Şimdi Ara

1.5dci clionun gereksiz yakması!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ayın başında fulledim depoyu verileri bi sıfırlıyayım dedim ne oldu anlamadım normalde hep 5.9 6.2 bandında geziyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurgusuz -- 9 Ocak 2020; 11:36:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaç km verisi bu?

• 248 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurgusuz -- 9 Ocak 2020; 11:31:48 >
  • 7.3 nasıl yaktırdın yaw, tapa gaz mı gidiyorsun.

• Otomatik ise benim kullandığım da bu seviyede yakıyordu. Akan istanbul trafiği orta agresif arası sürüş

• quote:

Orijinalden alıntı: kurgusuz

248 km
    15,9 Ortalama hız da, 7,1 yakması gayet normal, hele ki soğuk bir şehirde yaşıyorsanız. Neyine şaşırdınız???
  • ortalama düşük sayılır, benzinli bir araç bu ortalama ile 10+ çok rahat görür.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Şaşırdığım tek konu 7.3 göstermesi araba 3 senedir bende ilk defa görüyorum bu kadar değeri araç manuel üstüne 2500 devirde atıyorum vitesi gazada yüklenmiyorum

• Pink Floyd kullanıcısına yanıt
    Keşke öyle gitseydim en azından için rahat edersi gaza basmıyorum bile

• Motor ısınmadan kısa mesafe de mi kullanıldı? En baba 6.5-6.6 yakması lazım.

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    Hiç farklı bişey yapmadım yolun aynı kullanış şeklim aynı normalde değerlerim 6.2 görüyorumdum en fazla

• Yeni sıfırlandığı içindir.Kullandıkça düzelir

• Aslında çok değil. Havalar soğudu dizel daha geç ısınıyor ve yakıtı biraz artıyor.

Benim de 1.5dci clio'm var 90hp manuel. Kışa kadar 17 jantlarla genel ortalama 4,5lt 27,5km/s ile geziyordum.
    Geçen hafta sıfırladım ortalamayı, 15" kışlıklarla 5,2lt 23km/s ortalamam.

Kısa mesafede 6 litreleri görmek normal. Benim yolum düz, sizin bayırlarınız varsa bu da etkiler ortalamayı.

Unutmayın ortalama hız ne kadar düşükse yakıt o kadar yükselir.

Aynı yolu aynı şartlarda benzinli ile gitseniz 11-12 litreleri görürsünüz. Ben gördüm otomatik benzin Corolla ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 9 Ocak 2020; 13:0:26 >
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim her yakıt aldığımda değerleri sıfırlıyorum sırf meraktan dolayı ama ilk defa bu ay bu kadar yüksek gördüm yolum aynı sürüşüm aynı hiç bir değişiklik yok herhalde istanbul bu sene çok soğuk oldu o yüzden olabilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.