Şimdi Ara

1 Aylık Cihaz Hk. Her oyunda kasıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar.Monster Abra V10.3 16GB RAM 256GB SSD 1TB HDD yükseltmeli 1050Ti ekran kartlı ürünü kullanıyorum.Kullandığım sistem lisanslı Windows 10 Home 64bit. Oynadığım oyunlarda pek bir abartım yok ve onlarıda lisanslı oynuyorum hiç bir şekilde yazılımımı yanlış etkileyecek bozacak bir işlem yapmıyorum.Üstüne üstlük bütün sürücülerim güncel işletim sistemim güncel bunu kafaya takıp her gün takip eden birisiyim.Cihazda oyun oynayabiliyorum açılışta hiç bir problem yok ve severek kullanıyorum bunu söyleyebilirim.Ama Age Of Mythology Hearts Of Iron 4 Ultima Online oynarken bile bir süre sonra bilgisayarın oyun ekranı ve görev yöneticisine geçtiğimde görev yöneticisi dahil donuyor ve üstüne oyunu kapatıp bir daha açmak istediğimde bu oyunu çalıştıracak grafik kartına sahip değilsin gibi bir uyarı alıyorum.Yani bu cihazın ekran kartı kapanmış mı oluyor o süre içerisinde? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Peki bu olaydan sonra başka oyun açıp ekran kartınızın çalışıp çalışmadığını denedinizmi. Anlattıklarınız yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Peki bu olaydan sonra başka oyun açıp ekran kartınızın çalışıp çalışmadığını denedinizmi. Anlattıklarınız yazılımsal bir sorun gibi gözüküyor .

GTA5 Online,Rainbow Six Siege,ARK Survival Evolved,Black Desert Online oynadım piyasadaki çoğu oyuna sahibim ama oyun açılıyor oynuyorum Allah yukarıda hiç kasma yaşamıyorum ama bir an geliyor her şey kilitleniyor anladığım gibi CTRL+ALT+DELETE yapıyorum bir bakıyorum CPU %100 ? Ama hiç bir programı %100 göremiyorum Performans sekmesine tıklayınca öyle bir kasma varmış ki sanki Görev Yöneticisi bile donuyor.Bu kurduğum üçüncü temiz kurulum ve Microsoft'un sitesinden indirdiğim ve kurduğum lisanslı disk yansıması.7.Nesil işlemciye sahip olduğum için Windows 10'dan başka sistemde kuramıyorum onun için herhangi bir deneme yapamıyorum Windows 8.1 kurdum onda da kritik sürücülerimi kuramadığım için ilerleyemedim..Gerçekten bu problemi çözmek ve cihazımı böyle korkusuz gönül rahatlığı ile kullanmak istiyorum..

• CPU kullanımı %100 olarak ayarlanmıştır. Onu %80 yapıp deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapınca cihazda herhangi bir sorun olurmu onu bilemiyeceğim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonyukuk123

CPU kullanımı %100 olarak ayarlanmıştır. Onu %80 yapıp deneyebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapınca cihazda herhangi bir sorun olurmu onu bilemiyeceğim..

Ama bu sonradan ayarlanan bir şey değil sonuçta öntanımlı ayar bu. %100 sabit işlemci çalışmıyor zaten ortada onu %100 çalıştırdığını gösteren sistem boşta işlemi bile göremiyorum.
  • NVİDİA guncellemelerinde özel kurulum deyip temiz kurulumu isaretleyip guncelleyin belki fark olabilir. Kucuk ama onemli detay fps dususleri ve bir takim sorunlar yaratabiliyor ...

• Hocam görev yeöneticisine ilk girdiğinizde %100 kullanımdan aşşağı doğru düşen bir grafik görürsünüz, eğer ondan bahsediyorsanız çok önemli değil ama görev yöneticisine girim 10-15 saniye bekliyorum yine %100 diyosanız virüs vb birşeyler olma ihtimali var diyeceğim ama temiz kurulum yapıyorum diyorsunuz. Belki ram veya HDD kullanımı yüksektir onları gözlemledinizmi.

Çözülemeyecek bir sorun ise servis ile görüşün .
  • https://forum.donanimhaber.com/ana-konu-asus-rog-gl502ve-1050ti-7300hq-256-gb--130465079-13

bu sayfadaki ixir1516 nikli arkadasımızın sorunu sizdede var sorun sistemsel buyuk olasılıkla windows güncellemesinden dolayı.
    önemli dosyanız yoksa format atıp windowsun güncellemelerini kapatmanızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Hocam görev yeöneticisine ilk girdiğinizde %100 kullanımdan aşşağı doğru düşen bir grafik görürsünüz, eğer ondan bahsediyorsanız çok önemli değil ama görev yöneticisine girim 10-15 saniye bekliyorum yine %100 diyosanız virüs vb birşeyler olma ihtimali var diyeceğim ama temiz kurulum yapıyorum diyorsunuz. Belki ram veya HDD kullanımı yüksektir onları gözlemledinizmi.

Çözülemeyecek bir sorun ise servis ile görüşün .

Dediğiniz şeyleri denemeden önce misal farzediyorum bütün gün sistemi denetleyecek bir program var mı ? Size göndereceğim verilerden ne olduğunu yola çıkacağım bir stress testi yapacağım bir program ya da ?
  • İndirdiğiniz programları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Mining virüsleri bu dediğinizi yapıyor. Hatta bunla ağ kurup para kazanıyorlar. Bilgisayar yeni olsa da güzel bir virüs taraması yararlı olabilir. Yine de bazıları antivirüse yakalanmıyor format gerekebilir.
  • windowsun kendısınde var bu

https://www.youtube.com/watch?v=MfPrOg_V63s

sistem bölumunde hangi hataları almıssın ona bakacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuzz123

İndirdiğiniz programları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Mining virüsleri bu dediğinizi yapıyor. Hatta bunla ağ kurup para kazanıyorlar. Bilgisayar yeni olsa da güzel bir virüs taraması yararlı olabilir. Yine de bazıları antivirüse yakalanmıyor format gerekebilir.

Bende ilk başta bundan şüphelendim fakat dediğim gibi 3.kez format atışım aldığım yedekler Steam Yedekleri sadece fotoğraflarım bile telefonumdan Drive'a gidiyor bilgisayara sokmuyorum bile.Crack olarak yaptığım bir tane bile uygulama yok.Formattan sonra sürücüleri yükleyip her zaman son güncellemeye kadar çektim bir sonuca ulaşamadım.Mining çok korkutan bir şey ki umarım bu biosa bulaştırılan bir virüs değildir :)
  • Bak A5 10.3 stoklara gelse de alsam diye beklerken bi anda böyle sorun olduğunu okumak beni biraz şüphelendirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fireforge35

Bak A5 10.3 stoklara gelse de alsam diye beklerken bi anda böyle sorun olduğunu okumak beni biraz şüphelendirdi.

Cihazın bir problemi olduğunu düşünmüyorum ki halen cihazı kullanmaktan çok memnunum aslında.Ama yani insanların başına gelmeyen ilginç bilgisayar problemleri benim başıma gelmese olmuyor artık şanssızlık mı diyeyim yoksa cen... mi desem bilemeyeceğim ama bu böyle.Ben problemin yazılımsal olduğunun kanaatindeyim halen ama başka işletim sistemi kurmama izin vermeyen Microsoft 7.nesilde Windows10'dan başka sisteme güncelleme sunmadığı için ekran kartımı kurup problemin işletim sisteminde mi yoksa yazılımda mı olduğunu test edemiyorum.En kötü Ubuntu kurup şansımı Linux cephesinde deneyeceğim.Nasılsa oynadığım çoğu oyunu Linux'ta da oynayabiliyorum.Bu problemleri çözebilecek veya kesin net sonuca birlikte ulaşabileceğimiz bir arkadaşa rastlasam aslında içim çok rahat edeceğim.Olursa dahi Windows 10 Lisansımı dahi vereyim onun olsun yeter ki problemin neyden olduğunu öğreneyim o bana yeter Linux kullansam da olur :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalet Kalem

quote:

Bak A5 10.3 stoklara gelse de alsam diye beklerken bi anda böyle sorun olduğunu okumak beni biraz şüphelendirdi.

Cihazın bir problemi olduğunu düşünmüyorum ki halen cihazı kullanmaktan çok memnunum aslında.Ama yani insanların başına gelmeyen ilginç bilgisayar problemleri benim başıma gelmese olmuyor artık şanssızlık mı diyeyim yoksa cen... mi desem bilemeyeceğim ama bu böyle.Ben problemin yazılımsal olduğunun kanaatindeyim halen ama başka işletim sistemi kurmama izin vermeyen Microsoft 7.nesilde Windows10'dan başka sisteme güncelleme sunmadığı için ekran kartımı kurup problemin işletim sisteminde mi yoksa yazılımda mı olduğunu test edemiyorum.En kötü Ubuntu kurup şansımı Linux cephesinde deneyeceğim.Nasılsa oynadığım çoğu oyunu Linux'ta da oynayabiliyorum.Bu problemleri çözebilecek veya kesin net sonuca birlikte ulaşabileceğimiz bir arkadaşa rastlasam aslında içim çok rahat edeceğim.Olursa dahi Windows 10 Lisansımı dahi vereyim onun olsun yeter ki problemin neyden olduğunu öğreneyim o bana yeter Linux kullansam da olur :)))

Bios ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Format attıysanız o gitmiştir. Nereden indirdiniz win10'u kendi sitesinden mi? Ayrıca bu problemi yaşayan başkalarını da gördüm ve hepsi çözmüştü. İnternette çok denk geldim. Servisi aradığınızda ne dediler probleme?

• quote:

quote:

quote:

Bios ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Format attıysanız o gitmiştir. Nereden indirdiniz win10'u kendi sitesinden mi? Ayrıca bu problemi yaşayan başkalarını da gördüm ve hepsi çözmüştü. İnternette çok denk geldim. Servisi aradığınızda ne dediler probleme?

Microsoft'un orjinal sitesinden indirdim..Servis formatı sordu sadece yazılımdan kaynaklı olduğunu belirttiler..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Microsoft'un orjinal sitesinden indirdim..Servis formatı sordu sadece yazılımdan kaynaklı olduğunu belirttiler..

Yazılım da hangi yazılım windows mu? İşlemciyi yoran bir şeyler olmalı diye düşünüyorum. Formattan sonra direkt yüklediğiniz programları gözden geçirmekte fayda var. İnternetten araştırın çünkü benim bilgisayarım da mavi ekran veriyordu problem var sandım meğersem touchpad driverı ile alakalıymış. Böyle garip sorunlar olabiliyor. Clevo driver konusunda iyi değil bunu çok net anladım. Monster da bu durumları hemen yazılımsal diyerek savıyor. Onlar da kendince haklı çünkü doğru olması muhtemel. Bir de güç tasarrufunda da aynı sorunla karşılaşıyor musunuz? İşlemciyi kıssanız merak ediyorum bu sorun olur mu.

• Şimdi aklıma geldi ekran kartı driverlarında bazen yenilerde problem oluyor. Bunda eskiye dönüş yaparsanız belki problem çözülür. Verdiği hatadan ben ekran kartını tanımadığını anlıyorum.
  • fuzz123 F kullanıcısına yanıt
    Artık daha farklı bir çözüm yöntemi olmaması dahilinde bir kez daha format atıp hiç güncelleme yapmadan deneyeceğim bilgisayardan çıkan flash bellekteki sürücüleri kurup güncellemeleri kapatacağım napayım :(
  • Cevap vermemissiniz ama tekrar belirteyim nvidia driverlerini yuklerken veya guncellerken her zaman ozel kuruluma tiklayip tekiz kurulumu isaretleyip yukleyin en sagliklisi olucak driverleri sirasiyla kurun driver booster gibi guncelleme programlari driverlerda hata yapabiliyor monstera mesaj atarak clevo kodunu ogrenip yretici clevonun sitesine bakip guncel driverlari var mi yok mu girebilirsiniz bu dedigin nvidia guncellemesi disinda onu sitesinden en gunceli indirim benim midelimde uretici chipsetine kadar guncelleme yayinlamis lakin monsterin usb belleginde eski suruculer vardi bunu herkese tavsiye ediyorum bu problemler ufacik seylerden kaynaklanabiliyor ( garanti belgesinin yanindaki driver cdsinde de aldiginiz tarihe gore guncel driverlar olabilir monster sitesindeki ve flash bellekteki driverlar eski suruculer oluyor)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.