Şimdi Ara

1.9 Motor 70 Beygir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 model 1.9 dizel 70 beygir turbosuz aracım var.Alırken nede olsa kısa süre içerisinde değiştireceğiz diye o kadar önemsemedim.Ama 1 2 yıl daha elimde kalacak gibi,benim aklımın almadığı 1.39 motor koyup 70 beygir yapmak nasıl bir mantıktır ?

• markası nedir diye merak ettim aklıma doblo veya citroen patner geliyor, cevap salakça bir mantıkdır
  • Peugeot Partner araç
  • turbo yok ise 70hp normal. dizel motorlar benzinli gibi değildir,turbo yoksa bir ölüdür.
  • Turbo yoksa ölüdür doğru ama uzun ömürlüdür. Turbo masrafın yok en azından.
  • Arkadasimda doblo 1.9 turbosuz var rampada 2. vites ile zorlanmadan kalkis yapiyor pek seri degil ama guclu motora sahip.
    Turbolu 1.3 multijet ile 1. vitesde bile rampada zor kalkiyorsunuz.
  • Arkadaşlar, babama araba bakıyorum bir arkadaşından 85Bin Km de 2007 de 1.9 Dizel Partner bulmuş, 16 500TL bırakıyor, kazasız temiz araç dediler. Fakat bu motor turbosuz çok yakmaz mı? Bende 1.3 mutijet Albea var, 25Kuruş civarı yakıyor. Ben şuan turbolu dizelin performansından memnunum, parça/tamir masrafıda az ama Peugeot parçası pahalı, masrafı çok olur gibi bir duyum aldım. Bu araç ne yakar? Peugeot parça masrafı Fiattan ne kadar daha pahalıdır? Bu klasmadan bu fiyat aralığından başka araç öneriniz var mı?
  • Aynı arabadan bizdede mevcut hız yapmıyor evet ama çokta yavaş sayılmaz zaten yüksek bir araç fazla hız iyi değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.