Şimdi Ara

1 Haziranda Spor Salonları Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 30 Mayıs 2020; 0:44:24 >

• 8 Haziran’da açılacak.
  • ZenciPriapus Z kullanıcısına yanıt
    Neden 1 haziran der cumhurbaşkanı anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Neden 1 haziran der cumhurbaşkanı anlamadım.
    Hocam aslında tam anlamıyla spor salonları açılacak demedi, Kullandığı ifade ucu açık bir ifadeydi. Şu anda tarih 8 Haziran gibi gözüküyor umarım daha fazla ertelenmez.
  • ZenciPriapus Z kullanıcısına yanıt
    1 Haziran itibariyle spor salonları açılabilir ifadesi nasıl ucu açık oluyormuş?
  • Açılsa iyi olur, fakat anılan şartlarla pek de rahat spor yapılabileceğini düşünmüyorum.
    Klima yok mesela. 30 dk. periyot olayı da saçma. (belki küçük salonlarda bu uygulanmaz ama büyük salonlarda kesin uygulanır.)
  • randevu sistemi falan olursa zor. ÜYesi çok olan yerlerde sıra gelmez. Üyelik dondurma hakkının uzatılması lazım.

Şahsen ben gider miyim bilmiyorum. Eski sistem devam ederse, belki sabah açıldığı ilk saatlerde kimse yokken gider sporumu yapar çıkarım diye düşünüyorum gece nasılsa temizleniyor salon. Ve tahminimce belli bir saat faliyet sonra 15 20 dk da zorunlu temizlik molası olacaktır salonda.

Havlu sistemi yasaklanıp, kullan at kağıt havlular ya da ıslak mendil noktaları konulma şartı olmalı. Kişiler aletleri oturmadan önce silmeli vs. Bunu ben salona virüsten önce de öneriyordum hep ama oralı olmamışlardı. Havlusuz çalışmayın diyorlar ama havlu kullanımı daha da tehlikeli. O terli terli havluyu oradan oraya seriyoruz.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Şahsen bu yıl spor salonuna adım atmam
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Tek kullanimlik cok kullanimlok az kullanimlik hic farketmez.Eger enfekte biri olursa tum salona bulaştirma ihtimali cok yüksek.Her yerde vucut salgilari ve havasizliktan bahsetmiyorum bile.Benim 2 senelik ciddi vucudum vardi ama şuan eski halime döndum.Açikcasi cok umrumda değil.Bu iş cözulene kadar da gitmem.Acik havada koşumu yaparim.Bundan sonra da agirlik degil kardio ustune kurarim sporumu
  • Bileğim kırıldığı için dondurma hakkımı kullanmıştım MACFIT'te, şimdi de gitmek istemiyorum tekrar dondurma hakkı tanırlar mı acaba?
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    2 senelik "sağlam" vücut nasıl eridi hemen
    Mübarek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küçük Oscar -- 30 Mayıs 2020; 7:3:18 >
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Naptın evde sürekli pizza mı gömdün benim ölçülerim de aynı kilom da aynı 3 ayda eski haline dönmek büyük başarı
    Bir sağlık çalışanı olarak şunları söyleyebilirim;
    WHO 5 yıl daha böyle devam edeceğini öngörüyor, en erken aşı gelme tarihi 1.5-2 yıl. Korona da aşısız bitmez. Yani ya kendinizi 2-5 yıl kadar soyutlayıp eve tıkılacaksınız ya da hijyeninize dikkat edip hayata döneceksiniz. Bu yaz gitme eylülde git ya da bu yıl gitme 2021’de git hiçbir şey değişmez yani virüs o zaman da ortalarda dolanıyor olacak
    Karantinanın amacı virüse yakalanmak değil, sağlık sistemini çökertmemekti. Eğer bir anda 200 bin kişi hastalanırsa sistem çöker. Ama 3 ayda yavaş yavaş 200 bin olursa sistem kaldırır
    Konu da haber sitelerinin tık almak için yaptığı kandırmacalar gibi olmuş. CB çıkmış 1 haziran demiş neymiş tebliğ gelmemişmiş... Oldu sen açmazsın ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xakler -- 30 Mayıs 2020; 9:38:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

1 Haziran itibariyle spor salonları açılabilir ifadesi nasıl ucu açık oluyormuş?
    Açılmayabilir anlamı içerdiği için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLocke.

Tek kullanimlik cok kullanimlok az kullanimlik hic farketmez.Eger enfekte biri olursa tum salona bulaştirma ihtimali cok yüksek.Her yerde vucut salgilari ve havasizliktan bahsetmiyorum bile.Benim 2 senelik ciddi vucudum vardi ama şuan eski halime döndum.Açikcasi cok umrumda değil.Bu iş cözulene kadar da gitmem.Acik havada koşumu yaparim.Bundan sonra da agirlik degil kardio ustune kurarim sporumu
    Welcome to vejeteryan world hocam 😁 yoksa kardio sistemli workoutlar aşırı yetersiz kalıyor :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xakler

Naptın evde sürekli pizza mı gömdün benim ölçülerim de aynı kilom da aynı 3 ayda eski haline dönmek büyük başarı
    Bir sağlık çalışanı olarak şunları söyleyebilirim;
    WHO 5 yıl daha böyle devam edeceğini öngörüyor, en erken aşı gelme tarihi 1.5-2 yıl. Korona da aşısız bitmez. Yani ya kendinizi 2-5 yıl kadar soyutlayıp eve tıkılacaksınız ya da hijyeninize dikkat edip hayata döneceksiniz. Bu yaz gitme eylülde git ya da bu yıl gitme 2021’de git hiçbir şey değişmez yani virüs o zaman da ortalarda dolanıyor olacak
    Karantinanın amacı virüse yakalanmak değil, sağlık sistemini çökertmemekti. Eğer bir anda 200 bin kişi hastalanırsa sistem çöker. Ama 3 ayda yavaş yavaş 200 bin olursa sistem kaldırır
    Konu da haber sitelerinin tık almak için yaptığı kandırmacalar gibi olmuş. CB çıkmış 1 haziran demiş neymiş tebliğ gelmemişmiş... Oldu sen açmazsın ne diyeyim
    WHO'nun 5 yıl daha devam edeceğini öngördüğüne dair kaynak bırakabilir misiniz?

• https://www.cnbc.com/2020/05/14/coronavirus-who-warns-it-could-take-up-to-5-years-to-control-pandemic.html

Aynı haberde 5 değil sonsuza kadar bile sürebileceği yazıyor sonuçta aşıların başarısız olma ihtimali de var
  • Spor salonuna adım atmam artık.
  • 5 yıl mı? 5 yıl pandemi sürmez dalga mı geçiyorsunuz siz?

Spanish flu bile o yıllarda 2 yıl sürdü.
  • Acaba bizim kick boks antrenmanlari nasil olacak
  • Rahat_lnsan R kullanıcısına yanıt
    Uzaktan zopayla birbirinizi döversiniz artık 😂
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.