Şimdi Ara

1.6 tdi 90 (2011) debriyaja basınca kesilen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisi olan arkadaşlar araba ibiza , sorun şu
    Araba boşta iken nerden geldiğini anlamakta güçlük çektiğim bir fasılalı takırdama sesi geliyor. Debriyaja basınca kesiliyor.
    Hareket halinde viteste yokuş aşağı gazdan ayağı çekince yine biraz ses geliyor.
    Enjektör sesidir diye temizliği yapıldı.
    Debriyaj setini bilyası ile komple değiştik
    Trigeride değişim zamanı geldiği için değiştirdik

Ben şanzıman kaynaklı diye düşünüyorum volant diyen var. Arıza tespiti adam akıllı yapılamadı.
    Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumda kaç kez bu sorunu dillendiren oldu. Debriyaja basınca ses kesiliyor, debriyaji bırakınca ses geliyorsa prizdirek rulmanıdır. Ustaların bunu bilmesi lazım. Hele enjektör ne alaka? Boşa masraf yapmışsınız. Şanzıman açılacak.

• Bu ses 2013 sonrası, 1.6 TDI CLH motorlarda da var, ve bir sorun teşkil etmiyor, 137 bin km'dir kullanıyorum, bu sesten dolayı bir parça değişimine gitmedim, ve bana bir sorun da çıkartmadı, yani debriyaja basın kesiliyor, devam edin :)
  • prizdirek bilyası/rulmanı.
  • Prizdirek kendini göstermeye başlamış..

• Cevaplarınız için sağolun birde prizdirek denen şeye baktıralım da bu vag grubunun şanzımandan anlayan işini iyi yapıp yaptığı işin arkasında duran bir servis varmı.

Devam ediyorum diyenler olmuşta ses rahatsız edici ve güven vermiyor yolda kalma endişesini akla getiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ntr34

Cevaplarınız için sağolun birde prizdirek denen şeye baktıralım da bu vag grubunun şanzımandan anlayan işini iyi yapıp yaptığı işin arkasında duran bir servis varmı.

Devam ediyorum diyenler olmuşta ses rahatsız edici ve güven vermiyor yolda kalma endişesini akla getiriyor
    Şanzıman ne alaka baskı balatanın tam ortasındaki bilye o prizdirek baskı balata ile beraber set olarak değişir genelde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sözde bizimkide komple set değişti anahtar vermeye çekinir olduk indirdiğini toplasın parça artırmasın yeter diyoruz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.