Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öncelikle hayırlı olsun arkadaşlar.Denizci olan arkadaşlar için pek hayırlı olmayacak ama sağlık olsun.Neden? derseniz ilk gün iskenderunda anlıyacaksınız ki bu ilk gününüz gerisini siz düşünün :( moralinizi de fazla bozmadan tavsiyelerimi söyliyim.
    1.Kesinlikle erkenden teslim olun sabah 9-10 gibi çünkü iskenderunda 10 tane amfi gezecek ve her amfide 1 saat bekliyeceksiniz.Yanınızda 1-2 tane bisküvi götürün.
    2.Yanınıza iç çamaşır-terlik-ayakkabı boyası gibi şeyler dışında hiçbirşey götürmeyin.Hamallık olur.
    3.Astsubay-Subay tanıdıklarınıza bölüğe yerleşince telefon ettirin rahat ederisiniz.
    4.Muhafız olmamak için bi şansınız olursa kesinlikle düşünmeden olun.Meslekci olarak İskenderunda kalma gibi.Benim vardı kafama s.cym kalmadım...
    5.Muhafız olursanız gittiğiniz yere göre min 4-8 saat nöbet tutacaksınız,Allah kurtarsın.
    6.Haydi gelin artık da gidelim şafak 35 başka yoookkk :))

Yedekk subay olan arkadaşlar da YALOVA K.E.M.K e gelecekler şuan usta birliğim olan yer :) eğitim merkezi 10 numaradır onlar için yaşadılar valla unutamıyacakları kadar güzel bi askerlik yapacaklar bitmesini bile istemiyecekler onlara da şimdiden hayırlı olsun.Nöbetci subay olurlarsa görüşürüz bol bol nöbet kulelerinde devriye atarken :))

• arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun diyorum okadar adayin içinden denizci olmak büyük bi şans sizler için hevesinizi kırmak gibi olmasın ama bu şansiniza iskendurunda lanetedeceksiniz şimdiden sizlere kolaylıklar diliyorum arkadaşın dedigi gibi muhafiz olmamak için ne gerekiyosa yapın yok benim gibi g3 elinizde 8 saat nöbet tutarsiniz aci ama gerçek ayrica pırpırlarıda unutun uzun dönemlerden hiç farkınız olmayacak tabi şanlıysaniz güzel bi yere düşer rahat edersiniz degilseniz yapcaginiz askerlik zaten 5 ay dayanin biraz yapcak bişi yok askerlik burada gözlerimiz yollarda sizleri bekliyoruz şafak olmuş 35 gelinde bizde gidelim ufakdan herkeze hayırlı teskereler...

• İskenderun'a gidecek torunlara tavsiyeler.

1- Teslim olmak için 5'e kadar beklemeyin kesinlikle. Öğleden önce girmeye çalışın.
    Yada 1-2 gün bakaya yapın. Usta birlikten geç çıkarsınız ama çekeceğiniz eziyete değer kesinlikle
    2- Yanınıza fazla eşya almayın. Çok sayıda iç çamaşırı, traş takımı,tırnak makası,sabun,şampuan vb. temizlik malzemeleri ve terlikten başka bir şey almayın boşuna.
    3- Arkadaşlarınızla beraber teslim olun. Aynı bölüğe düşersiniz.
    4- Telefon kartlarını gitmeden alın. Kantinlerde satılıyor fakat bulmak kolay değil.
    5- Onbaşı ve çavuşları fazla takmayın.
    6- Sabırlı olun...

• Dede'nin Torunluğa Hitabı,

Sevgili Torunlarım,
    Kutsal görevi teslim almanın haklı gurur ve heyacanını yaşıyorsunuz. Vatani görev kutsaldır ve sayılı günlerden
    ibarettir. Vatanın hangi köşesi olursa olsun görev görevdir. Ancak malumunuz bazı bölgelerde görev biraz daha
    hafiftir. Bu bölgelerden birisi de İskenderun'dur.

Toruncuklarım,
    Denizci olmanın en önemli avantajı elbisedir. Bot giymeden, rahat bi ayakkabı, açık kahverengi rahat bi elbise ve
    beyaz bi tören kıyafeti ile askerliği bitireceksiniz. Ben, dedeniz sizlere uzun uzun yazıp kafanızı karıştırmayacağım.
    Sadece zamanın çok kısa (28 gün acemilik+4 ay usta birliği), eğitimin çok basit olduğunu ve kafanıza takacak hiçbirşeyin
    olmadığını belirtmek isterim.

Torunlarım,
    Bu zamanda hoş vakit, iyi arkadaşlık kurmaya çalışın. Göreceksiniz zaman hızla geçecek ve ben dedeniz gibi bir gün
    sizler de torunlarınıza hitab edeceksiniz.
    Her türlü sorularınızı yazabilirsiniz (alsa2002@mynet.com) cevaplamaya çalışırım.
    Hepinize kutsal görevinizde başarılar dilerim.
    "YOLUNUZ AÇIK, DENİZLERİNİZ SAKİN OLSUN"
    Has Dedeniz

• banada iskenderun çıktı gerçi mezun olduğum bölümden mezun herkes oraya gidiyor banada istisna olmadı iskenderuna izmirden 12 si sabah 7.30 pegasus uçağı ile adanaya oradanda terminalden otobüsle iskenderuna geleceğim
    birçok arkadaşım gittiği için bütün bilgileri öncedende az çok çıkacak yeri tahmin ettiğimden toplamıştım :)...toplamayada devam ediyorum açıklama yapan arkadaşlarada ayrıca teşekkürler...
    izmirden aynı uçakla gelen varsa mutlaka denk geliriz herhalde..zaten tahmin ediyorum benim fakültemden de bolca insan orada olacak :)..kendi sınıfımdan 3 kişiyiz zaten :)
    eşya konusunda açıklamalar yapılmış benm aldığım istihbaratta burada yazılanlarla aynı idi arkadaşlara kulak verin :D...iskenderuna gelir gelmezde çok oyalanmadan teslim olun deniyor uygulamak lazım :D
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.