Şimdi Ara

1.9 düz dizel motor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doblo 2003 1.9 düz turbosuz dizel aracımız var bu motorun mantığı nedir turbo yok bişey yok traktör gibi 60 hp mi ne zaten hem çok yakıyo hem gitmiyo neden benzinli motor varken turbosuz dizel bir motor koymuşlar anlamıyorum o dönem böyle bir rekabet mi varmış bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum

• bu motorun jtd sinden 2003 1.9 jtd zamanında araştırıp pedere almıştık aldığımız yılda 2011 falan o yıllarda iyiki araştırmışım jtd tutulan motoruydu düz dizeller az da olsa vardı piyasada ancak hangi akla mantığa getirdiler bu motoru dediğinizde haklısınız 1.9 jtd bildiğim kadarıyla stiloda da kullanıldı alfa larda kullanıldı baya performanslıdır hatta şaka gibi gelebilir size ışıklarda kalkışta e segment hariç tokatlayamayacağı araç yoktur bir 2.vitesi vardır ki dillere destan 2. viteste 80-100 görür öyle söyleyim bazen boşken havalanacakmış gibi hissederdim virajları çok sakattır ama güvenlik sıfır yükseklikten dolayı aynı yıllarda ki golf astra focus hepsinin içinden geçer performans olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykouz -- 21 Ekim 2020; 22:9:45 >
  • haykouz H kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 1.9JTD motorlar bayağı iyi biliyorum kullandım ama bu düz dizellerin hiç kurtarır yanı yok.
  • dizel motorun bütün canı ciğeri turbodur nokta.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Tabiki yoksa 1.9 dizel motorlu bir araç 60 hp oluyor işte örnekteki gibi
  • Vallahi ben de mantıklı bi açıklama bulamadım haklısınız. Takip

hocam bu dediğin motor 100 beygir değil mi ben mi yanlış biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

hocam bu dediğin motor 100 beygir değil mi ben mi yanlış biliyorum

doblo ilk ve ikinci nesil sanırım 2002-2007 lere kadar kullanıldı 1.9 jtd 105-110 beygir 200 nm tork olması lazım ancak kağıt üzerinde bu değerler çok fazla gibi görünmesede kasaya göre fazla geldiği için gidişi manyaktır youtube dan açıp videoları izleyin top speed leri kalkışları vs görürsünüz ama mesela aynı yıllarda ve daha sonra 1.3 multijetler konmaya başlandı onlarda bu kasaya az geldi gitmediğinden şikayet ettiler hele yüklüyken :) bir ortasını bulamadılar derken 1.6 multijetler geldi ideal oydu

hiç doblo merakım olmadığı için bu motoru bilmiyordum siz deneyince araştırdım

şu videoyu izledim. 0-100 süresini 12.5 saniye gibi ölçtüm

• 1.9 Jtd'yi dile kolay 16 yıl kullandık. Babam 2003 yılında sıfır aldı. Harbi sağlam ve çok performanslı bir motordur. Basit işlemlerle 150 hp kadar çıkarır ve de yakıtı yalnızca 5 litre karmadır.

Ayrıca doblonun o yıllarda 1.2 benzin ve 1.6 benzin seçenekleri de mevcut. Şayet D1 kasadan bahsediyorsak. Ayrıca Yurtdışı için üretilmiş 1.8 Cng versiyonları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

hiç doblo merakım olmadığı için bu motoru bilmiyordum siz deneyince araştırdım

şu videoyu izledim. 0-100 süresini 12.5 saniye gibi ölçtüm

bu attığınız makyajlısı ilk nesillerde göstergeler daha farklı ve top speed leri kesicileri rolling leri biraz daha uzun hala babamda var kullanıyor 275.000 bin küsür km lerde gidişi cidden şaşırtıcıdır 2.vitesi hacim büyük olduğu için cigerli diye tabir edilir 80 km hıza 2.viteste ulaşan kaç araç var kesilmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

1.9 Jtd'yi dile kolay 16 yıl kullandık. Babam 2003 yılında sıfır aldı. Harbi sağlam ve çok performanslı bir motordur. Basit işlemlerle 150 hp kadar çıkarır ve de yakıtı yalnızca 5 litre karmadır.

Ayrıca doblonun o yıllarda 1.2 benzin ve 1.6 benzin seçenekleri de mevcut. Şayet D1 kasadan bahsediyorsak. Ayrıca Yurtdışı için üretilmiş 1.8 Cng versiyonları da var.

bizde 2011 de almıştık 1.9 jtd ilk nesil kasa doblo hala duruyor garajda yağını suyunu koyup devam eder peder maşallah çok sağlam ünitedir 1.3 multijetler kullanan doblolar patır patır dökülürdü rampada yokuşta bizimki keçi gibi bastınmı böğüre böğüre kaçardı :) ilk kalkışları çok iyidir bazen ışıklarda gıcıklık olsun diye yapıştırıp uzardım böyle yarım debrayj kesiciye kadar 2.viteste ben ondan başka öyle bir araca binmedim hissiyat olarak bahsediyorum yoksa tabiki 1.4 tsi dsg jetta da kullandım ama koltuğa yapıştırma deyimini hissederdim

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykouz -- 22 Ekim 2020; 9:23:29 >
  • o zamanlar 1.9 dizel 7lt yakarken 1.6 benzinli 11-12 lt yakıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: predator93

o zamanlar 1.9 dizel 7lt yakarken 1.6 benzinli 11-12 lt yakıyordu.

yakıt tüketimi şimdi bile çok fazla değil bugün 1.4 1.6 dizel üniteler şehir içinde 6-7 civarı 1.9 jtd doblo o yıllarda kasa hafif gelip motor güçlü olduğu için boş ağırlıkta 6.5 dolayında gezer

• Kanka 20 yıl önceki şirket arabamızdı. O aracın 1.9 olduğuna bakmayın araç bayağı eşşek gibi. Fakat gidiyo mu gidiyor işte :)
  • Arka camına tuğra sticker yapınca 160 beygir oluyor.
    Evet hocam. Çift turbo uygulaması ve ecu ile bu motor 220 beygire rahatça çıkıyor. Çok başarılı dediğiniz gibi. Olsa da binsek...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.