Şimdi Ara

1 AĞUSTOS OTOMOBİL ZAMLARI (GÜNCELLENEN FIYATLAR ILK MESAJA EKLENDI) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
410
Cevap
4
Favori
49.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sadece-tek-ozel-uretim-ozel-r-line-4x4-240-bg-ful-plusful-18-kdv-li-846315605/detay

Alıntıları Göster
    Cebinde 1 milyon ile araç arayışında olan da diyordu zaten bi Passat çeksem diye altıma

Arkadaş iyice David Lynch filmine döndü ülke. Simülasyonu kim yaptıysa yeter artık komik degil bi reset çeksin.

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    İki sene önce full donanım icon fluence dizel otomatik 78 bine verdim orjinal ve 55 binde geçen baktım 140 a yakın gidiyor. Epey yükselmiş. O zaman parayı dolar altın felan yaptım da aşağı yukarı kafa kafaya geldi. Geçen ocak ta megane 2 aldıydım o 20 bin koymuş üzerine.

• educationist E kullanıcısına yanıt
    Benim taka joy paket 100 105 bin civarında gidiyor. 1 buçuk ay önce 90 92 idi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paralara bak.. bu paralara araç almak pes.. golf 7 1.2 comfortline 180.000 190.000 bandında .. 81e satmıştım vay be
  • Tofaş bile alamaz olduk

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
  • Sorun şu.
    Ülkedeki insanların bir alım kapasitesi var. 2018-2019 otomotiv piyasasının durumu belli. Satışlar 20 yıl öncesine dönmüştü. Çok düşmüştü.

Peki ne oldu ? , pandemi nedeni ile daha da düşen piyasaya doğal olmayan oranda faizle kredi dağıtıldı. Dağıtan bankanın zarar etmemesi imkansız. Öyle oran yani.

Hal böyle olunca da bedava kredi ile herkes konut , araba almaya koştu. Aslında 2018-2019 sezonu ülkemiz gerçeklerini daha doğal şekilde yansıtıyordu. Şu an suni şekilde çok daha fazla satış çok daha yüksek talep var.

Geçen sene araba almayanla bu sene araba almaya koşan aynı kişiler. Ne değişti 1 yılda?, geçen sene 120 bine arabayı alamayan adam bu yıl 160 bine almaya çalışıyor. Geliri mi arttı ? Hayır.

Bu tip doğal olmayan dönemde yapılan alışveriş zarar ettirmez normalde. Çünkü bugün 0,60 lardan yani ülkedeKi enflasyonun çok altında oranından kredi alıp bir şey alırsanız, seneye zaten reel enflasyon yüzünden fiyatı artacaktır , hatta döviz de yerinde saymayacak. En kötü satar kapatırsınız kredinizi. Diğer yandan
    Ederinin üzerinde satın alıyorsunuz , talep çok arttığı için.

• Sadece seat mı Ağustos fiyat güncellemesini yaptı?

• quote:

Orijinalden alıntı: cemall058

Sadece seat mı Ağustos fiyat güncellemesini yaptı?
    Sanırım Toyota da yaptı. Ağustos fiyatı diye yazıyor fiyat listesinde.

• Savior Fenix kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bayramdan sonrayı bekliyor heralde diğer firmalar. Seat 15 bin lira artırdı ortalama. Toyota ne kadar artırdı bilginiz var mı.

• Kış aylarında araba piyasasında bir düşüş olabilir mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Togg geliyor togg artık yabancılara karnım togg!

Şaka bir yana, çıktığında en ucuz togg modeli 500.000 tl'den ucuz olmaz. Tabii çıkarsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Toyota Corolla

📌Mart 2017 fiyatı: 23.919 Euro
    📌Euro: 3.83 TL
    📌Aracın TL fiyatı: 91.750 TL

📌Temmuz 2020 fiyatı: 22.771 Euro
    📌Euro: 8.21 TL
    📌Aracın TL fiyatı: 186.950 TL

Not: Acaba bazıları TL bazında mı bakıp, değerlendiriyor.

Kaynak: Dayım
    3 sene önce euro 3.83 müş

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, kredi oranları çok düşük bir şekilde insanlar değerlendirmek istedi araba, konut aldı. İleride enflasyona bağlı fiyat artacak ama maaşlar enflasyon oranında artmadığı için halkın alım gücü iyice düşecek bu şekilde kredi zaten olmayacak o zamn satışlar kesilecek bu demek değil ki fiyat düşecek fiyat artmaya devam edecek çoğu bayi kapanacak çok az araba gelecek bugun 5.20 alan adam yarın Toyota, Toyota alan adam 2005 model araba alabilecek.

• egea ya bin tl indirim gelmiş
  • Yeme icme kdv %1e dustu ,5liraya aldigin kola yine 5 lira.yani dusmedi.2 otv diyoruz ithal edilen araclar ithal oldugu icin otv si yuksek iyide turkiyede uretilen araclardan niye ayni otv yi hatta fazlasini aliyorsun.bu sizi oyle yada boyle dikeriz demek olmuyormu

• funmanias F kullanıcısına yanıt
    Araba fiyatlarının nasıl düşeceğini de açıklarsanız memnun olurum. Hükümetin gizli planları mı var? En az %20 indirim olacak diyorsunuz bir açıklama bekleriz.

• 1 AĞUSTOS OTOMOBİL ZAMLARI (GÜNCELLENEN FIYATLAR ILK MESAJA EKLENDI)

1.6 Vision Corolla Haziranda 152bin, Temmuzda 159bindi.2 ayda 9-12 bin, son liste fiyatına gore 2-3bin zam var ortalama bütün paketler genelinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsiretinMarjinalCocugu -- 3 Ağustos 2020; 11:35:26 >
  • Honda 7 bin lira zam yapmış Civic HB

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.