Şimdi Ara

1.6 Multijet Bravo 200hp by Megachips... Detaylar ilk mesajda. Araç kaza yaptı pert olabilir.. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
141
Cevap
2
Favori
24.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geçmiş olsun. Neyseki size birşey olmamış. Allah korumuş...
  • Hocam gecmis olsun sizde birsey yok insallah. Nasil oldgunu anlatabilirmisiniz buyuk kaza diyorsunuz meraklanmamak elde degil. Varsa SS de gormek isterim. Ben nazara inanan birisiyim buyuk ihtimal goze geldiniz. Diger deyisle araciniza guvenerek rahat durmadiniz ve ilk mesajinizda yazdiginiz gibi gazladiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun,Allah korumuş.

• geçmiş olsun, olay nasıl oldu aracın resimleri varmı ? eğer bahsettiğiniz gibi büyük kaza ise yaralanmadan nasıl kurtuldunuz.
  • Arkadaşlar ben caddede 50-60la giderken sağdan tali yoldan önüme bi vw polo çıktı. Bende ona çarpmamak için aniden sol şeride geçip gazı kökledim kurtarayım diye, o sırada adam beni farketti ve panik olup gaza bastı. benim hızım 80 fln olmuştu zaten, fren yapmaya bile zaman kalmadı adam önümde belirdi, bende adamın sağ ön çamurluğuna benim sağ ön tarafı çarptım. Emniyet kemerim takılıydı o yüzden burnum bile kanamadı ama çarptığım adam takmamış kemeri onun omzu çatladı kafayı cama vurdu hastanelik oldu. Ben araçtan kendi imkanlarımla indim ve hemen polisi ve ambulansı aradım çünkü çarptığım şahıs araçtan kendi inemedi.

Olay bu şekilde gelişti. Çok şükür bana ve çarptığım adama bişey olmadı. Polisin söylediğine göre suçlu adam olacak raporda çünkü geçiş üstünlüğü bendeymiş o kavşakta.

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler, iyi forumlar...
  • Büyük geçmiş olsun size ve çarptığınız kişiye birşey olmaması sevindirici aracınız sanırım kaskoluydu kasko yaptırırken araçtaki modifikasyonlarıda teminat altına aldırmışmıydınız?
  • Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Fotoğraf yükler misiniz aracın kazalı halinin.
  • geçmiş olsun bu araca(yanlış anlmasın kötülemek için demiyorum) böle yapılabiliyosa gulietta 170 liğe neler yapılır acaba abooo
  • geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: replastone

Detaylar ilk mesaja eklendi konu güncel..

Hocam tekrar hayırlı olsun, detayları öğrenmek güzel Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip etsin Hocam yanlız herşey iyi hoşta, keşke farklı bir jant seçimi yapsaydınız. Açıkçası o jantları yakıştıramadım aracınıza. Bu arada normal kullanımda şehir içi - şehir dışı - ortalama yakıt tüketimi ne durumda acaba? Stock haline göre nasıl değişti? Mehmet hocam'ın 175 Hp'lik Fiat Linea için yayınladığı 0-120 km hızlanma videosuna araç 3. vitese kadar yola tutunamıyordu. Sizde durum nasıl? Biraz detaylı açıklar mısınız rica etsem

çevirmeye takılır bu araç hemde kuzu çevirme
  • abi geçmiş olsun araç çokta güzelmiş
  • TAMAMIYLA BİR ŞAHESER
  • bu araçla sciroccolara kafa tutabilirmiyiz
  • çok geçmiş olsun
  • Rabbin mi bu günleri yaşattı sana?

quote:

Arkadaşlar öncelikle bana bu günleri yaşaran Rabbime sonsuz şükürler olsun. Allah herkese gönlüne göre araç, gönlüne göre tuning imkanı versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

Rabbin mi bu günleri yaşattı sana?

quote:

Arkadaşlar öncelikle bana bu günleri yaşaran Rabbime sonsuz şükürler olsun. Allah herkese gönlüne göre araç, gönlüne göre tuning imkanı versin.

kim yaşatacak sen mi
  • geçmiş olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihceylan93 -- 9 Ocak 2014; 17:10:41 >
  • Aracin son durumu ne oldu pertmi oldu parasimi alindi. Araca takilan 3.5 yaylar bende suan :)

• Cok gecmis olsun. mesajlarin basinda aracin son hizi ile ilgili bir tartisma olmus. Dizel araclarda benzinlinin aksine bir kesici olmaz cunku zaten dizel yakit belirli bir devrin uzerinde kendi kendine yanmayi gerceklestiremez. Biliyorsunuz sikisma sonucunda isi arttikca dizel yakit benzinin aksine atesleme olmadan kendi kendine alev aliyor dizel motorlarda. Bu olayin gerceklesebilmesi icin belirli bir zamana gerek var cunku isi iletimi denen bir olay var. Bu iletim belirli bir sicaklik degerine erismeden yakit alev almiyor.

Uzun lafin kisasi, cogu dizel arac 4500 devir civarinda torktan ve dolayisiyla beygir gucunden duser. Yani BMW'nin dizelleri ile Dacia'nin dizel motorlari arasinda bu acidan cok bi fark yoktur. Benzinli araclarda Wankel motorlar 12000 devir'e kadar rahat cevirir mesela. Gelelim son hiza, aracinizin modifikasyon sonrasinda son hizini kestirmek istiyorsaniz benzinli arac kullaniyorsaniz kesicinin nerede devreye girdigini bilmeniz gerekiyor. Dizel aracta ise en iyi yol aracin torktan dustugu ust devri bulmak yada dyno'ya cikarmaktir. Dynoda torkun oldugu ust devir ne kadar modifikasyon yaparsaniz yapin degismeyecektir (yukarida anlattigim fiziksel sinirlamadan dolayi). Daha sonra aracinizin vites oranlarini (gear ratio) ve son oranini (final drive) ogrenmeniz gerekiyor. Son vites orani ile son orani (alti vitesli ise 6. vites orani ile final drive'i) carparsaniz tekerdeki her bir devir icin motorun kac kez dondugunu bulabilirsiniz. Birde tekerleginizin (lastik ve jant modifikasyonu sonucu genellikle buyuyecektir) cevresini hesaplamaniz gerekiyor. Bu hesap icin internetteki hesap sitelerini kullanin cunku bu sitelerde lastigin agirlik sonucu esnemesi gibi olaylar dikkate aliniyor.

Aracinizin vites oranlari ve son orani icin buraya bakabilirsiniz. Ayni sekilde aracinizin lastik cevresini hesaplamak icin de buraya bakabilirsiniz.

Ornegin fiat bravo icin 6. vites orani = 0.614 ve son oran ise = 3.35.

Bu arkadasin lastikleri 225/45/R17 olduguna gore hesap makinemize gore aracin lastik cevresi 199.27 cm.

Aracin 4000 rpm'de, lastikleri dakikada 4000/(0.614x3.35) = 1944.674 kere donmus olur. Bu da dakikada 1944.674 x 199.27=387515.1928 cm'ye tekabul ediyor. O da saatte 232.51 km yapar. Ruzgar mukavemetine karsi hizi artirmak icin tork gerekir ki dizel araclarda 4000 rpm'den sonra tork oludur. Aracinizin ruzgar direnc katsayisi dusukse son hiziniz yuksek olacaktir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ceyhun Kirimli

Cok gecmis olsun. mesajlarin basinda aracin son hizi ile ilgili bir tartisma olmus. Dizel araclarda benzinlinin aksine bir kesici olmaz cunku zaten dizel yakit belirli bir devrin uzerinde kendi kendine yanmayi gerceklestiremez. Biliyorsunuz sikisma sonucunda isi arttikca dizel yakit benzinin aksine atesleme olmadan kendi kendine alev aliyor dizel motorlarda. Bu olayin gerceklesebilmesi icin belirli bir zamana gerek var cunku isi iletimi denen bir olay var. Bu iletim belirli bir sicaklik degerine erismeden yakit alev almiyor.

Uzun lafin kisasi, cogu dizel arac 4500 devir civarinda torktan ve dolayisiyla beygir gucunden duser. Yani BMW'nin dizelleri ile Dacia'nin dizel motorlari arasinda bu acidan cok bi fark yoktur. Benzinli araclarda Wankel motorlar 12000 devir'e kadar rahat cevirir mesela. Gelelim son hiza, aracinizin modifikasyon sonrasinda son hizini kestirmek istiyorsaniz benzinli arac kullaniyorsaniz kesicinin nerede devreye girdigini bilmeniz gerekiyor. Dizel aracta ise en iyi yol aracin torktan dustugu ust devri bulmak yada dyno'ya cikarmaktir. Dynoda torkun oldugu ust devir ne kadar modifikasyon yaparsaniz yapin degismeyecektir (yukarida anlattigim fiziksel sinirlamadan dolayi). Daha sonra aracinizin vites oranlarini (gear ratio) ve son oranini (final drive) ogrenmeniz gerekiyor. Son vites orani ile son orani (alti vitesli ise 6. vites orani ile final drive'i) carparsaniz tekerdeki her bir devir icin motorun kac kez dondugunu bulabilirsiniz. Birde tekerleginizin (lastik ve jant modifikasyonu sonucu genellikle buyuyecektir) cevresini hesaplamaniz gerekiyor. Bu hesap icin internetteki hesap sitelerini kullanin cunku bu sitelerde lastigin agirlik sonucu esnemesi gibi olaylar dikkate aliniyor.

Aracinizin vites oranlari ve son orani icin buraya bakabilirsiniz. Ayni sekilde aracinizin lastik cevresini hesaplamak icin de buraya bakabilirsiniz.

Ornegin fiat bravo icin 6. vites orani = 0.614 ve son oran ise = 3.35.

Bu arkadasin lastikleri 225/45/R17 olduguna gore hesap makinemize gore aracin lastik cevresi 199.27 cm.

Aracin 4000 rpm'de, lastikleri dakikada 4000/(0.614x3.35) = 1944.674 kere donmus olur. Bu da dakikada 1944.674 x 199.27=387515.1928 cm'ye tekabul ediyor. O da saatte 232.51 km yapar. Ruzgar mukavemetine karsi hizi artirmak icin tork gerekir ki dizel araclarda 4000 rpm'den sonra tork oludur. Aracinizin ruzgar direnc katsayisi dusukse son hiziniz yuksek olacaktir...

saygı duydum.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.