Şimdi Ara

1 DAKİKA İÇİNDE KAPANACAK DİYOR VE GERİYE DOĞRU SAYIP BİLGİSAYARI KAPATIYOR YARDIM LÜTFEN!!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: kornkrunded

son kez bios pilini çıkarıp format atayım dedim ama bilgisayar tamamen bozuldu artık. artık format bile atılmıyor windowsu yüklerken hata veriyor artık bir bilgisayarcıya götürürüm

hajiii neler yapmışsın yaw ,bu sorunun çözümü gayet basit ,bilgisayarında virüs filan yok , ilk internete bağlandığın zaman firewallsuz bağlandın ve sana rpc hatası geldi 1 dakika içinde kapanacak ve system remote hatası ,çözümü basit modemin firewallunu aç ve internete öyle bağlan ,+ başlat+denetim masası+performasn ve bakım+hizmetler bölümüne çift tıkla ,gelen pencerede uzaktan yordam çağrısını(RPC) bul ve değerleri düzelt ,orda yeniden başlat seçeneğini durdur eylem yürütme seçeneğini işaretle ,bu kadar basit

• eet ama artık windowsum yok ve kuramıyorumda ne b.k yiyeceğimi şaşırdım
  • ba2khan yapma allah aşkına ne firewallı ben home editionda 56k ile bağlanırken dahi aynı sorunu yaşıyordum.Modem firewallu değil.Direk worm.
    Tabi aynı şeyden mi bahsediyoruz bilmiyorum

sevgili korn:su anda sorununu tamamen yazarsan yardımcı olmaya çalışalım.
  • bak arkadaşım ben pcye windowsu veya herhangi başka bir işletim sistemini kuramıyorum hata veriyor. şöyle yazıyor eğer bu hata ile ilk defa karşılaşıyorsanız pcnizi yeniden başlatın eğer öncedende olduysa ... adımlarını izleyin diyor. ama adımları izlemek için windowsu kurmak lazım
  • hocam o zaman senin ram veya akran kartında sorun var.Bu mavi ekran hatası genelde böyle olur.Sen bütün parçaları sök tekrar tak.Ama söküp takarken dikkat et çünkü elektrik sorunu(bu fişten çıkan değil statik elektrik yani yer ile senin bağlantınla alakalı)olabilir ve bozabilirsin parçaları.
    sonra tekrar dene ve buraya yaz haber bekliyorum.
  • tamam o zaman teşekkür ederim yarın deneyince size haber veririm ama bugün yaptım ramleri çıkarıp taktım olmadı
  • Arkadaşım,muhtemelen bios pilini çıkardığın zaman bios ayarların sıfırlandığı için şu an anakartının bios ayarlarının yeniden yapılması gerekiyor.Bunlar işlemcinin ve ramlerin voltaj ve çalışma frekansı ayarlarıdır.Eğer bu olaylara vakıf değilsen,sana tavsiyem fazla kurcalamamandır.
    Güvenilir bir bilgisayar servisinden destek al.
  • yok ben biliyorum ve onları yapıyorum ama genede olmuyor
  • sonuç ne dostum sorunu çözebildin mi?
  • kaspersky temizlemişti bende bu sorunu
    umarım kurtulursun
  • eğer bilgisayarında önemli bilgilerin yoksa format at ve kurtul. daha sonar sp2 kur ad aware + antivir kur
  • çözemedim daha ayrıca daha tam okumadan format at demeyin zaten attım olmuyor. hatta artık formatta atılmıyor boş bir zamanımda bilgisayarcıya götüreceğim artık.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.