Şimdi Ara

1.500tl'ye önerebileceğiniz film izlemelik tablet arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğunlukla netflix izlemek için tablet bakıyorum. Ekranı büyük ve iyi olsun. Çok oyun oynayan biri değilim. Kamera vs de önemli değil benim için. 1500tl'ye ne önerirsiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• +1
  • Huawei MediaPad T5 Tablet (3 GB / 32 GB)
  • Arkadaşlar hepinize merhaba;

Kıbrıs'ta özel bir sektörde yönetici olarak çalışmaktayım. Mağazamın içerisinde aynı zamanda kendi günlük hayatımda kullanabileceğim bir tablet arıyorum. Araştırmalarımda İpad mini 2-3 arasında kararsız kaldım. Marka takıntım yoktur ancak İpad ürünleri eski olsa dahi çoğu tabletlere nazaran daha sağlam ve stabil çalıştığını düşünmekteyim. İş için kullanımlarım da ise mağaza içi sipariş verirken not almada, mail kullanımlarında, excel formatlı haftalık ya da aylık yapmakta olduğum mağaza içi analiz raporlarımda, üst yöneticim ile toplantı yaparken grafiksel sunumlarda vb. aynı zamanda günlük hayatımda film izlerken, vakit geçirmek için küçük oyunlar oynarken ve sosyal medya hesap kullanımları için gerekli. Maksimum çıkacağım fiyat 1650 TL'dir. Özellikle benim düşüncemi gerçekleştirmiş olan iş hayatında kullanan kişiler varsa yorumlarını bekliyorum. Sizlerin yorumları benim için çok değerli.

Sağlıcakla kalın.
  • LeqnaR L kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de az çok sizin kriterlerinizdeyim. Lenovo tab m10 4 Ram 64 GB vatan bilgisayardan aldım.

• GwynBleidd48 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Değerlendireceğim kategoriler arasına alacağım.
    Tek tedirgin olduğum nokta şu android tabletlerde zamanla stabil çalışma, kasma, takılma, 2.el satış konusu biraz canımı sıkıyor.

Size sormak istediğim bir kaç soru var.

-Ürünü hangi amaç ile kullanıyorsunuz. ? (Benim gibi raporlama, mail,analiz gibi mi yoksa gündelik hayat mı ? )

-Üründe menuler arası donma , takılma yaşıyor musunuz ?

-Ürün şarj süresi ne kadar gidiyor ?

-Kalem destekliyor mu ?

Şimdiden benim için ayıracağınız vakit için teşekkür ederim.
  • LeqnaR L kullanıcısına yanıt
    Ben ders için kullanıyorum, video izleme not alma, soru çözme vs. Herhangi bir takılma yaşamadım şuana kadar. Kalem hakkında maalesef bir bilgim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Hocam ben de az çok sizin kriterlerinizdeyim. Lenovo tab m10 4 Ram 64 GB vatan bilgisayardan aldım.
    Güle güle kullanın. MTK işlemcili olanı mi bu, Helios P22?
    Performansı ve pil dayanımı nasıl?

Ben de bu sizin Lenovo ile snapdragon 4xx şlemcili bir diğer 10 inç ekranlı Lenovo arasında kararsız kaldım.
    Şu an 2 senedir 8 inç Lenovo kullanıyorum ve memnunum. Ama biraz daha büyük ekran olsun diyorum. Şu an kullandığım Lenovo tablette snapdragon 625 işlemci var. Snapdragon 429 veya 450 işlemcili Lenovo alırsam attan inip eşeğe binmiş gibi olmak istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GwynBleidd48

Ben ders için kullanıyorum, video izleme not alma, soru çözme vs. Herhangi bir takılma yaşamadım şuana kadar. Kalem hakkında maalesef bir bilgim yok
    Şimdi vatana baktım, 4/64 olanı snapdragon 450 imiş.
    Medimarkt'ta da Mediatek işlemcili 4/64 versiyonu var, ben onunla karıştırdım.

• ksph K kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 4/64 lük olan bendeki. Vatandan aldım bende memnunum tavsiye ederim

• Arkadaşlar burada bir teknoloji mağazasında Amazon Kindle Fire HD 10.1 inç tablet buldum. İnternetten izlediğim videolar ile akıcı olduğunu gördüm. Tablet android ancak arayüzü olarak google kullanmıyor. Kendi amazon arayüzünü kullanıyor. Donma, takılma, kasma görmedim. Fiyatı ise çok uygun geldi. 1300 TL 32 GB modeli. Hiç gören inceleyen kullanan oldu mu ? Ya da alınmaya değer mi ?
    hocam ben medimarktakini almayı düşünüyorum arada 200-300 tl fark var sizce değer mi yoksa vatan bilgisayardakinini mi alayım işlemcisi daha iyi gibi geldi medimarktdeki. .bir de lenovo güncellemelerde yetersiz deniliyor sırf bu yüzden samsung da düşenebilirim size hiç güncelleme geldi mi aldığınızdan beri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 9 Mayıs 2020; 16:18:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

hocam ben medimarktakini almayı düşünüyorum arada 200-300 tl fark var sizce değer mi yoksa vatan bilgisayardakinini mi alayım işlemcisi daha iyi gibi geldi medimarktdeki. .bir de lenovo güncellemelerde yetersiz deniliyor sırf bu yüzden samsung da düşenebilirim size hiç güncelleme geldi mi aldığınızdan beri.
    Bende 8 inçlik Lenovo P8 var, yurtdışından almıştım. Aldigimda kurulum sırasında 2-3 güncelleme yaptı, sonra bir daha da güncelleme yapmadı. Android 6 olarak çakıldı kaldı. Tabletten cihaz olarak hala memnunum ama güncellemeden hiç memnun değilim. Muhtemelen yeni Lenovo'yu Android 8 olarak alırsak, 9'a yukselmeyecek, gerçi birisi snapdragon versiyonu aldığını ve 9'a yükseldiğini söylemiş ama snapdragon 450 olanı mi yoksa snapdragon 429 olanı mi tam bilemiyorum. Bu arada snapdragon 429 versiyonu daha ucuz ama oyunlarda kasma yapıyormuş, çünkü 4 çekirdekli işlemci. Snapdragon 450 olanı tercih etmek lazım anladığım kadarıyla.
    MTK işlemcili olanın daha hızlı olacağını düşünüyorum ama pil kullanımı yüksek olabilir, emin olamadım. Bu arada MTK versiyonu daha yeni o nedenle de Android 9 olarak kutudan çıkıyor. Ben de kararsız kaldım ve henüz satın alamadım o yüzden.
    Bir taraftan da pandemi sonrasında fiyatlar düşer mi diye umudum vardı ama dolar artıyor, çok da beklemek iyi olmayabilir bu durumda.

Samsung Tab A, bir ara arastirdim ama onda 3 GB bile yok galiba, 2 GB var sadece, o yüzden vazgeçtim ondan.

aynen bnde sizin gibi düşünüyorum işlemci olarak daha iyi ama güncelleme kısmı meçhul. fiyatlar daha da yükseklecek dolar kuru artısı ve vergiler vs. beklemek istemiyorum. medimarkt olanını alacağım sanırasm sağ olun.
  • Bütçeniz uygunsa 4/64 olanını tercih etmek mantıklı. Medimarkt'ta satılan cihaz en yeni versiyon. Android 9 ile geliyor. 7000 mah pili var. Umarım Mediatek de keyifli bir kullanım sunar. Daha önce birçok telefonda Mediatek kullandım, sıkıntı yoktu. Şimdi snapdragon'a alıştım, pil olarak daha iyi quallcom işlemciler.

Benim tablete ayirdigim bütçe maksimum 1400 lira, bu bütçeye sadece Huawei Mediapad T5 3/32 uyuyor. Galiba onu alacağım. Gönül isterdi ki 4/64 bir model olsun ama daha fazla bütçe ayırmak istemiyorum (dezavantajları da var aslinda, android 8, 3/32, micro USB şarj). Artık yapacak birşey yok, ne kaa ekmek, o kaa köfte...

hocam biraz yabancı forumlarda araştırdım lenovoda netflix vs. full hd izleyemiyormuşsunuz sanırım güncelleme gerekli ama lenovonunda güncelleme desteğinin zayıf olmasından şikayetçiler. samsung galaxy tab a 10.1 2 gb ram/32 gb hafıza ile arasında kaldım. samsung güncelleme desteği sürekliymiş ve full hd izleme olanağı var. kararsız kaldım. lenovo full hd plus ama full hd izletmiyor ilginç diğer türlü de tablette 2 gb ram yetersiz gibi geliyor.
  • Ben geçen sene Samsung'u araştırdım, 2 GB hadisesi nedeniyle vazgeçtim, buraya gelenlerin hepsi 2/32. Ekranı da TFT. Gerçi cihazı mağazada inceledim, ips ile arasındaki farkı da pek anlamadım açıkçası. Şu an kullandığım P8 mesela 3 GB, yeterli. Ama 2 GB nasıl performans verir, bilmiyorum. Aynı anda birkaç uygulama arka planda açık ise ve Chrome'da birden çok sayfa açık duruyorsa belki de kasabilir. Bende 3 GB var, sorunsuz çalışıyor. Bütçeyi biraz yükseltebilirsiniz Samsung s6 lite geldi, donanımı daha sağlam.

Lenovo widevine L1 mi yoksa L3 mu bilmiyorum, bunun bu olayına bir bakayım ben, Netflix kullanmadığım için ona bakmamıştım açıkçası.
    Birşey bulursam yazarım buraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksph -- 9 Mayıs 2020; 23:10:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

hocam biraz yabancı forumlarda araştırdım lenovoda netflix vs. full hd izleyemiyormuşsunuz sanırım güncelleme gerekli ama lenovonunda güncelleme desteğinin zayıf olmasından şikayetçiler. samsung galaxy tab a 10.1 2 gb ram/32 gb hafıza ile arasında kaldım. samsung güncelleme desteği sürekliymiş ve full hd izleme olanağı var. kararsız kaldım. lenovo full hd plus ama full hd izletmiyor ilginç diğer türlü de tablette 2 gb ram yetersiz gibi geliyor.
    Haklısınız. Lenovo'nun hem M10, hem de yeni çıkan MTK işlemcili M10 FHD plus modeli widevine L1 desteklemiyor, L3 destekliyor. Bu da Netflix benzeri Stream servislerinde Full HD yerine Sd çözünürlükte seyretme olanağı veriyor. Netflix seyrediyorsaniz bu cihazlar sizin için uygun değil.

https://mynexttablet.com/lenovo-tab-m10-fhd-plus-review/

Son çıkan cihazın incelemesi burada da var.

lenovonun güncelleme desteği belirsiz olamasa direk lenovo almak mantıklı. ulaşabilirsem lenovo müşteri hizmetlerini arayacağım ürün aslında mart ayında çıktı belki güncelleme verirler.
  • Evet, ürün yeni (Mediatek FHD plus olanı) ama bu güncellemeden kastınız Netflix için ise, widevine L1 güncellemesi verilmeyeceği söyleniyor. Yine de mh ile görüşmek faydalı olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.