Şimdi Ara

1.9 TDI motorun yakıt tüketimi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
13.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vw grubunda kullanılan 1.9 dizel motorun yakıt tüketimi nedir? Araçlar farklı olabilir ortalama bir değere ulaşmaya çalışıyorum. Octavia, toledo, jetta, a4, caddy gibi araçlarda bu motorlar hep var. Bunların kullanıcılarının gerçek yakıt tüketim değerleri km başına kaç kuruş, 1 depo ile şehir içi/dışı kaç km yol yapılıyor gibi soruların gerçek yanıtlarını arıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Full depo erzincan 1.5 diş mazot kaldı istanbul dan antalyaya yarım depo 140 sabit 3000 devirde şehir içi ortalamam 6.6 ekonomik kullanmıyorum habire gazlıyorum sahilde filan
    Edit: 1.9tdi 110 hp ( yazılımlı 160) seat toledo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ingilizanahtari -- 25 Mayıs 2017; 12:16:6 >
  • Cruze control açıp sabitleyince değerler şu:

80km 3.2 lt

100km 3.6lt

120km 4lt

140km 4.2 lt

160km 4.6 lt

• 80 sabitte 1400 km yol yapar uzun yolda

• Jetta 1.9 tdi şehir içi 7 litre

Şehir arası 6 litre.

Ortalama hizlarla..insan gibi binerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ingilizanahtari

Full depo erzincan 1.5 diş mazot kaldı istanbul dan antalyaya yarım depo 140 sabit 3000 devirde şehir içi ortalamam 6.6 ekonomik kullanmıyorum habire gazlıyorum sahilde filan

Hocam sağolun burda güzel bişey anlatmaya çalışmışsınız ama tam anlamadım. İstanbul Antalya ortalama 140 kmh ile yarım depo mu yaktınız?

Diğer mesajlarda verdiğiniz değerler tamamen kendi testleriniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Jetta 1.9 tdi şehir içi 7 litre

Şehir arası 6 litre.

Verdiğiniz değerler diğer arkadaşın toledosu ile azımsanmayacak derece farklı gibi geldi. Daha az yaktırmak mümkün mü?

• GreatWolf G kullanıcısına yanıt
    Ben uzun yolda 140 altına inmem kolay kolay bu kullanımda antalya yarım depo yaptım belki biraz daha üstünde aynı şekilde de erzincana 1 depoya yakın yaktım 1 diş filan mazotum vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: GreatWolf

quote:

Şehir arası 6 litre.

Verdiğiniz değerler diğer arkadaşın toledosu ile azımsanmayacak derece farklı gibi geldi. Daha az yaktırmak mümkün mü?

Bkc motor kodlu 105 hp 250 tork luk mk5 jetta 1.9 tdi dsg yakit tuketimi bu. Kullandim uzun süre

• Ingilizanahtari kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam şimdi daha net oldu. Sağolun. İyi değerler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GreatWolf

quote:

Şehir arası 6 litre.

Bkc motor kodlu 105 hp 250 tork luk mk5 jetta 1.9 tdi dsg yakit tuketimi bu. Kullandim uzun süre

Hocam tekrar inceleyince çok fark olmadığını gördüm zaten sizinki otomatikmiş.

• Transporter ile Amasya-İzmir 1000 km ortalaması 5.5 lt idi. Araç şoför dahil 4 kişi ve birazda yük vardı.

• quote:

Full depo erzincan 1.5 diş mazot kaldı istanbul dan antalyaya yarım depo 140 sabit 3000 devirde şehir içi ortalamam 6.6 ekonomik kullanmıyorum habire gazlıyorum sahilde filan

Hocam madem arabanızda chip tuning de var onu da sorayım. Yaklaşık yüzde 50 güç artışı ve hala aynı yakıt tüketimi gibi görünüyor doğru mudur? Memnun musunuz bi sorun çıktı mı hiç chip den dışarı. Ve hangi uygulamayı kaça yaptırdınız?

• İstanbul şehir içi kışın 8.0 civari yazın 7.2 bir depo 800 km'ye yakın yol yapıyor araç Jetta 1.9 TDİ Dsg

• arkadaşımda var ortalama 8.5 litre,yer izmir
  • quote:

Cruze control açıp sabitleyince değerler şu:

80km 3.2 lt

100km 3.6lt

120km 4lt

140km 4.2 lt

160km 4.6 lt

Bu kadarda abartmayın ama

• otobilge kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ya da abicim kimseye yalan borcum yok. yol bilgisayarının verdiği değer bu değetleri arkadaşa sundum millete atıp tutma diyeceğine git bir seat toledo bul bak bu yalan soyluyor dogru deger bu de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ingilizanahtari -- 25 Mayıs 2017; 20:55:0 >
  • 2005 1.9 tdi caddy

litre olarak tam söyleyemiyorum ama en son ölçtüğüm mazot fiyatına göre km 52 kuruş yakıyordu şehir içi.

Ortalama
    Şehir işi 10-11 litre filan yakıyorum
    650-750 km yol gidiyorum bir depoyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheRad67

2005 1.9 tdi caddy

litre olarak tam söyleyemiyorum ama en son ölçtüğüm mazot fiyatına göre km 52 kuruş yakıyordu şehir içi.

Ortalama
    Şehir işi 10-11 litre filan yakıyorum
    650-750 km yol gidiyorum bir depoyla

O arabaya en kısa zamanda baktırın bence. Bu konuyu açma nedenim bi tanıdığımda Caddy var ve çok az yaktığını söylüyor hep. Bunun ne derece doğru olduğunu görmek içindi. Dediğine göre büyük kısmı şehir içi ortalama 6 nın üstüne hemen hemen çıkmıyor. Toledo sahibi arkadaş da ulaştığı değerleri sunmuş. Tam yük kapasitesi ile gezseniz yine o kadar yakmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: cndnlrr

İstanbul şehir içi kışın 8.0 civari yazın 7.2 bir depo 800 km'ye yakın yol yapıyor araç Jetta 1.9 TDİ Dsg

Daha az olması gerekmez mi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.