Şimdi Ara

1.6 170hp SIDI Motorlu İnsignia'ya LPG olur mu? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
23.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar. 1.6 sidi 170 hp motor için Landirenzonun montaj dahil fiyatı ne kadar acaba. Hiç montajla ilgili görsel ve kullanıcı yorumu bulamadım internette. Çalışma prensibini ayrıca açıklayabilirseniz seviniriz. Yüksek devirlerde benzine mi geçiyor, subap erimesi konusunda nasıl bir kit? Yardımcı olursanız seviniriz. Teşekkür ederiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prins DLM taktıralı 1,5 sene, 33000 KM ve 3 bakım geçti. ufak tefek sıkıntılar dışında memnun kaldım.

Böyle bir araçta LPG'ye alışınca kullanım tarzım ve yakıt tüketimimim değişti resmen.

önceleri şehir içi 10 lt gaz yakarken (para hesabına dayalı tüketim değeri) şimdi bi baktım tüketimim 11-11,5 lt'ye çıkmış (ekrandaki değer 9,3)

10 Lt gaz yakmadan önce benzinde kullanırken de 8,5 Lt yakıyordu. yani %45 daha tasarruflu. ancak her ay (kullanım tarzına göre) bi 20-30 tl de benzin alıyorum.
    yani sistem % 94 LPG % 6 harcıyo diyebiliriz.

Ayda 1750 km yapıyorum
    DLM ile masrafım 470+30=500 TL (LPG zamları sonrası yaklaşık 50 TL artmıştır)
    Benzin ile masrafım 750 TL

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takintix -- 18 Aralık 2016; 15:52:14 >
  • YUSUFPRİNSİZMİR kullanıcısına yanıt
    Yusuf bey sonuç nedir ocak ayında geleceğini söylediniz geldi mi kit?@YUSUFPRİNSİZMİR

• takintix kullanıcısına yanıt
    Prins ten ses çıkmayınca bende marjet taktırdım.

.

Tuketimlerimiz benzer. Ortalama tüketimim gostergede 9.2 iken lpg de 11-11.5 lt. Bunun %10-15 kadari yol bilgisayari sapmasi. Benzinde kullandigim zamanda gostergeden fazla yakıyordu.

.

Yalniz ben hic benzin harcadığını farketmedim. Gosterge hep ayni yerde duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Donanımlı İşsiz

Prins ten ses çıkmayınca bende marjet taktırdım.

.

Tuketimlerimiz benzer. Ortalama tüketimim gostergede 9.2 iken lpg de 11-11.5 lt. Bunun %10-15 kadari yol bilgisayari sapmasi. Benzinde kullandigim zamanda gostergeden fazla yakıyordu.

.

Yalniz ben hic benzin harcadığını farketmedim. Gosterge hep ayni yerde duruyor.

Öncelikle hayırlı olsun, hatasız kazasız kullanın.

Tüketim konusunda hemfikiriz. benim araçta benzin göstergesinin düştüğü anlar ise şunlar;

- Uzun süre dip gaz gitmek (150-180)

- Arabayı çalıştırır çalıştırmaz gazlayıp gitmek

- LPG göstergesi sarı iken depoyu fulledikten sonra boost pump çalıştıktan sonra

benzin eksilmesi için 2 kere ustama gittim, benzin dolaşımı ve buharlaşmasından kaynaklanabileceğini söyledi,
    3. kez başka bir şey için gittiğimde orada bulunan Prins Ankara Bölge yetkilisinin dediği ise; "bu sistemler %3 civarında benzin harcar" oldu.

diğer kullanıcılar için marjet hakkında detaylı bilgi vermenizin faydalı olacağını düşünüyorum.

Teşekkürler . Umarin hepimiz sikintisiz bineriz araclarimiza.

.

Marjetin forumda konusu mevcut. Ayrıca kullanıcıların oluşturduğu face grubuda var.

.

Ben ilk 1 ay sorunlar yaşadım ama 5 aydır sorunsuz kullanıyorum. 20000km oldu.

.

Ancak forumda aracına uygulayıp sorun yaşayan bazı kullanıcılar var. Özellikle geç mars veya mars almama sorunu çoğunlukta.

• Herkese selamlar

Forumu uzun zamandır takip ediyorum , yazmak şimdiye kısmet oldu ;)

Bir süredir aklımda insignia 1.6T 170hp almak var ancak malum benzin tüketimi nedeniyle gözüm korkuyor.

Bu sıvı sistem lpg kitlerini araştırıyorum , kullananların çoğu memnun kalmış gördüğüm kadarıyla ve hemen hemen benzinle litre bazında aynı tüketim elde edilmiş.

Kafamın karıştığı nokta ; baktığım bazı ilanlarda lpg vardır deniyor ama açıp sıvı sistem mi takılı diye sorduğumda 'normal' sıralı sistem takılı olduğunu söylüyorlar.

Bildiğim kadarıyla bu sistemler insignia ile uyumsuz.

Acaba farklı, motora uyumlu kitlerin montajı vardı da ben mi uzak kaldım bilemedim.

Teknik detayını da bilmiyorum açıkçası , nedir ne değildir açıklayabilecek biri var mı ?
  • slm arkadaşım landi renzo opel ile anlaşmalı 170 bg sidi motorlar için özel kiti var karma sistem ben ondan taktırdım.suana kadar problemim yok takılalı 1 ay oldu yakıt ölçumu yapmadım yapınca paylaşırım.araştırmalarım sonucunda marjet sıvı prins sıvı sistemlerinde olduğunu biliyorum.opel servisinin yönlendirmesiyle 2013 170 bg sidi insignia aracıma ben garanti bozulmadığı için landi renzo taktırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: damar80

slm arkadaşım landi renzo opel ile anlaşmalı 170 bg sidi motorlar için özel kiti var karma sistem ben ondan taktırdım.suana kadar problemim yok takılalı 1 ay oldu yakıt ölçumu yapmadım yapınca paylaşırım.araştırmalarım sonucunda marjet sıvı prins sıvı sistemlerinde olduğunu biliyorum.opel servisinin yönlendirmesiyle 2013 170 bg sidi insignia aracıma ben garanti bozulmadığı için landi renzo taktırdım

İşte kafamın karıştığı nokta burası.

Şimdiye kadar önceleri prins sonra da marjet sıvı lpg sistemleri uyumlu diye gördüm araştırdığım yerlerde ve fiyatttan ötürü marjete baya talep var.

Landirenzoyu sonraları görmeye başladım ama onun da sıvı değil de karma sistem kullanması şüpheye düşürdü çünkü landirenzodan başka bu motora aynı kit uygulayan yok diye biliyorum.

Ama heralde opelin önermesi garanti bozmaması nedeniyle öne çıktı. Gerçi dediğin gibi bir problemi yoksa marjete tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: die Sonne

quote:

slm arkadaşım landi renzo opel ile anlaşmalı 170 bg sidi motorlar için özel kiti var karma sistem ben ondan taktırdım.suana kadar problemim yok takılalı 1 ay oldu yakıt ölçumu yapmadım yapınca paylaşırım.araştırmalarım sonucunda marjet sıvı prins sıvı sistemlerinde olduğunu biliyorum.opel servisinin yönlendirmesiyle 2013 170 bg sidi insignia aracıma ben garanti bozulmadığı için landi renzo taktırdım

İşte kafamın karıştığı nokta burası.

Şimdiye kadar önceleri prins sonra da marjet sıvı lpg sistemleri uyumlu diye gördüm araştırdığım yerlerde ve fiyatttan ötürü marjete baya talep var.

Landirenzoyu sonraları görmeye başladım ama onun da sıvı değil de karma sistem kullanması şüpheye düşürdü çünkü landirenzodan başka bu motora aynı kit uygulayan yok diye biliyorum.

Ama heralde opelin önermesi garanti bozmaması nedeniyle öne çıktı. Gerçi dediğin gibi bir problemi yoksa marjete tercih edilebilir.

İnsignia için kesinlikle marjet önermem... Pişman olursunuz söktürmek zorunda kalırsınız.

• die Sonne kullanıcısına yanıt
    @die sonne: bu konuda daha çok okuma yapmanı tavsiye ederim çünkü konuyu tam kavrayamamışsın.

Bu arada Prins fabrikası, Opel'in 1.6 SIDI motoruyla uyumlu sıvı LPG sistemi üretimini durduracak veya durdurdu.
    tahminen 3-5 ay beklerseniz İnsignia uyumlu sıralı sistem Prins VSI-DI sistemini taktırabilirsiniz.

kişisel tavsiyem ise, Landirenzo'nun sıralı sistemini iyice bi araştırın. İçinize sinerse iyi bi ustaya taktırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takintix -- 15 Mart 2017; 10:24:48 >
    Bu bilgiyi nereden aldınız böyle bir haberi burada paylaştınız
    kaynağı belli olmayan yalan yanlış haberler markaya zarar verir böyle bir şey yok ben 10yıldır bu markayı takıyorum ve aynı zamanda bölge disribitörüyüm bize böyle haber gelmedi bu kitlerde yalnızca yüksek basınç pompa bulmakta bir sıkıntı yaşandı okadar kaldıki şimdi hem direct ligıimax ve hemde vsı-dı çalışmaları devam etmektedir Opel 1.6 SIDI aracı olan degerli müşerilerimizden şiparişleri bekliyoruz saygılar detaylı bilgi içinbizimle irtibata geçebilirsiniz

(LÜTFEN YORUM YAPARKEN HİÇ BİR MARKA HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMADAN YORUM YAPMAK YANLIŞTIR)

PRİNS DE YENİLİKLERE HAZIR OLUN YAKINDA SÜPRİZLERİMİZ VAR

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİNİZ.......PRİNS EN İYİLERİN KİTİDİR 1.6 170hp SIDI Motorlu İnsignia'ya LPG olur mu?

• quote:

landirenzo yetkilisi varsa forumda bu konuyla ilgili cevap verebelirmi
  • damar80 D kullanıcısına yanıt
    Soru neymiş ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: takintix

Soru neymiş ki?

herkese slm aracım 1.6 170 bg sidi insignia yaklaşık 2 ay önce landirenzo kit taktırdım lpg kadar benzim tüketimim varbenziliyken 0,65 kuruş yakıyordu lpg ilede benzin lpg karışımı yine 0.65 kuruş anlamadım ben bu işi bilgisi yada önerisi olan varmı ayar problemi mi var lpg yede geç geçiyor nasıl çözebilirm bu sorunu
  • damar80 D kullanıcısına yanıt
    Siz bence ayağınızı gazdan hiç çekmemişsiniz. Ayrıca LPG taktırdıktan sonra da seri kullanıyorsanız da yakıt tüketimi yüksek olur fakat bu kadar da değil tabiki.

Bunu önce taktırdığınız yere sormanız lazım. LPG'ye geçme derecesini yüksek ayarlamış olabilirler (35-40 gibi).

Taktırdığınız yer çözüm bulamazsa iyi bir landirenzo bayisine işi çözdürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takintix

Siz bence ayağınızı gazdan hiç çekmemişsiniz. Ayrıca LPG taktırdıktan sonra da seri kullanıyorsanız da yakıt tüketimi yüksek olur fakat bu kadar da değil tabiki.

Bunu önce taktırdığınız yere sormanız lazım. LPG'ye geçme derecesini yüksek ayarlamış olabilirler (35-40 gibi).

Taktırdığınız yer çözüm bulamazsa iyi bir landirenzo bayisine işi çözdürün.

daha 3000 deviri gecemedik benzin tüketimi fazla suan ayagımı gazdan çekmesem şikayet etmem
  • Arkadaşlar benim de niyetim olan bir araba tek çekince yakıt 2 gün kullandım Sıdı 170hp Otomatik performansı çok güzeldi fakat ortalama benzin 12.5 civarıydı 20.000 km yapıyorum yılda ciddi benzin gideri demek bu...

Lpg olursa tercih edeceğim bu arada 1.4 Turbo mu daha randımandı 1.6 Turbo Sıdı mı Lpg için ??
  • rene54 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Ben de 1.4t insignia kullanıcısıyım, geçen sene BRC SEC32 lpg montajı yaptırdım, şuan
    10.000km oldu, maşallah bir sorun yok, 1.6 SIDI motor drekt enjeksiyon sistemine sahip olduğundan hala tam anlamıyla sorunsuz kit bulunmuyor sanırım. Zamanla bu sistem de hem avantajlı hem de daha kullanışlı bir
    sistem olacaktır.

Yakıt olarak 10.000km ortalamam 8.4lt görünüyordu, 9999'da sıfırladı :) lpg olarak da 1-1.5 lt civarı eklediğinde tam tüketim değerine ulaşılıyor.

SIDI motora sorunsuz ve uygun fiyatlı montajlar başlayınca geçmeyi planlıyorum, şimdilik eski motora devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Merhaba, Ben de 1.4t insignia kullanıcısıyım, geçen sene BRC SEC32 lpg montajı yaptırdım, şuan
    10.000km oldu, maşallah bir sorun yok, 1.6 SIDI motor drekt enjeksiyon sistemine sahip olduğundan hala tam anlamıyla sorunsuz kit bulunmuyor sanırım. Zamanla bu sistem de hem avantajlı hem de daha kullanışlı bir
    sistem olacaktır.

Yakıt olarak 10.000km ortalamam 8.4lt görünüyordu, 9999'da sıfırladı :) lpg olarak da 1-1.5 lt civarı eklediğinde tam tüketim değerine ulaşılıyor.

SIDI motora sorunsuz ve uygun fiyatlı montajlar başlayınca geçmeyi planlıyorum, şimdilik eski motora devam.

Merhaba erdal bey ,
    Daha önce Golf aracımda BrcSeq27 kullanmıştım 5 yıl 120 bin km sadece gaz filtresi değiştirmiştim çok memnun kalmıştım ama bu motorlara kime sorsam Landi Renzo ve Lovato tavsiye ediyor subap eritme den çekiniyorum açıkçası yoksa direkt alacağım arabayı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.