Şimdi Ara

1.6 105 HP POWERSHİFT NASIL? TEST İÇERİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 model 1.6 105 HP Powershift ford fiesta sahibiyim. alacak arkadaşlara kısaca bilgi vereyim faydalı olur sanırım.

1.Aracın motor performansı şahane kesinlikle çok güçlü ve çok seri, bu konuda şüpheniz olmasın. örnek vereyim
    -1.5 dci 90 hp clio hb (hem düz yolda hem rampada yetişemedi)
    -mazda 3 skyactive 120 hp (tam olarak içinden geçtim diyebilirim)
    -WW caddy 1.6 110 hp dizel (hafif rampa yukarıydı ama oda gelemedi peşime)
    -ford Kuga 2.0 TDCİ (kafa kafaya diyebilirim. en çok bu araç beni zorladı)
    yukarıda yazdığım araçlar ile bire bir kapıştırdım test ettim. gerçek verilerdir.

2.aracın süspansiyonu çok sert, yolda hissetmediğim çukur tümsek kalmıyor diyebilirim
    3.içi özellikle arka tarafı dar. çocuğunuz var ise yada 2 kişiden fazla iseniz sıkıntı olacaktır. bagajda oldukça ufak.
    4.aracın yol tutuşu mükemmel. özellik honda jazz ve astra H kasadan sonra inanılmaz fark var.

5.şanzıman çift kavrama bir şanzıman, bu powershift şanzımanın en büyük sıkıntısı aracın 1 ve 2 vites geçişlerinde inanılmaz titreme oluşturması. sanki yarım debriyaj kalkıyormuş gibi.bunun çözümü de kavrama değişimi. kavrama değişimi oldukça pahalı, sorun şu ki değişimden bir kaç ay sonra gene başlıyor. anlıycağınız kronik bir titreme problemi var aracın. ve çözümü yok.size tavsiyem illa bu araçtan alacaksanız garantisi bitmemiş bir araç alın. çünkü her yıl düzenli olarak kavraması değişecek aracınızın garantiden. demedi demeyin. dost acı söyler

6.aracın malzeme kalitesini felan anlatmayacam zaten çok iyi, hani öle clio felan gibi değil. üst sınıf gibi.
    7.yüksek süratlerde çok güven veriyor. ben şahsen 200 den fazla basamadım. gitmiyor zaten.rampa aşağı bile gitmiyor. kesici felan var sanırım
    8.120 km hızda 6 ncı vites 3 bin devirde gidiyor. uzun yolda iyi yani motor kafa şişirmiyor

Araç sahibi olarak KISACA : özetlersek eğer ! bu aracı garantisiz almamanızı ve lpg siz kullanmamanızı tavsiye ederim. çok basarsanız hayvan gibi yakıyor çünkü. saygılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.