Şimdi Ara

(Dava sonuçlandı)TheHighLife tarafından dolandırıldım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
14.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yalnız bende sana, bana boş diyipte senin ne vasfın ve bana karşı öne çıkan bi unsurun var diye sorduğumda forumdaki olayını kast ettim. Yoksa istersen dünyayı satın alacak bi şirketin amazonun vs ceosu ol banane ? Öyle olsan bile boş yapıyorsan gene boşsundur bu kadar basit. Ben sana hangi meslekle uğraşıyosun kaç yaşındasın nerelere gidiyosun diye sormadım ki senin bana karşı öne çıkan ne doluluğun var diye sordum tutmuşsun kariyerini anlatmışsın senin hayatından banane. Başarın uğraştığın meslek kimine göre öne çıkan unsur olur bana göre hiç bi anlamı olmaz mesela anlatabildim mi ? Bana mantıksız ve boş derken bu konudaki mesajlarımdan çıkarımda bulunman ve nesnel olmayan görüşlerin olduğu için çokta takmıyorum bu vaziyetini

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Yalnız bende sana, bana boş diyipte senin ne vasfın ve bana karşı öne çıkan bi unsurun var diye sorduğumda forumdaki olayını kast ettim. Yoksa istersen dünyayı satın alacak bi şirketin amazonun vs ceosu ol banane ? Öyle olsan bile boş yapıyorsan gene boşsundur bu kadar basit. Ben sana hangi meslekle uğraşıyosun kaç yaşındasın nerelere gidiyosun diye sormadım ki senin bana karşı öne çıkan ne doluluğun var diye sordum tutmuşsun kariyerini anlatmışsın senin hayatından banane. Başarın uğraştığın meslek kimine göre öne çıkan unsur olur bana göre hiç bi anlamı olmaz mesela anlatabildim mi ? Bana mantıksız ve boş derken bu konudaki mesajlarımdan çıkarımda bulunman ve nesnel olmayan görüşlerin olduğu için çokta takmıyorum bu vaziyetini
    ''Sen ne kadar vasıflı ve dolu bi insansın söylesene'' Kesinlikle

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Ulan rezil olmaya devam ediyon sus be adam sus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroly

Ulan rezil olmaya devam ediyon sus be adam sus
    Sen hala burdamısın bücürük. Sanane evladım sanane ? Senin kuyruk acın mı varda hala şaklaban gibi kendi kendine gelin güvey olup yazıyosun. Cevabını aldın otur oturduğun yerde %100 lolcü seni. Senden daha çok takılıyorum burda aynen evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 11 Temmuz 2018; 2:6:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İnternete fazla giremediğim için güncelleyemiyorum.

Dava yapılmış arkadaşlar, ben memlekette olmadığım için katılamadım.

Başka bir duruşma günü verilmiş kasıma.

Ben daha önce de belirtmiş olmalıyım ki arkadaş ilk davaya katılmadığı benim davayla alakam kalmadı. Hakim artık senin gelmene gerek yok ama gelmek istersen gelebilirsin demişti. Ben de arkadaşı, onun ne yapacağını, ne diyeceğini merak ettiğim için gelmek istediğimi söyledim ve tarihi bana da söylediler. Ama dediğim gibi katılamadım. Kasımdakine mutlaka gideceğim.

Fazla okuyamadım yorumları ilk birkaç yorumu okudum, arkadaşa söyleyim.

Ben olayın parasında değilim. Belki bilmiyorsundur diye özet geçeyim. Beni adliyeden uzlaşmak için çağırdılar. Dediler ki karşı taraf paranı verirse uzlaşmak ister misin diye. Ben de hayır dedim. Parayı istemiyorum, bu arkadaşın siciline işlesin, hukeken alması ceza neyse onu alsın tek isteğim bu dedim ki hakime de dava günü bunu söyledim.

Yani parasında olsam versin paramı uzlaşalım derdim.

Kaldı ki parasında olmak da bana göre yanlış değil. Sonuçta kimse 95 lirayı sokakta bulmuyor. Zaten o zamanlar durumum yeterince iyi olsa legal yoldan alırdım rpyi ki kendime de almıyordum hediye amaçlı alacaktım. Ama salaklığım yüzümden 95 liradan da oldum, o ayrı konu. Bu adam 95 lira için bu kadar kendini düşürebiliyorsa, vicdanını rahat ettirebiliyorsa ben de zamanımı harcamaya razıyım dostum.

Oyunlarda hakaret edenlere de dava aç o zaman demişsin. Pekala hakaretin de cezası var ama engellemek en iyi çözüm. Çünkü hakaret eden küfür eden kitlenin yaşı 18den fazla bile değil. Ayrıca uğraşmayacaktım da değil. Lol oynadığım eski zamanlarda riota ticket atıp sormuştum, oyun içi konuşma kayıtları alabilir miyim adliyeye gideceğim diye yardımcı olamayacaklarını söylediler. O zamanlar zaten pek anlamazdım da.

Ayrıca ben de uğraşıyorum davayla diye söylüyorum herkese ama gerçekten ciddi bir "uğraş" istemiyor arkadaşlar. Sadece gidiyorsunuz adliyeye, ondan sonrası ip söküğü gibi geliyor. Sadece yapmanız gereken o ilk adım, adliyeye gitmek. Ondan sonrasında zaten savcı ve hakim uğraşıyor. (Böyle basit bir dava için söylüyorum)

O yüzden böyle bi durum yaşadıysanız elinizde kanıt varsa hiç düşünmeden adliyenin yolunu tutun arkadaşlar. Özelden ulaşabilirsiniz bana foruma girdiğim zaman geri dönüş yaparım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• amyfm kullanıcısına yanıt
    Kim ne derse desin siz hakkınızı savunuyorsunuz yaptığınız şey doğru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

İnternete fazla giremediğim için güncelleyemiyorum.

Dava yapılmış arkadaşlar, ben memlekette olmadığım için katılamadım.

Başka bir duruşma günü verilmiş kasıma.

Ben daha önce de belirtmiş olmalıyım ki arkadaş ilk davaya katılmadığı benim davayla alakam kalmadı. Hakim artık senin gelmene gerek yok ama gelmek istersen gelebilirsin demişti. Ben de arkadaşı, onun ne yapacağını, ne diyeceğini merak ettiğim için gelmek istediğimi söyledim ve tarihi bana da söylediler. Ama dediğim gibi katılamadım. Kasımdakine mutlaka gideceğim.

Fazla okuyamadım yorumları ilk birkaç yorumu okudum, arkadaşa söyleyim.

Ben olayın parasında değilim. Belki bilmiyorsundur diye özet geçeyim. Beni adliyeden uzlaşmak için çağırdılar. Dediler ki karşı taraf paranı verirse uzlaşmak ister misin diye. Ben de hayır dedim. Parayı istemiyorum, bu arkadaşın siciline işlesin, hukeken alması ceza neyse onu alsın tek isteğim bu dedim ki hakime de dava günü bunu söyledim.

Yani parasında olsam versin paramı uzlaşalım derdim.

Kaldı ki parasında olmak da bana göre yanlış değil. Sonuçta kimse 95 lirayı sokakta bulmuyor. Zaten o zamanlar durumum yeterince iyi olsa legal yoldan alırdım rpyi ki kendime de almıyordum hediye amaçlı alacaktım. Ama salaklığım yüzümden 95 liradan da oldum, o ayrı konu. Bu adam 95 lira için bu kadar kendini düşürebiliyorsa, vicdanını rahat ettirebiliyorsa ben de zamanımı harcamaya razıyım dostum.

Oyunlarda hakaret edenlere de dava aç o zaman demişsin. Pekala hakaretin de cezası var ama engellemek en iyi çözüm. Çünkü hakaret eden küfür eden kitlenin yaşı 18den fazla bile değil. Ayrıca uğraşmayacaktım da değil. Lol oynadığım eski zamanlarda riota ticket atıp sormuştum, oyun içi konuşma kayıtları alabilir miyim adliyeye gideceğim diye yardımcı olamayacaklarını söylediler. O zamanlar zaten pek anlamazdım da.

Ayrıca ben de uğraşıyorum davayla diye söylüyorum herkese ama gerçekten ciddi bir "uğraş" istemiyor arkadaşlar. Sadece gidiyorsunuz adliyeye, ondan sonrası ip söküğü gibi geliyor. Sadece yapmanız gereken o ilk adım, adliyeye gitmek. Ondan sonrasında zaten savcı ve hakim uğraşıyor. (Böyle basit bir dava için söylüyorum)

O yüzden böyle bi durum yaşadıysanız elinizde kanıt varsa hiç düşünmeden adliyenin yolunu tutun arkadaşlar. Özelden ulaşabilirsiniz bana foruma girdiğim zaman geri dönüş yaparım
    doğrusunu yapıyorsunuz..
    devir öyle ki, suç yapanın yanına kar olarak kalıyor.. siciline işler ise 5 yıl rezil olacak gittiği her yerde (o da ayrı bir saçmalık 5 yıl sonra sicilinde gözükmemesi)
    umarım akıllanır dicem ama "hırsızlık en adi suçlardandır" o kadar düşen birinin akıllanacağını sanmam

• Destroy him broooo👍

• Arkadaşımız ne güzel örnek bir davranışta bulunmuş neden bu eleştiri? Belki bu arkadaşımız dünyayı kurtarmayacak hatta zarara girecek ama önemi var mı? Hepimiz böyle duyarlı olursak ancak içimizdeki kötülerden arınabiliriz. Bugün sanal ortamda bu şekilde dolandıran biri yarın öbür gün dışarda da dolandırabilir. Davaya vermenin amacı da bunun önüne geçmektir zaten. Birçoğumuz bu tarz işlerden kaçıyoruz görmezden geliyoruz ama bu arkadaşımızın yaptığını da boş iş yaa zarar etceksin sonuca bağlanmayacak şeklinde eleştirmeyi yanlış buluyorum ve eleştirenleri kınıyorum.

• dava bugün ama maalesef yine memlekette değilim. e devletten yazıcam sonuçları

• bir sonraki cumaya yeni dava günü verilmiş. müsait olduğum vakit yazıcam

• buraya kadar gelmişsin ne yap ne et o davaya gir artık ya memlekette degılım dıyon baska bişe demıyon
    o hırsızın ne söylecegını merak ediyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: 45cagdas45

buraya kadar gelmişsin ne yap ne et o davaya gir artık ya memlekette degılım dıyon baska bişe demıyon
    o hırsızın ne söylecegını merak ediyom
    hocam davanın benlik bir şeyi kalmadı zaten. kamu davasına döndüğü için benim girmem şart değil. benim gitmek isteme nedenim zaten tamamen kendini nasıl savunacağını dinlemek içindi. yani iş benden geçti. dava sonucunda da tazminat davası açmayı düşünüyorum işte. onun için bekliyorum bir de
  • quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

hocam davanın benlik bir şeyi kalmadı zaten. kamu davasına döndüğü için benim girmem şart değil. benim gitmek isteme nedenim zaten tamamen kendini nasıl savunacağını dinlemek içindi. yani iş benden geçti. dava sonucunda da tazminat davası açmayı düşünüyorum işte. onun için bekliyorum bir de

Alıntıları Göster
    Hocam sonuç var mı? Bu arada konuda doktor kılığına girmiş tiplerden tutun, oyun bağımlısı olan herkes yazmış. Güzel bir engelleme konusuda oldu benim için. Adam sözde doktor ama gelmiş burda boş yapıyor:)
    Herneyse sonuçları bekliyoruz,ayriyetten hakkını savunduğun için de tebrik ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ailenizinavukati

Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

Şimdi buradaki suç direkt olarak dolandırıcılık suçudur. Ancak miktarın küçük olmasından dolayı şahıs, adli para cezası alacak ve daha önce herhangi bir hüküm giymemişse cezası ertelenecektir. (Bu arada bu işle ilgilenip diğer şahsın kimliğini tespit eden savcıyı anlından öperim.)

Bu ne demektir? Şahıs önümüzdeki 5 yıl boyunca herhangi bir suç işlerse o suçun cezası ile birlikte bu davada aldığı adli para cezasını da ödeyecektir. Ayrıca adli kaydında 5 yıl boyunca bu aldığı adli para cezası da duracaktır.

Burada çok önemli bir kıstas var. Siz şikayetiniz sonucunda karşı tarafa öyle ya da böyle ceza aldırırsanız, ceza davasından sonra direk tazminat davası açmanız çok güzel olur. Tazminat davasında ne isteyeceksiniz? Tazminat davasında 95 TL maddi, 10.000 TL manevi tazminat talebinde bulunabileceksiniz.

Bu arada forumda bu şahsiyet tarafından dolandırılan başka arkadaşlar da varsa mutlaka amyfm'nin şikayetine müdahil olsunlar.
    (Çekilin ben avukatım 2)

10.000 TL’lik manevi tazminat ne için olacak hocam? hakimin reddedeceği çok açık değil mi

• Dava sonucunu yazıyorum(avukat arkadaşlar daha iyi bilir, ben bana gelen açıklamadan anladığımı yazıyorum) :

Sanık kısaca kendini şöyle savunmuş "95 lira için risk alabilecek bir durumum yok bi yanlış anlaşılma söz konusu"
    Ama mahkeme suçlu bulmuş ve "1 yıl hapis ve 5 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına" karar vermiş
    Ancak indirim yapılarak bu ceza "10 ay hapis ve 4 gün adli para ile cezalandırmasına" karar vermiş
    Bu 4 gün adli para cezası "günlük 20 TL olarak toplamda 80 tl" oluyormuş
    Ancak "daha önce suç işlememiş olması, kişilik özellikleri, duruşmadaki tutumu ve davranışları ve yeniden suç işlemeyeceği hususuda olumlu kanaate varılmış ve hükmün açıkanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş"

Ancak "5 yıl denetım altına alınmış ve tekrardan suç işlerse benim dosyam tekrardan değerlendirmeye alınacakmış + işlediği suçla birlikte"

+ olarak dosya masrafları için 18,30 tl ödemiş.

Özet geçecek olursam : "Ceza almadı, 5 yıl denetim altına alındı, suç işlemeye devam ederse ki bu suç bu davadan önce işlenmiş olsa bile benim davamdan 10 ay hapis + 80 tl cezası olacak ve de işlediği suçun sonucu da eklenecek"

Geçmiş olsun. Uzun süredir konu favorilerimde davayı bırakmadığınız için tebrik ederim kimse bu kadar uğraşmazdı ama aslında yapılması gerekeni yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

Geçmiş olsun. Uzun süredir konu favorilerimde davayı bırakmadığınız için tebrik ederim kimse bu kadar uğraşmazdı ama aslında yapılması gerekeni yapmışsınız.
    sağ olun hocam. umarım öteki arkadaşlara ilham olur.

normalde tazminat davası açmayı da düşünüyordum ama kimisi sadece zararın karşılanır kimisi daha fazla alırsın dediği için tereddüte düştüm. bir de okulum olduğu için memlekete dönüp gidip dönmek beni daha fazla zarara da sokabilir ve derslerim de aksayabilir bu sebeple dolandırıcıya bir kıyak geçtim

böyle adalet mi olur arkadaş... at içeri yatsın 5-6 ay, delsinler arkasını.. bak bakalım bir daha suç işlemeye yelteniyor mu ?... 5 yıl süre az değil mi 10 yıl yada 15 yıl olsa daha iyi olmaz mıydı ?...
    bu işin peşini bırakmayıp adama hak ettiğini yaşattığınız için tebrik ederim seni... senin avukat ve mahkeme masrafları girmiyor mu karşı tarafa ?
  • Tebrik ederim hocam.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.