Şimdi Ara

1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
13.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
307 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bide çek cumhuriyetini göstermiş baya komiksin be aga

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizin gibi kur üzerinden zenginlik- fakirlik ölçütü kriterlerinizi .!!!....,.!!!m.
    Böyle cahil insan mı olur.

O zaman hoşgeldin
    eyyy Fakir Norveç!

1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar

Hoşgeldin eyyy Fakir İsveç ??
    1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEONİM -- 10 Ekim 2020; 9:54:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

tek partili dönem batı demokrasisi çok partili dönem 3.dünya oligarşisi.hmm.

yarın gel odtüde siyasal bilimler profu olarak ders vermeye başla.

Al çok partili dönemde tek başına iktidar.

Kaç fabrika kurmuş?

Bütün fabrikaları satmış üstüne 4-5 katıda borç yapmış.

Gel başla dediğine göre sen de fakültedesin, bak ben gelirim. Boş gezenim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

PS üzerinden mi ülke ekonomisini belirleyeceğiz? Ona bakarsan geçtiğimiz aylarda konut satışlarında rekor bir seviyeye ulaştık. Otomobil satışlarında da aynı durum geçerli. Yani halkın çoğunluğu için PS bir şey ifade etmiyor. Forumdaki ergenlerin toplam nüfusa orana %15 bile değil.

Yazın banka faizin den ucuza zorla kredi verilmesi için dünyanın hiç Bi yerinde olmayan aktif rasyosu gibi bir kural uyduruldu bankalara zorla kredi dağıttılar.

Millet gitti araba ve ev aldı. Araba satışı Bi daha alamam dolar 12 olur korkusu ile arttı.

Ev satışı da ucuz kredi Bi daha gelmez hissi ile. Yani duygusal kararlar... Kriz zamanı araba almak başka türlü açıklanamaz..

2021 de çoğu insan o kredileri geri döndüremeyecek bankalar da bir sürü batık kredi olacak.

Bekle ve gör. Ekonomi yalan kaldırmaz herşeyi anında fiyatlar piyasa.

Ekonomi neyle ölelim? Peynirle mi? 1 yıl önce ki fiyata ve şuan ki fiyata bak

Gıda da yüzde 50 69 lık zamlanma var. Ekonomi bitmiş durumda alım gücü eriyor. Wv polo 30bin TL idi 2013te şuan 200k

Sen hala parti sevdan ve bilgisiziliğn yüzünden ekonominin ne halde olduğunu göremiyorsan 2021 de çok zorlanırsın sen...

Ülke ilaç parasını ödeyemiyor. Abd büyük elçisi çıkıp Erdoğan geçen sene bize söz verdi para hala ödenmedi ilaçlar gelmez ülkeye diye tehdit ediyor düştüğümüz durumun farkında mısın bilmiyorum da seneye ne gaz ne ilaç ne telefon bulamayacaksın bu gidişle.

Bu gidişin sonu Venezuela ve Arjantin. Zaten Cds de ilk 3teyiz. İlk 2 ülke batık Venezuela ve Arjantin...

Dolar 10 lira 12 lira olursa çinden ucuza işçilik olan yoksul bir ülke oluruz. Malum insanlar keyif sürerken onların vergi borcu silinrkeb usulsüz ihaleler ile Hazine garantili işler alırken dolar ile euro ile.. Torunun öder. Sende dersin EHONOMİ ÇOH EYİ PADİŞAHIM ÇOH YAŞA

• Bir siyasetçi cumhurbaşkanı için Allahın tüm sifatlarini üzerinde toplamıştır diyor, vatandaş alkışlıyor; bilmiyorlar ki şirke düşmüş allaha ortak koşmuş olduklarını ... Bu milletten bir cacık olmaz ama cehenneme iyi odun olur. Allah belâmızı zaten hak ettiğimiz için veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 30 kupona alınmadı bu vatan -- 10 Ekim 2020; 10:16:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D0F7DE39

eleştiri eleştiri eleştiri ve (hatta ve maalesef - sanıyorum akp düşmanlığından) yani dolar 10 tl olsa yarın burada göbek atacaksın kardeşim!!!

sevineceksin, güleceksin neden mi? halkın yarısı zamanında senin gibi düşünmediğinden ve akp ye oy verdiğinden ama ülke ekonomik olarak gerilediğinden kendi aklını haklı çıkartmak namına, diğerlerini küçümseyerek ve belki de "ohhh olsun bak n'oldu romalııı" diyerek, psiko-mastürbasyon edaları ile kendini tatmin edeceksin.

koca bir YAZIK! sana...

bu yazdıklarını herkes biliyor, bunun çözümü belli ama çok geç kalındı ve bunu ülkede yapacak parti göremiyorum bir süre daha...

haa kendi namıma söyleyeyim doların çıkması benim gibi gelirinin bir kısmı dolar olan insanlar için iyi bile.. ama ben de doların çıkmasına sevinemiyorum asla..

Senin ülkende bakanlar için ve 800 milyon dolar rüşvet dağıttık deniyor senin buna var mı cevabın? Tek yapabildikleri haber yasağı getirmek oldu. Joe Biden seçilince yediğimiz illegal bütün hurmaları 83 milyon olarak ödeyeceğiz. Hurmayı yiyen 83 milyon olmadı ama hep böyledir bu.

Sevinen falan yok. Üç beş insan yüzünden düştüğümüz duruma kararan geleceğe üzülüyoruz.

Sarayın bir günlük masrafı 10 milyon TL. Yandaşlara verilen ihaleler 21b ile veriliyor. Afet savaş VS durumunda ihale hemen yapılsın diye var o yasa. Bizde rekabet olmasın diye davet usulü pazarlık usulü iş veriliyor iş kadar adamın vergi borcu siliniyor.

Sen eğitilemezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: 30 kupona alınmadı bu vatan

Bir siyasetçi cumhurbaşkanı için Allahın tüm sifatlarini üzerinde toplamıştır diyor, vatandaş alkışlıyor; bilmiyorlar ki şirke düşmüş allaha ortak koşmuş olduklarını ... Bu milletten bir cacık olmaz ama cehenneme iyi odun olur. Allah belâmızı zaten hak ettiğimiz için veriyor

En doğru yorum bu aslında.

İsra suresi 16. Ayet.

Bir memleketi yok etmek istediğimiz zaman, o toplumun refaha gömülmüş seçkinlerine, zenginlikten şımarmış elebaşlarına son uyarılarımızı iletiriz veya o şımarmış elebaşlarını komuta makamına getiririz, eğer onlar günahkarca yaşamaya devam ederlerse o zaman üzerlerine azap ile ilgili hüküm gerçekleşir de, artık orayı yıkıp yerle bir ederiz.

Sen Allahın adını dinini her işine alet et, Allaha iftira da bulun bu yolla sonra Allah sen ve senin gibilerin hakkından gelmesin.. Oldu ya

Toplum hak ettiğini buluyor. Cehaletin haksızlıkığın ve hırsızlığın prim yaptığı bir çağa girdi koskacs ülke. Eskiden cahiller susardı artık en çok onlar bağırıyor.

İşi bilene değil sadıt olana yalan söylemeye hazır olana emanet ettiler her alanda. O yüzden hiç bir iş dikiş tutmuyor, halk çalsın banane bile dedi. Şimdi de ağlamasın kimse.

Ilaç borcunu ödemekten aciziz. Seneye ilaçlar gelmezse başlarlar dış güçler sağlık sistemini hedef aldı diye.

Hala bunları savunuyorlar. Neyse iş işten geçince çoğu pişman olacak. Ama son pişmanlık fayda etmez.

Araba ev, basit bir oyun konsolu bile alamaz olduklarında yani artık ekonomik kriz yerini yoksulluk ile yer değiştirince yani 2021 de herkes görecek anyayı konyayı

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Çok doğru bir tespit reis, bana göre bunların inancı islam olamaz başka bir dinde olamaz ancak Allahtan korkmayanlar bunların yaptıklarını yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: LEONİM

Sizin gibi kur üzerinden zenginlik- fakirlik ölçütü kriterlerinizi .!!!....,.!!!m.

O zaman hoşgeldin
    eyyy Fakir Norveç!

Norveç te asgari maaş :28 bin NOk yani 3400 dolar... Ey cahil

Yani 27 bin tl asgari ücret burda 2500 tl

Hadi bas git cahil. İsveçte benzeri.

Adamın 1 aylık asgari ücreti ile yaptığı mutfak alışverişini sen 10 ay çalışıp yapıyorsun

2021de 1 basit vdsl modem için yarım asgari maaş vereceğiz sonuçta o da dolarla. He birde herşeye vergi gelecek seneye ağır vergiler..

Malum iş adamları ihaleler alırken vergileri siliniyor halk öder ;)

Bre cahil

• Maliye bakanı bile dövize bakmıyor umrunda değil,burda yırtınıyorsunuz.Bu ülkenin ekonomisinden sorumlu insan bunu diyorsa vatandaş olarak Allah belamızı çoktan vermiş

Yürü git şükürsüz, 2013’te polo 30 binmiş demek siz o zamanda buydunuz. yarında busunuz. Hadi yol al..

• cemsinan kullanıcısına yanıt
    Dünyadan bihaber bebeler yorum yapıyor, adam haklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keb@nlı23 -- 10 Ekim 2020; 11:9:51 >
  • kaan457 kullanıcısına yanıt
    “Tek üzüldüğün bu halkın içinde yaşamak öyle mi” saygı duyacaksın saygı
    Sıkıntıyı kendinde ara bi psikiyatra görün.

• Şu an yurtdişi tecrübesi olan 10 yillik iyi bir mühendisim. Maaşım da Tr standardına göre iyiydi. Korona nedeniyle gönüllü indirim yaptık maasımız 1000 euroya dustu. Arabam Audi a3 sedan idi , gecen sene sattım. Şu anda ne eski arabamı geri alabilirim. Ne ev alabilirim.

Hayattan zerre kadar zevk almiyorum. Yaşamak istemiyorum.

Haklısın hiç böyle yönetilmedi!
    Dışarda sözün para etmiyordu.
    Imf kapılarında dilenmiyordun.
    Gezi, 15 temmuz, Suriye, Akdeniz Ege, pandemi yaşanmadı.
    Tamir için gönderdiğin sihaları 6 ay vermiyorlar dı.
    Yapılanları görün diyeceğim ama ya yaşın küçük aklın almaz ya da Erdoğan düşmanlığı gözünüzü kör etmiş diye düşünüyorum. Başka açıklaması yok.

• Dolarla mı maaş alıyorsunuz diyen bir Reisimiz var yapacak bir şey yok.

Onun gibi boş tiplere laf anlatmaktan bıktım. İşte dolar şu kadar kron onlarda mı battı önemli olan maaşların kaç dolar ve euro olduğu. Bizde 250 euro çıkıyor asgari ücret onu hiç yazmaz, çünkü işi insanları kandırmak, algı yapmak herkesi saf zannediyor.

Forumda ki aklı başında üyelere çağrım bu gibi tipleri günlük hayatta denk gelirseniz rezil edin hiç acımayın herkes gülsün suratına bunların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -OdATA- -- 10 Ekim 2020; 11:32:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: subaortik

foruma yaş sınırı getirin artık ''hebele hübele'' diyen ergenlerden geçilmiyor..

TC kimlik no ile giriş yapılsın diyenler+1

• kusasım geliyor. Ben bunları bu saatten sonra artık sadece ülkeye zarar olduğunu görüyorum.

Not: Gerçi hep öyleydi Yapamıyorsanız gidin arkadaş o doları düşüremiyorsanız ekonomiyi düzeltemiyorsanız

o koltukta oturmanın bir anlamı yok. Para tatlı geliyor tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 10 Ekim 2020; 11:56:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEONİM

Sizin gibi kur üzerinden zenginlik- fakirlik ölçütü kriterlerinizi .!!!....,.!!!m.

O zaman hoşgeldin
    eyyy Fakir Norveç!

muhahahah keşke ilkokulu bitirseydin, senin teknoloji forumunda ne işin var la baba parası ile aldığın xbox ın için mi buradasın muhahahaha 1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar 1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar 

norveç parası il TL grafiğini de atsana bir bakalım, ya da norveç parasından 6 sıfır at bakalım noluyor, git önce ilkokulu bitir sonra bu konuları konuşursun puahaha 1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar 

blok hakkımı kullanıyorum yoksa bilgisi olmadan fikri olma hastalığı bulaşabilir 1 dolar 7.93 TL. Hoş geldin yoksul Romalılar 

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.