Şimdi Ara

::DH RAMAZAN SOHBETLERİ ANA KONUSU:: (RAMAZAN 2023) (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.307
Cevap
30
Favori
92.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
161 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih

quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Hocam kan vericem diye adak mı adanır allasen.

Bir şey olmaz cezası filan yok rahat ol.

Hocam kanım aktı diyorum. Normalde ne elimi keserim ne burnum akar. Şimdi kaç kere oram buram kanadı hepsindede aklıma bu geldi. İlla adak adamış olmama gerek yok sonuçta ben niyet ederken Allah'a söz verdim. Sözümü tutmam lazım ama kan vermekte istemiyorum o kan çeken borular beni korkutuyor ve kan görmeye dayanamıyorum bayılma ihtimalim de var. Cezası yok mudur bunun :(

Böyle giderse Allah korusun trafik kazası falan geçiricem yani her seferinde şiddetleniyor.

Git ver bir defaya mahsus, sözünü tut o zaman kardeş. Kafanı çevir bakma kan verirken de, görmezsin boru moru.

Eyvallah hocam. İftar sonrası maltepede falan kızılay oluyor. İnşallah bağışlarım yakında.
  • Hayırlı ramazanlar arkadaşlar
  • Günaydın beyler. Benim gibi erken kalkan var mı? Tam 11 saatimiz var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 de uyandim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı Ramazanlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gunaydin gencolar.

Su ramazan ayinda bir tek ben miyim dışarıda ne yenirse yensin, icilirse icilsin cani cekmeyen.

Normalde gozum cok actir da ramazan oldugunda sadece iftarda cosuyorum. Disarida millet yemis icmis hic canim cekmez mesela.

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Aynı şekil benimde canım çekmez. Onlar yesin akşam da ben büyük bir mutlulukla yiyeceğim ne var yani.

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Benimde öyle hocam. Annemin kronik hastalığı var oruç tutamıyor evde saklanarak yemek yiyor diyorum gerek yok normalde dışarda döner görünce canım çeker ramazanda iftardan sonra çekiyor

• Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Normalde deli gibi sıcak olan Adana mübarek ayın yüzü suyu hürmetine sanırım çok hoş bir hava da şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: JMaharaja

quote:

Orijinalden alıntı: siyahlee97

quote:

Orijinalden alıntı: aaddss011

Selamün aleyküm hayırlısıyla ilk sahurumuza kalktık sorum şu ben son 10 dk ancak uyandım ve doya doya su icemedigim için ezan okurken su içtim orucum sıkıntıya girermi şimdiden teşekkürler cevaplarniz için Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın

Girmez kardeşim ezan bitene kadar yap istedigini

Aslında ezan başlamadan 5dk önce bitirmek en garantisi. Yani tamı tamına saniyelik tutmayabilir ezan da sonuçta. He aciliyet olursa ozaman belki yenebilir ezanda da fakat ben yemiyorum öyle geç kalınca şahsen.

Zaten 12 1 gibi yatıyorum 3 saat sonra uyanmam çok zor benim, yiyip yatarım bu sene sanırım.

İmsak saatleri 1 saat geri alındı hocam

Birde eskiler güneş doğmaya yakın yemegi bırakırlarmış yani,aslında biz baya erken bırakıyoruz yemeği

• Günaydın dostlar. Herkes'e hayırlı ramazanlar, Rabbim şimdiden kabul etsin inşallah tutacağımız oruçları.

• Yahu Ramazan ayı fakirleri anlama ayı ise bu gıdaya neden zam geliyor? Neyse... Hayırlı ramazanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SelamiŞahin

Yahu Ramazan ayı fakirleri anlama ayı ise bu gıdaya neden zam geliyor? Neyse... Hayırlı ramazanlar.

ona zam buna zam hani bize
  • Ağzın kurumasından dolayı ağza su verip çalkalamak orucu bozar mı ?
  • Bütün herkese hayırlı ramazanlar

• Tosun911 T kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle Adana'nın yanıyor olması lazımdı fakat keyif veren bir serinlik var inşallah Ramazan boyunca böyle geçer

• Sahurda tuzlu yedim,sabah sabah ağzım köpürüyooo
  • Yutmadığın sürece bozmaz. Ama suyunu çıkarmamak lazım ;)

• siyahlee97 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bende biraz araştırdım ve inşallah orucumun geçerli olduğu kanaatindeyim yeme içmenin kesildiği vakit fecr vaktiymis sanırım havanın aydınlanmaya başladığı zaman yani garanti olsun diye erken okunuyormus fakat tabi ki ben artık ezandan önce bu tür işleri bitirmeye çalışırım inşallah 😀 Allah hepimizden razı olsun

• Ramazan = Aylık indirme yaklaşık 100 GB azalan ay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.