Şimdi Ara

1.5 CRDİ Limp Moduna Geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, aracımı yeni aldım accent admire 1.5 CRDİ 2006 model. Araç çalıştırıldığında motor lambası yanıyor, ilk başlarda sıkıntı yok ancak araçla belli mesafe gittikten sonra araç hiç bir viteste 2 bin devri geçmiyor, sanıyorum koruma moduna alıyor.

Sizce sebepleri ne olabilir, bilgisayara bağlandığında bir hata kodu çıkmadı.

• Maf ve map sensörü hocam kablolara bakın çıkmışsa yapar parça arizaliysa yine yapar. maf sensörü hava filtresi borusuna bağlıdır, map sensörü ise intercooler üzerindedir bu ikisi değilse de turbo n75 valfine bakılmalı. aracı bilgisayara bağlayıp hata koduna bakınız. arıza lambası yanlışsa hata kodu vardır tekrardan bakınız hata koduna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 17 Haziran 2022; 20:29:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Bende o iki sensörden şüphelendim aslında yarın detaylı bakıp baktıracağım ama tek sorun bilgisayarda hata kodu görünmüyor sadece motor lambası yanıyor

• Kamece kullanıcısına yanıt
    lamba yanıyorsa gösterir hocam beyin onu kaydeder, her türlü görünür yani. farklı bir uygulamadan bakınız olmadı. büyük ihtimal o iki sensörden kaynaklı.

Valla servisteki elemanda anlamadı önce bağladık aküyle alakalı hata verdi sonra sildi tekrar çalıştırdık yine yandı ama hata göstermedi, aracın geçen hafta trigeri değişti ya dediğiniz sensörler kablolarına zarar verdiler, ya da acaba sente ayarını mı yapmadılar diyorum

sente olsa zor çalışır sallanır sanmıyorum, kablolarda sıkıntı var sizin. 1.5crdi 4 silindirli Era vardı bende zamanında motorun içinde yüzdüm sayılır. kabloları kontrol edin hocam CRDi motor n75-maf-map sensörlerinden dolayı korumaya alır kendini

Tamam hocam aslında anladığım kadarıyla kontrol ettim sağ taraftaki maftı sanırım onu söktüm taktım düzelmedi, yarın ustaya götürünce ilk bu dediklerinizi kontrol ettiricem

Hocam sorunu bulduk yanlış mazot filtresi takmışlar o yüzdenmiş orjinalini takınca tıkır tıkır çalıştı.

sevindim adınıza geçmiş olsun hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.