Şimdi Ara

1.6 Dizel Otomatik Karşılaştırma Tablosu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
4
Favori
5.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elinize emeğinize sağlık çok güzel liste olmuş.
    liste daha uzarsa çok güzel olur
  • DSG çöp olduğundan en mantıklı OTOMATİK araç seçimi 308 gibi duruyor ama allure donanım ile 85.000 TL seviyelerinde olmalıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Sıralama isme göre göre yapılmıştır.
    Fiyat 1, Fiyat 2... araçların boştan doluya göre donanım fiyatlarıdır.
    Tabloya 100.000 TL civarına kadar araçlar alınmıştır.
    Tam Otomatik, Tork Konvertörlü anlamındadır.

1.6 Dizel Otomatik Karşılaştırma Tablosu

EXCEL DOSYASINI İNDİREBİLİRSİNİZ:
    http://dosya.co/wuaz7mzq77ix/Dizel_Otomatikler_28.08.2016_Fiyat.xlsx.html

EDİT: Fiyatlar eklendi. Mazda şanzıman türü eklendi.

hocam listenizde bmw 1 serisini göremedim BMW 116d ED 1.5 116bg baz donanımı 109.501lira. BMW 116d isteyenler 111.999liraya sahip olabilirler. Listenize uygun olucağını düşünerek ppaylaştim eklersseniz sevinirim

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Güzel çalışma olmuş elinize sağlık teşekkürler...
  • Vw Leon ve Seat Leon arasında 112 kg fark olmasına rağmen aynı şanzıman aynı motorla nasıl 0-100 leri eşit oluyor?
  • Tablo için tesekkurler ama fiyatlar böyle oldukça biz anca dizel otomatiklere bakarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ellerine sağlık. :)) Ben buna Civic hb eklerim pedere veririm kurtardın beni
  • BMW, Mercedes, Audi, Volvo... Bunlari, tablodakilerle karsilastirmaya gerek yok ki...
    Gidin direkt alin.

Hocam yanlisiniz var 308 dizel otomatik bluehdi ve eat6 ile geldi ulkemize ilk gelen 2014 model araclar e-hdi 115 beygir manuel opsiyonu ile geldi ve otomatik yoktu arac ilk cikisini eat6 ile yapti ulkemize de ilk benzinli motor ile geldi sonrasina dizel motor guncellenerek eat 6 versiyonu sunuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhannexus -- 29 Ağustos 2016; 20:54:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhannexus

Hocam yanlisiniz var 308 dizel otomatik bluehdi ve eat6 ile geldi ulkemize ilk gelen 2014 model araclar e-hdi 115 beygir manuel opsiyonu ile geldi ve otomatik yoktu arac ilk cikisini eat6 ile yapti ulkemize de ilk benzinli motor ile geldi sonrasina dizel motor guncellenerek eat 6 versiyonu sunuldu

308 konusunu tam bilmem ama Sahibinden.com a bakarken, dizel-otomatik seçince 2008 den itibaren 308'ler olduğu görünüyor.
    Bunlar tam otomatik (EAT6) değil. Yarı otomatik ETG6 olsa gerek:
    https://www.sahibinden.com/peugeot-308/dizel/otomatik,yari-otomatik?sorting=a5_asc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysuleymany -- 29 Ağustos 2016; 21:06:27 >

• quote:

BMW, Mercedes, Audi, Volvo... Bunlari, tablodakilerle karsilastirmaya gerek yok ki...
    Gidin direkt alin.

Dogrudur hocam o civarda param olsa yine almaz ikinci el 3.20 2013 falan alirdim orasi ayri 😂 golfun fiyat 2'de yazan donanimini almaktansa 5000lira daha verip bmw 1 almak daha mantikli olur diye soyledim 😂

bunlar eski kasa benim bahsettigim yeni kasa sahibinde 1.6 e-hdi motor allure secerseniz otomatik olmadigini gorursunuz eski kasalarda dediginiz gibi etg var zaten ancak eat yeni kasa ile geldi yeni kasa butun 308 ler eat 6

• Mazdanın tam otomatik olduğundan eminmisiniz

• 308 in 10.2 si 17"/18" icin. 0-100 16" de 9.5 sn.

Birde Peugeot 308 dusunenler liste fiyatlarina aldanmasinlar bugun Active 308 BlueHdi 85 yazsada 75-78 araligindan satiliyor. 85 e opsiyonsuz Allure alinabilmekteydi.

T9 kasa 308 de hicbir zaman ETG sunulmadi. Yanlis bilgi vermeyin.

• Yukarıda arkadaş "65K'ya ne alınır?" diye sormuş, ben de "308 in Mart 2015'ten önceki dizel modellerinde EAT6 yok. Mart 2015'ten sonrakilere bakınız." dedim.
    Yeni kasa-eski kasa ayrımı yapmadım.
    Verdiğim cevabın nesi yanlış anlamadım.
  • Sahibinden.com da 2015 model dizel otomatik aratınca şunlar çıkıyor. Parantez içindekiler araç sayısı:
    1.6 BlueHDi (120)
    1.6 e-HDi (3)
    1.6 HDi (15)
    https://www.sahibinden.com/peugeot-308/dizel,hybrid?a5_min=2015&sorting=a4_desc

Bunlardan e-HDi ve HDi olanlar EAT6 mı? Yoksa farklı bir şanzıman mı?
    308'deki motor meselesini tam anlayamadım.
    2015 modeller komple eat6

• quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

2015 modeller komple eat6

Motor farkı var mı?
  • quote:

Sahibinden.com da 2015 model dizel otomatik aratınca şunlar çıkıyor. Parantez içindekiler araç sayısı:
    1.6 BlueHDi (120)
    1.6 e-HDi (3)
    1.6 HDi (15)
    https://www.sahibinden.com/peugeot-308/dizel,hybrid?a5_min=2015&sorting=a4_desc

Bunlardan e-HDi ve HDi olanlar EAT6 mı? Yoksa farklı bir şanzıman mı?
    308'deki motor meselesini tam anlayamadım.

308 T9 yani güncel kasada tek otomatik şanzıman var hem benzinli hem dizelde EAT6.

T9 Güncel kasada Euro6 motor BlueHDi ülkemizde sadece EAT6 ile satıldı ve satılıyor. e-HDi ise Euro5 ve sadece Manuel şanzımanla alındı. HDi yok, Eski T7 kasa 308lerde makyaj öncesi HDi motor vardı.

Bu arada 308/c4 ayrımındakiler 308de kullanılan yeni nesil EMP2 platformu sayesinde 140 kg daha hafif olan, hem ön hem arka süspansiyon geometrisi yeni baştan yazılmış araç olduğunu bilsinler. Sadece motor/şanzıman a bakıp zaten bu iki araç aynı demeyin. Güncel C4 eski(t7) kasa 308 platformundadır. Yeni nesil gelecek olan C4, şu anki 308 platformunda olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.