir görev verirler ustalıkta , çok sağolasın, içime ılık sular serptin, inşallah dediğin gibi hayırlısıyla yaparız askerliğimizi terhis olup dönerek nişanlımla evlenirim.Birşey yok takıldığım,ama telefonunu aldım birşey olursa ya burdan yada telden sorarım

Çok teşekkürler
  • Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'İNCİ KOMD. TUG. K.LIĞI KAYSERİ ZİNCİDERE

varsa çıkan irtibata geçelim
  • hocam bende kayserideyim slm tertip diyeyim artık demi:P
  • 323 dönemler zincidereye gitmesin mi bilgi verecek varmı beyleeeeerrrrrrrrrrrr
  • olsun be tertip yeteriz birbirimize
  • arkadaşlar öncelikle hayırlı teskereler dilerim bana da kayseri zincidere cıktı.... siz nerden kayseri ye gidiyorsunuz...
  • walla hepimize geçmiş olsun mu denir artık ne denir bilmem..bana da zincidere çıktı..kısa dönem...internette bi sürü bilgi war..bazısı eğitim zor ama kısa dönemsen rahat diyor bazı yazılarda direk komandosun değişimli birliklerle doğuya gidiosun..yok gabar diyo başka bişi diyo...walla gidince gorucez herhal..bende istanbuldan gidiyorum thy ile 7.30 ucagı.... kim nasıl gidio nerden gidio??
  • ya arkadaslar imkan olsada orda bi yerde buluşsak...en azından vakit geçer...ben otobusle gidicem büyük ihtimalle...salı sabah 6 gibi orda olurum herhal...
  • arkadaslar ben 1.komando egitim tugayi kayseri ye dustum nerede yapacm acaba nasil bir yer yapan arkadaslar varsa cevap yazabilirlermi lutfen
  • kayseri 1 komando tugayı acemı bırlıgım.88-4 tertıp askerler bulusalım.
  • tmm tertip bulusalim msn adresim cemelli_gopuk@ hot umarim yetkili abilerim msn adresi yazdi die mesajimi silmezler ekle goruselim tertip
  • kayseri 1.komando...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caydanl -- 11 Aralık 2008; 0:04:13 >
  • YOkmu kayseriye giden yada orada kısa dönem askerlik yapmış bir arkadaş ?
  • Merhaba.
    Ben de oraya gidiyorum. General Adnan Doğu Kışlası'na gidecekmişiz kısa dönemler. Birkaç yakınım da orada yapmış askerliğini, kısa dönemler için verimli ve güzel bir yermiş.
  • KDV ismim tolga belki orada buluşuruz :) bende dediğin yere gidicem pazar 3 gibi teslim olurum.
  • buraya geldiğinizde kısa dönem arkadaşlar yaınıza ugrayacak ayrıca pazar günü çarşıda olacagımdan belki durakta karşılaşırız merak etmeyin size ara ara ugrayacaz şimdiden hayırlı teskereler güsel yer velhasıl ben halen buradayım siz gelin biz gidelim
  • benimde 1'inci komd.tuğ kayseri zincidere ama (P-002) 7.62 MM. MK. TF. ÇVŞ. olarak gidiyorum bu olay nedir bilen varmı 20 agustos
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.