Şimdi Ara

1 ay önce 250 milyon$'a 6 yaşında Türk şirketi satıldı ama kimsenin haberi yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012 yılında kurulan Gram Games 250 milyon $'a satıldı. Kimsenin haberi yok. Kaç tane gazete manşetten verdi? Ya da kaç ana haber bülteninde dakikalarca konuşuldu acaba? Türk insanını anlamıyorum tutturmuşuz inşaat inşaat. Türkiye'nin gideceği yön yazılım olmalıdır. Biraz teknoloji deyince yerli araba deniliyor. Tamam onu da yapalım da şuan acilen 2-3 senede kesin sonuç alabileceğimiz bir sektör var. Yediden yetmişe bu kadar teknolojiye ilgiliyken bunu doğru yönlendirirlerse başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Kanal İstanbul'u bırakın Slikon Vadisi kurun.

• kardeş 10 gram beyni olan adamlara "bak biz yazılıma para yatıyoruz şöyle şöyle bi sektör" diye anlatamassın ama yolu köprüyü binayı vs gösterebilirsin.

bu arada zaten türkiyede de itünün odtünün teknokentleri var
  • İyi de birkaç ay önce haberi yapıldı burda konu açıldı yani.

Yazılım memlekette hiç değer görmüyor ki kafa basmıyor çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir oyun şirketinin satılması önemli değil bizim halka göre.

İlk haberi olanlardan biriyim. Bir şey değişmedi hayatımda. İyi olmuş bile dedim.
  • bu ülke vatandaşı için önemli olan en temel şey belediyecilik hizmetleri

yol , köprü , park , avm , metro , çöp kamyonu vs.

yolların , köprülerin bi tarafımıza giren onmilyarca dolarlık zararı ufak detaylardan biri , gereksiz. eskiye göre yollarım düzgünmü düzgün ...yazılım şirketinin ; hayatın içinde bana dokunacak apaçık ortada olan ne faydası var ?

birde ego tatmini önemli , birazda gururumuz okşanmalı kendimizi bi halt sanmalıyız
    one minuteden başla dolarınız varsa allahımız vara kadar gel , bu lafları her zaman bize yedirdiler ama önemli değil o laf dendi ve milletin egosu tatmin edildi kendimizi büyük gördük , sonrasındabize giren çıkanın önemi yok

insanların bakış açıları genelde bu tarz , sonrasını düşünmez görmez bilmez kabullenmez çünkü gururu kırılır , egosu zarar görür vs.

gerçekleri kabullenelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 14 Ağustos 2018; 22:16:11 >

• Yazılım gözle görülmez, inşaat görünür. Yazılımla oy alamazsın, inşaat ile alırsın. Yazılımda rant olmaz, inşaatta rantın babası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [A]narchy

kardeş 10 gram beyni olan adamlara "bak biz yazılıma para yatıyoruz şöyle şöyle bi sektör" diye anlatamassın ama yolu köprüyü binayı vs gösterebilirsin.

bu arada zaten türkiyede de itünün odtünün teknokentleri var
    Silikon vadisi ile teknokenti mi kıyasladınız yanlış mı anladım?
  • juckle kullanıcısına yanıt
    Evet kıyasladı ben de görmezden geldim. Tavsiyem siz de öyle yapın. Bazen susmak en iyi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juckle

Silikon vadisi ile teknokenti mi kıyasladınız yanlış mı anladım?

Alıntıları Göster
    evet

orda okadar insanın emeğini burda ki 3-5 liseliye yedirtcek değilim sry.
  • [A]narchy kullanıcısına yanıt
    Liseli mi? 28 yaşındayım ve Ytü Makine Müh. mezunuyum. Bence sen popülizmi bir bırak slikon vadisini bir araştır. Belli ki bilmiyorsun. Kimse Teknokentleri küçümsemiyor. Aradaki siklet farkını geçtim aynı kulvarda bile değiller.
  • Ulkede batan geminin mallari diye gelin alin diyenler cikmaya basladi ...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-unlu-yatirimcidan-turkiye-aciklamasi-40928872

Turkiye yine peskes ....
  • Şimdi bak kardeşim. Bulut diye bişey yapmışlar ne varsa içine atıyorsun. Yapmışlar ama kullanılmaz. !!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüh 6 yaşında demek tam da ilkokula başlayacak yaşa gelmişmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0985F6AB6

Liseli mi? 28 yaşındayım ve Ytü Makine Müh. mezunuyum. Bence sen popülizmi bir bırak slikon vadisini bir araştır. Belli ki bilmiyorsun. Kimse Teknokentleri küçümsemiyor. Aradaki siklet farkını geçtim aynı kulvarda bile değiller.
    O teknokentler zamanla silikon vadisine dönüşecekler işte sıfırdan silikon vadisi mi kursun adamlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0985F6AB6

Evet kıyasladı ben de görmezden geldim. Tavsiyem siz de öyle yapın. Bazen susmak en iyi oluyor.
    Cevap yazacaktım da galiba böylesi daha mantıklı, çünkü bunun adı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.