Şimdi Ara

1.6T İnsignia - Volvo s40 dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009/2010 model düşünerek ikisinden birini almayı düşünüyorum ama aklıma takılan bazı şeyler var ve sizlere danışmak istedim.

1) İnsignia'nın performansı LPG takıldığında düşer mi?

2) Dizel s40 almak mı mantıklı olur yoksa LPG'li insignia mı?

• bence insignia insignia'yagöre s40 tasarım sade donanım olarak daha boş düşük paketlerde
    Forumda vardı lpg takılınca performans kaybetmiyormuş ama siz bi araştırın
  • Insignia bir üst segment ve de daha performanslı bir motora sahip, aynı zamanda daha da donanımlı(Cosmo için konuşuyorum). Benim tercihim Insignia olurdu. Kaldı ki LPG sorunu da çözüldü diye biliyorum, bir engel yok yani.
  • bence s40, lpg li araçlar kesinlikle tehlikeli bana göre...
  • Insignia varken eskimiş kasalı bir S40 alınmaz bence
  • insignia sonuçta bir opel.volvo nun uzun ömür ve sağlamlığına ulaşabileceğini sanmıyorum.

s40 ın donanım paketlerini de iyi incelemek lazım.

tercihiniz orjinal adam gibi bir dizel ise s40.
  • İki araç arasında çok ciddi fark var. Benzin sıkıntı olmayacak olsa bu kıyaslamaya bile gerek yok İnsignia alınır ama lpg ile uyum konusunda Opel'in yeni turbo beslemeli motorlarının sorunlu olduğunu biliyorum. İyice araştırmanız lazım 1.6 115 Hp'lik İnsignialarda sıkıntı yok ama 1.6 180'likler başınıza iş açabilir. Benzinli binemeyecekseniz S40 daha mantıklı.
  • düz vites ise S80 1.6D tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

düz vites ise S80 1.6D tavsiye ederim...

Hiç binmediğim için fikir sahibi değilim. 1.6 dizel o güzelim kasa için çok yetersiz değil mi?
  • ne kadar bu araclarin fiyatlari ?
  • insignia tasarım olarak volvoya göre açıkçası çok önce bana göre ama LPG uyumu için pekte iyi şeyler söylemiyorlar.
  • volvo her zaman başkadır ama yüzü fazlasıyla eskimiş 8 yıldır artık s40 ın o yüzden insignia...
  • Bana göre dizel s40 daha mantıklı olur.
  • En güzeli S40 alıp binmek insignia kesinlikle kötü bir araç değil ancak o arabayı alıp LPG taktırıpda tadını çıkaramadan binmek gerçekden insanın çok içini acıtır diye düşünüyorum.LPG performans olarak tabikide çok aşırı derecede etkiler özelliklede performanslı bir araçsa hayal kırıklığına uğratmakdan öteye gitmez.Ben daha hayatımda LPG'de araç daha iyi gidiyor diyen ve sorunsuz binen birisini görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestekar87

bence s40, lpg li araçlar kesinlikle tehlikeli bana göre...

boş konuşmalar. geçiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1511

quote:

Orijinalden alıntı: bestekar87

bence s40, lpg li araçlar kesinlikle tehlikeli bana göre...

boş konuşmalar. geçiniz...

neresi boş acaba?
  • Kaliteli bir LPG montajı elbette daha güvenlidir, maalesef bu yorum boş oluyor. Ancak TR şartları göz önüne alındığında haklısınız ama kaliteli olursa endişeniz yersiz. Kaldı ki araca onca para verdikten sonra ucuz bir montaj yaptırılmaz...

Araç tercihlerine gelince ikisi de farklı sınıflar ve farklı motorlar, bence öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyin.

1 - Araca ne süre bineceksiniz, ikinci el sizin için ne kadar önemli?
    2 - Yılda ne kadar mesafe kat edeceksiniz? Az yakmak için az yakmayın ihtiyaçlarınızı belirleyin...
    3 - Aracınızla neler yapacaksınız?
    - Şehirler arası yol mu?
    - Şehir içi mesafeler mi?
    - Aile gezilerimi yoksa hafif kaçamaklar mı?
    4 - Aracınızdan neler bekliyorsunuz?
    - Konfor?
    - Güvenlik?
    - Performans?
    - Ekonomi?

Bu başlıklar çok daha fazla arttırılabilir, ama öncelikle bunları belirlerseniz daha net fikirleriniz ortaya çıkacaktır..!

Acele etmeyin ihtiyacınız olana karar verin...

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: think of idea

Kaliteli bir LPG montajı elbette daha güvenlidir, maalesef bu yorum boş oluyor. Ancak TR şartları göz önüne alındığında haklısınız ama kaliteli olursa endişeniz yersiz. Kaldı ki araca onca para verdikten sonra ucuz bir montaj yaptırılmaz...

Araç tercihlerine gelince ikisi de farklı sınıflar ve farklı motorlar, bence öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyin.

1 - Araca ne süre bineceksiniz, ikinci el sizin için ne kadar önemli?
    2 - Yılda ne kadar mesafe kat edeceksiniz? Az yakmak için az yakmayın ihtiyaçlarınızı belirleyin...
    3 - Aracınızla neler yapacaksınız?
    - Şehirler arası yol mu?
    - Şehir içi mesafeler mi?
    - Aile gezilerimi yoksa hafif kaçamaklar mı?
    4 - Aracınızdan neler bekliyorsunuz?
    - Konfor?
    - Güvenlik?
    - Performans?
    - Ekonomi?

Bu başlıklar çok daha fazla arttırılabilir, ama öncelikle bunları belirlerseniz daha net fikirleriniz ortaya çıkacaktır..!

Acele etmeyin ihtiyacınız olana karar verin...

Saygılar...

benim endişem araçların lpg tankı baz alınarak üretilmediği için çarpışma sırasında lpg tankının yaratacağı tehlikedir...sizce hangi üretici yaptığı aracı lpg tankının güvenliğini baz alarak üretiyor ki? bence sonradan takma lpg ler çok tehlikeli, bunda boş deiyebilecek bir nokta göremiyorum aksini kanıtlarsanız sevinirim isterse dünyanın en kaliteli montajı yapılsın araç lpg tankı baz alınarak tasarlanmadığı sürece tehlike daimidir.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 12 Haziran 2011; 22:09:39 >

• Insignia 1.6T kullanıcısıyım. Öncelikle aracın benzini birazcık fazla. Fakat km geçtikten sonra oturuyor. 1.6T için yaptıranlar var ve görüşüyoruz fakat hâla araç ile %100 uyumlu değil ve 50.000km yaptıktan sonra motoru kullanılamaz hale getirebilme şansınız var. Performanstan hiçbir kayıp olmuyor. İlk aldığınızda biraz düşüyor fakat sizi ayarlama için 1 ay sonra çağırdıklarında onu da hallettikten sonra araç LPG'siz haline geliyor. Bu uğurda yakıt sizin için önemliyse, Insignia satın alıp bu riski göze almaktansa S40'ı öneririm.
  • Ben olası teknik hataları göz önüne almıştım, tıkanma vs... bu tip tesisat arızalarından dolayı alev alan araçlar var biliyorsunuz. Yoksa sizin dediğiniz gibi kaza anı güvenliğini bir yere kadar sağlıyacağı aşikar ve yadsınamaz bir gerçek... O konuda haklısınız. Benim demek istediğim teknik güvenlik...

Saygılar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.