Şimdi Ara

1 Depo Yakıt ile Kaç Km gidiyorsunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
201
Cevap
4
Favori
54.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Depo 260 liraya doluyor ışık yandıktan sonra. Şehir içi 600 km gidiyor, şehir dışı 130km sabit hızla 850 km gidiyor.
  • 307 şehiriçi 650 şehirdışı 850-900 arası değişiyor 100ü geçersen 600 anca ee nede olsa benzinli
  • MARKA VE TİPİ OPEL ASTRA H
    MODElİ YILI 2006
    DEPONUN KAÇ LİTRE olUDUĞU 50 Litre
    MOTOR HACMİ 1248 cc (Fiat-GM ortak öğretimi 1.3 Multijet olarak bilinen motor)

ŞEHİR DIŞI 1000 ~ 1100 km ( Sakin kullanım)
    ŞEHİR İÇİ 650 ~ 750 km ( Sakin kullanım
    )
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUFANER

Şehiriçi 1000km şehirdışı 1100-1200km gider diyen arkadaşlar iyi sallamışlar. Gerçeklikten ve ölçümden uzak değerler vermişler. Hangi araç, marka, model, yakıt tipi motor hacmi her ne olursa olsun şehiriçi- şehirdışı arasında bu kadar cüz i bir fark olmaz. Şehiriçi ile şehirdışı arasında ortalama %40-50 arasında fark olur. Örneğin şehiriçi bir depo ile 600km yol yapıyorsa şehirdışında yaklaşık 900km civarında yol yapılabilir. Ya şehiriçi tanımı anlaşılmıyor ya da farklı algılanıyor. Arkadaşlar yorumları biraz daha gerçekçi yapalım

Neden gerçeklikten uzak değerler vermiş olayım?

Aracımı benden daha iyimi bileceksiniz?

Latitude vites oranları kısa ve bu sebep ile şehiriçi ile şehir dışı arasında fark çok olmuyor.

Şehiriçinden kastım 30km hız ortalama.

Sizin 10km ise bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: okanttnc

quote:

Şehiriçi 1000km şehirdışı 1100-1200km gider diyen arkadaşlar iyi sallamışlar. Gerçeklikten ve ölçümden uzak değerler vermişler. Hangi araç, marka, model, yakıt tipi motor hacmi her ne olursa olsun şehiriçi- şehirdışı arasında bu kadar cüz i bir fark olmaz. Şehiriçi ile şehirdışı arasında ortalama %40-50 arasında fark olur. Örneğin şehiriçi bir depo ile 600km yol yapıyorsa şehirdışında yaklaşık 900km civarında yol yapılabilir. Ya şehiriçi tanımı anlaşılmıyor ya da farklı algılanıyor. Arkadaşlar yorumları biraz daha gerçekçi yapalım

Neden gerçeklikten uzak değerler vermiş olayım?

Aracımı benden daha iyimi bileceksiniz?

Latitude vites oranları kısa ve bu sebep ile şehiriçi ile şehir dışı arasında fark çok olmuyor.

Şehiriçinden kastım 30km hız ortalama.

Sizin 10km ise bilemem.

Doğru olması lazım çünki yakıt tankı 66 litre bu arada 1.5 motor mu yoksa 2.0 mı?

• Yeni Aveo 1.4 benzinli

Sakin kullanımda 1 depo 750-800 km civarı gidiyor depo 45 litre (Şehirlerarası)

Şehiriçi arabayı fazla kullanmıyorum hatta hiç kullanmıyorum diyebilirim sadece ortalama tüketimimi yazayım 100/7.8 den yukarı görmedim ş.içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgiv3n -- 15 Mayıs 2012; 14:10:54 >
  • Mersedes 250 Dizel
    1986 2500cc
    Depo 60lt
    Ortalama (%60-70 şehir içi):850km
    Uzun yolda:1100-1200 km
    Ortalama 0.250-0.300 krş
  • 1994 RENAULT 9 GTE BROADWAY
    1.4 BENZİN/GAZ
    27 litre GAZ DEPOSU
    şehir içi: 280-320 km
    şehir dışı: 350-400 KM
    km başına da harcanan yakıt: 0,16 -0,23 KRŞ
  • Arkadaşlar, benim şehiriçi ve şehirdışı tanımım anladığım

Şehiriçi genellikle 0-20km arası gidilen ortalama 1-2 ve 3 vites nadiren de 4 vitesin kullanıldığı trafik ışığı, kavşağının olduğu sık sık durup kalkmak zorunda olduğumuz kısa mesafeli seyahati,
    Şehirdışı da genellikle trafik ışığı, kavşağın olmadığı sık sık durup kalkmak zorunda kalmadığımız seyir esnasında genellikle 5.vites nadirende 4 ve 3 vitesin kullandığımız yol olarak söyleyebilirim.

Şimdi hangi araç olursa olsun şehiriçi seyir hızı ortalama 40km/h genellikle 1-2-3 vitesi kullanarak bir depo ile 800km yol yapıp da
    şehirlerarası yolda seyir hızı ortalama 90km/h olup genellikle 5vitesi kullanarak nasıl oluyorda bir depo ile 1000km yol yapılıyor ve şehiriçi yol ile şehirlerası yol arasında bu kadar cüz i bir fark oluyor?

Şehiriçinde

aracın motoru soğuktur motorun ısınması bir müddet süre ya da yol alır ve bu esnada araç fazla yakar.
    aracın vites kullanımı genellikle düşüktür örneğin 2vites de motorun devri 2000 iken ortalama hız 40km/h iken 5vites 2000 devir de ortalama hız 80km/h dir aracın yakıtı motor devri ile alakalı olduğuna göre aynı motor devrinde düşük vites az yol çok yakıt demektir. 20km gideceğiniz yol olsun ister 1.vites 3000 devirde ortalama 25km/h la giden gideceğiniz yere isterseniz de 5vites 100km/h hızla giden hangisinde fazla yakar?
    ben yine söylüyorum şehiriçi ve şehirdışı yol ayrımından %40-50 fark var

• quote:

Arkadaşlar, benim şehiriçi ve şehirdışı tanımım anladığım

Şehiriçi genellikle 0-20km arası gidilen ortalama 1-2 ve 3 vites nadiren de 4 vitesin kullanıldığı trafik ışığı, kavşağının olduğu sık sık durup kalkmak zorunda olduğumuz kısa mesafeli seyahati,
    Şehirdışı da genellikle trafik ışığı, kavşağın olmadığı sık sık durup kalkmak zorunda kalmadığımız seyir esnasında genellikle 5.vites nadirende 4 ve 3 vitesin kullandığımız yol olarak söyleyebilirim.

Şimdi hangi araç olursa olsun şehiriçi seyir hızı ortalama 40km/h genellikle 1-2-3 vitesi kullanarak bir depo ile 800km yol yapıp da
    şehirlerarası yolda seyir hızı ortalama 90km/h olup genellikle 5vitesi kullanarak nasıl oluyorda bir depo ile 1000km yol yapılıyor ve şehiriçi yol ile şehirlerası yol arasında bu kadar cüz i bir fark oluyor?

Şehiriçinde

aracın motoru soğuktur motorun ısınması bir müddet süre ya da yol alır ve bu esnada araç fazla yakar.
    aracın vites kullanımı genellikle düşüktür örneğin 2vites de motorun devri 2000 iken ortalama hız 40km/h iken 5vites 2000 devir de ortalama hız 80km/h dir aracın yakıtı motor devri ile alakalı olduğuna göre aynı motor devrinde düşük vites az yol çok yakıt demektir. 20km gideceğiniz yol olsun ister 1.vites 3000 devirde ortalama 25km/h la giden gideceğiniz yere isterseniz de 5vites 100km/h hızla giden hangisinde fazla yakar?

bazı arkadaşların ş.içi olayı çok farklı.adam E5 ten basıp gidiyor buna ş.içi diyor düz yol işte ne ş.içi be kardeşim? aynen senin dediğin gibi ş.içi demek zırt pırt durmak demektir.Kırıkkaleye gelinde ş.içini görün ş.dışında 6.4 lt lpg yakan jazz ş.içinde nerdeyse 10 litre yakıyor.ş.içi budur işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 16 Mayıs 2012; 16:40:35 >

• quote:

Arkadaşlar, benim şehiriçi ve şehirdışı tanımım anladığım

Şehiriçinde

• 2012 Clio Grand Tour 1.5 Dci
    Sadece ilk aldığımızda depoyu fulledik. İstanbu'da 53 litre mazotla 960 km yol yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi varyemez55 -- 16 Mayıs 2012; 17:50:42 >
  • Ortalama 25 km hızın altında kiler sehir içi olsa gerek. c4 ile ortalama hız 22 iken 850 900 arası km yapıyoruz.
  • 500-600 km arası galiba opel
  • Marka = VW POLO 1.4 16v 80hp Benzinli
    Model = 2009
    Depo = 45 litre

ŞEHİR DIŞI-----800km
    ŞEHİR İÇİ------600 km
  • Şehir içi:
    2004 1.4 Fiesta 35lt 500km
    2011 1.6 Bmw3 55lt 550km

Şehir Dışı:
    2004 1.4 Fiesta 35lt 575km
    2011 1.6 Bmw3 55lt 725km
  • 2012 C4 e-HDi MCP (yarı otomatik)
    Depo 60 lt

İlçe içi (Çerkezköy ) 1000 km (6 lt)
    Şehirdışı ~100 km/s ile 1300 km (4.5 lt)
    Şehirdışı ~130 km/s ile 1100 km (5.5 lt)

Uzun yıllar İstanbul'da yaşayıp araba kullandıktan sonra Çerkezköy'e şehir içi demeye dilim varmıyor. Gerçi burada araç trafiği pek olmasa da hep kısa mesafe, inişli çıkışlı ve yollar, adım başı çukurlar, kasisler, zırt-pırt yolu tıkayan kamyonlar, vs derken adam gibi araba sürülmüyor. Yani ortalama bir şehir içinden de pek farklı olmuyor.
  • clio 3 1.5 dci 65hp

şu aralar 4.7 şehiriçi ortalama... 55 lt depo var sanırım hesaplasak 1200km yapıyor = )

1 Depo Yakıt ile Kaç Km gidiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 16 Mayıs 2012; 23:39:23 >
  • Passat 1.8T 30 lt LPG ile 330 km falan gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ford transit verisini paylasacak kımse varmı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.