Şimdi Ara

1.6 Megane Joy mu 1.2 TSİ Leon mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 24
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ClydeShelton (3 mesaj) Beetle Juice (2 mesaj) Rakipsiz Fırtına (1 mesaj) cafzafer2 (1 mesaj) CLİO SYMBOL (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (12 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> 1.6 Megane Joy mu 1.2 TSİ Leon mu ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    420 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    75 77 bin tl ye kadar kilometresi düşük düz vites bir araç arıyoruz iki araç arasında kaldık hangisini önerirsiniz? yılda 7 8 bin km yaptığımız için yakıt tüketimi çok önemli değil 9 10 litreleri geçmediği sürece, başka alternatif araçlar da önerebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClydeShelton -- 15 Mart 2019; 16:31:57 >

|
    |
  • Çavuş
    44 Mesaj
    Megan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1324 Mesaj
    Leon turbo olduğundan dolayı tercih ederim. Astra k 1.4 turbo enjoy da tavsiye ederim. Bence söylediğiniz iki arabadan da daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 15 Mart 2019; 18:16:2 >
  • Yüzbaşı
    420 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kağıt üzerinde performans bakımından cok bir fark gözükmüyor yakıt olarak cok fark olur mu acaba ?
    |
    |
    Beetle Juice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7365 Mesaj
    İkisi arasında megane derim.Fazla yakmaz parçası nispeten ucuz .Performans ve şekil yönünden leon .

|
    |
  • Yüzbaşı
    420 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu fiyatlara astra k ben yok diye biliyordum meğerse varmış 1.4 t astraların piston kırma olayı varmış ne kadar doğrudur bilginiz var mı ? birde j kasa enjoy activeler nasıldır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClydeShelton -- 15 Mart 2019; 18:22:20 >
    |
    |
    Beetle Juice kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1109 Mesaj
    Leon normal trafikte 25 km ortalama ile 7.5 8 yakar megane 9.5 yakar. 1.2 tsi 1.6 atmosferikten iyidir al gitsin dusuk devirde konforlu sessiz surersin

|
    |
  • Yüzbaşı
    281 Mesaj
    megane 4 1.6 joy istanbul şehir içi ort 40 km ile kışın 7 litre yakıyor yazın 6.5 a kadar dusuyor. 0 km den 30000 e kadar kullanıyorum
    |
    |
  • Binbaşı
    1324 Mesaj

Şöyle söyleyeyim,

Şu anda kapının önünde 1 adet megane 1.6 joy 3600km de duruyor. araç annemin aracı bu arada. Kendimde de 1.16 i var ve bir hafta önce de Astra K vardı onu sattım bmw ye geçtim.

Motor performansı olarak megane çok alt seviyede, benzini içiyor. Uzun yola çıkılacak bir araç değil zira 120 ye sabitleyip gitseniz muhtemelen baş ağrısını bütün gün çekersiniz. Şehir içi için fena değil.

Trimleri gayet güzel sessiz bir araba bu arada. Koltukları çok güzel. Kol dayama mevcut değil. El freni daha kalitesiz araç zor bulursunuz.

Ben 75-80 arası araç bakacak olsam leon ya da 1.6 joy megane bakmam, Astra K bakarım.

0 km aldığım ve satarken 24.500 km de sıfır ayarında boyasız Astrayı 80.000 tl ye bıraktım. Arabanın giderken camlarını açmıyordum toz girmesin diye içeri siz düşünün.

Motor performansı, yakıt tüketimi, trimleri, yol tutuşu bu iki araçtan da üstün benim gözümde açıkçası.

Piston kırma demişsiniz, ben açıkçası gülüyorum bu konuya. Araba kullanmayı bilmeyen 3-5 kişinin problemi o maalesef. Artı olarak TSI, TCE vb. düşük hazim yüksek beygirli tüm araçlarda LSPI mevcut. Ancak kronik diyemeyiz hiç birisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 15 Mart 2019; 18:26:40 >
    |
    |
    ClydeShelton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    14083 Mesaj
    Leon alınır

Vergi yakıt performans ve donanım avantajı var

|
    |
  • Yarbay
    2492 Mesaj
    Megane 1.6 motoru eski otomatik fluence ve megane da kullanılan 8 enjektörlü olan motorun 4 enjektörlü hali 8 enjektörlü olanın yakıtı iyidi
    LPG düşünmüyorsanız leon daha iyi bir seçim olur

|
    |
  • Yarbay
    5021 Mesaj
    Leon donanım olarak onde. Performans ve yakıt ekonomısınde onde. Vergısı az. Megane ıcın daha konforlu dıyebılırım baska da bıseyı yok

|
    |
  • Binbaşı
    1668 Mesaj
    Sürüş zevki istiyorsanız Leon 1.2 tsi kesinlikle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1939 Mesaj
    Polo hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    megane ve lpg olmalı mutlaka. Temız ve tasarruflu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    866 Mesaj
    1-2 yıl kullanıp satacaksanız leon tavsiye ederim. Uzun vadeli düşünüyorsanız lpg takılabilmesi ve ülkemizin yollarına göre daha dayanıklı yapısıyla , ucuz servisiyle megane daha mantıklı. İki araç da iyi araçlar buna emin olabilirsiniz. Burada olay sizin istekleriniz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    825 Mesaj
    megan sanırım 5 ileri , leon 6 ileri siz karar verin,
    |
    |
  • Yarbay
    7450 Mesaj
    Performans, donanım, vergi avantajı Ve 6 ileri olmasıyla leon önde her türlü.

|
    |
  • Yarbay
    4980 Mesaj
    Megane dizel olsaydı tamamdı ama benzinli olursa Leon daha iyi.

|
    |
  • Yarbay
    2078 Mesaj
    Le10 al

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.