Şimdi Ara

1 Araba ve 1 Traktör'ün Yaklaşık 4.000.000 TL olması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
34
Cevap
0
Favori
1.015
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 1 Araba ve 1 Traktör'ün Yaklaşık 4.000.000 TL olması.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13856 Mesaj

Hocam büyük şirketleri falan kenara bıraktım ben. Büyük şirketler de kazansa bile o traktörü o tarlaya sokmaya değmeyeceğini düşünmüştür. Horoz Lojistik'in mesela çekicilerinin genelinin 400-450 beygir olması gibi. Yoksa Horoz Lojistik gididp 730'luk Scania alamaz mı?
    |
    |
    redbul_540 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    692 Mesaj
    Turkiyede birakin bu traktoru, buna uygun tarim aleti bulamazsiniz. Biz hatayda ciftciyiz 4 adet basak 75 hp traktorumuz var 4 ceker hepsi isimizi goruyor cok sukur. He istemez miyiz soyle bir 6000 series john deere isteriz tabi ama bu tarim politiksiyla cok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: goodorevil

Hocam büyük şirketleri falan kenara bıraktım ben. Büyük şirketler de kazansa bile o traktörü o tarlaya sokmaya değmeyeceğini düşünmüştür. Horoz Lojistik'in mesela çekicilerinin genelinin 400-450 beygir olması gibi. Yoksa Horoz Lojistik gididp 730'luk Scania alamaz mı?

Alır tabi.Bende zaten almalarından yana değilim.İhtiyaçları ne ise onu alsınlar ama Birçoğunun Alım gücü olmadığı için isteselerde alamazlar.Söylemek istediğim yurt dışında adamın 30 Dönüm arazisi 5 sene hasat yaparak Fendt 1050 Vario'yu alıyorsa Tr'de az kazanıp almak için çok ödemeleri gerektiği için 30 dönüm tarlası olan 40 sene hasat yapsa ancak alıyor gibi..

• Yarbay
    13856 Mesaj

Ya o hesaba bakarsak alım gücümüzün düşüklüğü bariz bir gerçek. Adamların 10 maaşına tekabül eden araba bizim 25-30 maaşımıza tekabül ediyor.
    |
    |
    redbul_540 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11798 Mesaj
    |
    |
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    3520 Mesaj

Konya taraflarında şu aletten birkaç tane gördüm. Hatta meraktan şoförüne sordum traktörlerin sahipleri zengin kişilermiş. Bunlar işçi olarak çalışıyorlarmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    goodorevil kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Meticulous

maybach alırsan ocağına incir ağacı diker ama traktörü alırsan ekmek yersin.

Bu saatten sonra o traktorden ekmekte yiyemezsin bu ülkede tarim yok ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    3690 Mesaj
    Bu nasıl bir kıyas ya, verdiğin araçlara bak.

Ina bakarsan 1 milyon dolara da tek taş yüzük var, böyle kıyas mı olur.

Tek taş yüzük bir mücevher'dir.Aynı şey değil.Tekrar düşün.

|
    |
    EnginAKB kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
  • Yarbay
    3690 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

birine bilmem kaç bin dolarlık ahşap kullanıyor diğerinde aynı yere 50 liralık plastik. Lüksün ve ihtişamın sınırı olmaz. Bir RR yapılış prosesini bir inceleyin anlarsınız bir lineayla neden aynı olmadığını

Hikaye,dün ortakoyde otobüs bekliyorum beşiktaşa yürüyemedim,otobüs durağında yarım saat bir ben vardım,18 yaşında leonlu veletler,kocasının şirket arabası audi ile gezen kadınlar,herkes önümden araba ile geçti bir ben otobüs bekledim.bu manzarayı görsükten sonra kimse bana ekonomik kriz var diyemez,olsa olsa 15 yıldır yiyip semirenlerin normale dönmesi vardır.
    |
    |
    -erdemli adamın yolu,bencillerin insafsızlıkları ve kötü insanların zulmüyle sarmalanmıştır ancak merhamet ve iyi niyet adına karanlıklar vadinde zayıf olana rehberlik eden kişi kutsanmıştır çünkü kardeşinin gerçek hamisi ve kayıp çocukların kurtarıcısıdır o ,kardeşlerimi zehirlemeye ve yok etmeye çalışanlardan intikamımı mutlaka alacak ve onları büyük bir öfke ve güçle vuracağım ,senden intikam almaya geldiğimde adımın tanrı olduğunu anlayacaksın.
  • Yarbay
    8335 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

birine bilmem kaç bin dolarlık ahşap kullanıyor diğerinde aynı yere 50 liralık plastik. Lüksün ve ihtişamın sınırı olmaz. Bir RR yapılış prosesini bir inceleyin anlarsınız bir lineayla neden aynı olmadığını

Ben aksini mi söyledim?

|
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.