Şimdi Ara

[b]1.4 versiyon Hdmi Kablo İncelemesi[/b] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
7
Favori
73.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütün başlığı okudum ama uzun kablo almak zorunda olanların ihtiyacına dair bir konuşma göremedim... Benim projeksiyonu receivera bağlamak için uzun bir hdmi kablo almak zorunluluğum var. HDMI kablolarda 15 metreye kadar kayıp olmuyor gibi bir laf etmişti arkadaşım ama Ender 5 metre ötesinde sorun çıkacağını söylüyor. Benim ise 15'in bile üstüne çıkmam gerekebilir. Buna alternatif bir çözümü olan var mı? Siz ne tavsiye edersiniz?...
  • kimse cevaplamadığına göre sanırım benim sorunum biraz çözümsüz :( Wireless çözümleri de araştırdım. Ama onlarda da kalite sıkıntıs var deniliyor... SAnırım kablo alıp denemekten başka şansım yok :(
  • merak ettiğim bir soru daha var şimdi bu hdmi 1.4 ve 1.3 kablodaki dişlerin birbirine oranla farklı demek olmasımı oluyor ? yoksa dişleri aynı sadece katmanı ( kablonun yapısı desteği vs ) yüksek ? 3d oynatıcılarda sadece 1.4 çıkış mı vardır yoksa hem 1.3 hem 1.4 mü ? eğer 1.4 lük çıkışı olan bir 3 d oynatıcıya sadece sesleri alabilmem için 1.3 destekli avr ye 1.3 kabloyla bağlayabilirmiyim ? aklıma takılan tek soru bu ve kafamı müthiş kurcalamakta yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirm
  • slm arkadaşlar
    ya benim anlamadıgım nokta şu 1.4 hdmi kaplu demişsinizki 4096 x 2160 cözünürlürveriyor eee tamam da şuan piyasada bütün paneller (televizyonlar) maksümum cözünürlügü 1920/1080 dir benim anlayamadıgım kunu şu televizyonun veremiycegi cözünürlügü gönderipte göremedigim sizin sonucta alıcanız cözünürlük s maksumum 1920/1080.ken almanın ne anlamı var ha interbet kısmı müstasna bir özellek aama cözünürlük konusu cok sacma
  • sen ilk önce yazdıklarındaki hataları düzelt insanlar ne demek istedikleri anlasınlar. Soruna gelince kabloda yapılan olay ileriye dönük bir üretim. Bizim ülkemizde 4k olmayabilir ama abd japonya gibi teknolojide ileri gitmiş ülkelerde başlamıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslinda dogrudan konu hdmi olmamakla beraber baska yerden henuz cevap bulamadigim icin bir de buradan fikir almak istedim. galaxy s3ten tv ya da home theatre'a goruntu aktardigimda yalniz 1080i ve stereo ses cikisi alabiliyorum. acaba bu galaxy s3 icin uretilen yeni mhl 2.0 kablolar yalniz hdmi 1.4 destegi ile mi calisabiliyor. cunku bendeki ekipman ve kablolar 3-5 yillik...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDMI kabloda "dijital olduğu için" görüntü ve ses kalitesinde düşme olmaz diyen arkadaşlar acaba jitter hatasının ne olduğunu biliyor mu ?
    Dijital sinyallerin taşınması esnasında da bozulmalar vardır. Kablodan geçen dijital verinin (0 ve 1 ler) gönderilmesi ve alınması sırasında da bir dizi işlemler yapılıyor. Tamam 0 ve 1 in kendisinde bir kayıp olmuyor ama bu veriler uzaktaki makinede birleştirilirken zamanlama "timing" hataları ortaya çıkıyor. Aslında tam olarak gerçeği yansıtmasa da şöyle bir örnek vererilebilir. Sizin göndermek istediğiniz veri şu şekilde diyelim : "00100 10011 01011" Ama karşı cihazda, alınan veri, böyle yorumlanabilir : "0 01001 001 101011" Yani 0 ve 1 lerde bir kayıp yok ama sıralamasında sorun var. Buna jitter hatası deniliyor. Jitter, şu anki dijital odyofil dünyasının düzeltmek için üzerinde en fazla kafa patlatığı mecradır.
    Kısaca benim bahsettiğim husus versiyon 1.3 ile 1.4 arasındaki farkdan ziyade iki adet, farklı malzemelerden üretilmiş, v1.3 kablo arasındaki fark. İşin tekniği bir yana, 2000 TL lik bir USB kablonun, dijital ses aktarımında, 20 TL lik standart bir kabloyu nasıl paraladığını 1nci saniyesidne farketmiş biri olarak şu kesinlikle bir gerçektir. Kalite farkı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: atasaykoc

Merhabalar,

Bütün başlığı okudum ama uzun kablo almak zorunda olanların ihtiyacına dair bir konuşma göremedim... Benim projeksiyonu receivera bağlamak için uzun bir hdmi kablo almak zorunluluğum var. HDMI kablolarda 15 metreye kadar kayıp olmuyor gibi bir laf etmişti arkadaşım ama Ender 5 metre ötesinde sorun çıkacağını söylüyor. Benim ise 15'in bile üstüne çıkmam gerekebilir. Buna alternatif bir çözümü olan var mı? Siz ne tavsiye edersiniz?...

Sayın Atasaykoc,

Sorunuz eski tarihli ama konu yenidne aktif olunca cevab vermek istedim. 1 ile 3 metre gibi kısa mesafede sorun olmuyor. 5 metereden sonra sorun yaşayan arkadaşlarımızın mesajlarını hatırlıyorum. Bu 5 metrede illa ki sorun yaşayacağınız anlamına gelmez. İkisi ayrı şey, yanlış anlaşılmak istemem. 10 metre ve üzeri kablo kullanan arkadaşlarımızın içinde sorun yaşayanlar da oldu , sorunsuz kullanalar da oldu.

http://www.audioholics.com/education/cables/long-hdmi-cable-bench-tests

başlığına ve aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

Daha önce de forumda yazdığım gibi eğer uzun kablo alma durumunuz varsa size çalışma garantisi veren yerden almaya çalışın. Sorun olursa iade edersiniz. Sizin durumunuz gibi çok uzun mesafeler için hdmi bağlantı yapmanız gerekiyorsa normal hdmi kablo ile değil network kablosu ile bu işi yapmanız gerekiyor. Hdmi extender-hdmi repater cihaz ve Cat-5E ya da Cat-6 kablo ile bu işi yapabilirsiniz.

[b]1.4 versiyon Hdmi Kablo İncelemesi[/b]

Sizin yerinizde ben olsam başka bir yöntem uygulardım. Hani " Dağ gelmezse derviş gidermiş" misali bir çözüm olacak . Uydu alıcıdan alacağım hdmi çıkışı uzatacağıma, uydu alıcının LBN LOOP denilenen çıkışından normal uydu kablosunu alır onu projeksiyon makinasına kadar uzatırdım. Sonra piyasadaki 100-15 lira civarındaki hdmi çıkışlı bir uydu alıcısı ile kullanırdım . Sorunsuz ve başarılı bir yöntem olacaktır ve maliyet olarak da uygun olacaktır.

Başka bir yol ile splitte ile uydu kablosunu 2'ye bölüp bir tanesini mevcut tv ve uydu alıcınıza kadar ayarlamak , diğerini ise projeksiyona kadar uzatmak olacaktır. Bu durumda fazladan uydu alıcı almanız gerekmiyecektir ama sürekli tvye bağlı uydu alıcıyı sok tak yapacaksınız.

İki yöntem arasındaki fark, masraf , kullanım ve uygulama kolaylığı gib durumları siz değerlendirin. Kabloları sök , fişten çıkart, uzaktan kumandayı al diğer odaya hespisi taşı yeniden kur. İş bitince gerisin geriye tv olan odaya götürü yapmaktansa 100-150 lira civarına yeni uydu alıcı almak ve uydu kablosu çekmek daha kullanışlı olacaktır.

Bunlar tabiki benim fikrim ama sizin bir de evdeki "içişleri bakanı-esas patron" bu ekstra kablo cihaz durumuna ne diyecek o önemli. Bayanlar için ortada dolaşan kablolar, fişler , kumandalar vs. vs... rahatsızlık veren ve size "dır dır" olarak dönebilecek hususlar.

Evli iseniz eşinizden , ailenizle yaşıyorsanız annenizden ve kız kardeşinizden en başta akıl almanızda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: raven1442

HDMI kabloda "dijital olduğu için" görüntü ve ses kalitesinde düşme olmaz diyen arkadaşlar acaba jitter hatasının ne olduğunu biliyor mu ?
    Dijital sinyallerin taşınması esnasında da bozulmalar vardır. Kablodan geçen dijital verinin (0 ve 1 ler) gönderilmesi ve alınması sırasında da bir dizi işlemler yapılıyor. Tamam 0 ve 1 in kendisinde bir kayıp olmuyor ama bu veriler uzaktaki makinede birleştirilirken zamanlama "timing" hataları ortaya çıkıyor. Aslında tam olarak gerçeği yansıtmasa da şöyle bir örnek vererilebilir. Sizin göndermek istediğiniz veri şu şekilde diyelim : "00100 10011 01011" Ama karşı cihazda, alınan veri, böyle yorumlanabilir : "0 01001 001 101011" Yani 0 ve 1 lerde bir kayıp yok ama sıralamasında sorun var. Buna jitter hatası deniliyor. Jitter, şu anki dijital odyofil dünyasının düzeltmek için üzerinde en fazla kafa patlatığı mecradır.
    Kısaca benim bahsettiğim husus versiyon 1.3 ile 1.4 arasındaki farkdan ziyade iki adet, farklı malzemelerden üretilmiş, v1.3 kablo arasındaki fark. İşin tekniği bir yana, 2000 TL lik bir USB kablonun, dijital ses aktarımında, 20 TL lik standart bir kabloyu nasıl paraladığını 1nci saniyesidne farketmiş biri olarak şu kesinlikle bir gerçektir. Kalite farkı var.

Sayın raven1442 ,

Öncelikle bu başlıktaki 3 sayfayı da dikkatlice okudunuzdan ve iyice anladığınızdan , sonra da arkadaşlarımızın sorunları ile ilgili cevap verdiğinizden emin misiniz?

Konunun daha iyi anlaşılması ve bilgilerinizi arkadaşlarımızla paylaşmak adına basit ve birazda birbirine yakın , aşağıdaki sorulara cevap verebilir misiniz?

1. Jitter hatası , sistemin bir çalışma şekli midir yoksa aslında hdmi aktarım olmaması gereken hatalı (istisnai durum) bir durum mudur?

2. Jitter hatası her zaman , her cihazda , her mesafade bağlantıda oluşur mu? 1-2 metrelik kısa sayılan kablo kullanan arkadaşlarımızı ne kadar etkiler? Bunu ölçmek mümkün müdür?

3. Jitter hatası oluşturmayan kablo almak istense , üretici firmaların tek taraflı "bizim kablomuz süperdir" den başka bir garantisi var mı?

4. Odyofil (Audiophile) nedir ? Bu kişlere hitap eden sistemleri kurmak için Türkiye şartlarında kaç lira gerekiyor? Forumda kaç kişide böyle sistemler vardır? Bu başlığı okuyanlar o kişiler midir yoksa kısıtlı bütçesi olan ve normal-basit sistemleri olan kişiler midir?

5. Hdmi kablo terchindeki asıl sebep olan görüntü kalitesini etkiler mi? Bu etki bariz bir şekilde görülür mü? Farklı marka ve kablo kullandıkları halde bir fark göremiyenlerde de olumlu sonuç verir mi?

6. Hdmi kabloya normalde 15-20 lira veren arkadaşlarımızın , 200-300 dolarllık veya 1000lerce dolarlık pahalı kabloyu alabileceklerini düşünüyor musunuz?

7. Yazdıklarınızın , kalitesi genelde düşük veya en fazla ortamala ayarda olan hoparlöre sahip lcd veya plazma tvsi ile uydu alıcı arasında bağlantı yapan arkadaşlarımıza ne gibi bir getirisi olur? 1-2 metre gibi kısa mesafeli ve aşağıdaki gibi basit-normal elektronik cihazları kullanan arkadaşlarımıza bu yazdıklarınızın faydası var mıdır? Onların ihtiyacına ve beklentilerine yönelik midir?

TV - Uydu alıcı
    TV - Oyun konsolu
    TV - Bilgisayar
    TV - Harici film oynatıcı
    TV - Bluray yada Dvd oynatıcı

gibi cihazlar arasında yapılan bağlantıda ne gibi ilave görüntü ve ses kalite farkı getirir? Açıklarsanız sevinirim.

Teşekkürler

• Sayın Ender123,

forumdaki tüm mesajları okumadım ve okumak zorunda da değilim. Ben sadece sizin aşağıda yazmış olduğunuz yanlış bilgiye cevaben yazdım..

quote:

Orijinalden alıntı: ender123
    Dijital kablolarda görüntü veya ses kalitesi farkı olmaz. Tek sorun eğer kablo çok uzunsa data ya hiç gitmez ya da kopukluklar olur. Bizim tv ile diğer cihazları bağlamakta kullanacağımız 2 metrelik hdmi kabloda data kopması yaşamayız.

Dijital USB, HDMI, DVI gibi interface ve kablolarda her zaman jitter az veya çok oluşur. Jitter sadece kablolarda da oluşmaz. Analog/dijital dönüşümde, dijital verinin medyaya kaydedilmesinde, optik veya manyetik ortamlardan okunmasında ve buradan hdmi interface ine kadar gelen ara devrelerde, yani her yerde, söz konusu. 1 cm lik bir HDMI kabloda bile jitter hatası vardır. Kısaca bütün dijital kablolarda görüntü ve ses kalitesinde bozulma olur. Ama bu insan gözünün ve kulağının algılayamayacağı boyutta da olabilir. Ben bunu tartışmıyorum zaten. Gidin pahalı kablo alın da demiyorum. Zaten o kablonun hakkını verecek düşük jitter li bir dijital kaynak ve kaliteli bir TV yoksa kablonun da pek kıymeti kalmıyor. Yani dijital veriyi paketleyip gönderen ve karşı tarafta o paketleri açan sistemlerin de jitter hatalarını minimize edecek şekilde özel olarak tasarlamış olması gerekiyor.

Jitter le ilgili internetde çok fazla bilgi var. Ufak bir araştırma ulaşabilirsiniz. Özetleyecek olursam bu hatayı makul seviyelere indirmek sadece çok pahalı bir kablo ile de mümkün değil. Ekipmanların da üst seviye olması lazım. 100 TL ye satılan bir medya oynatıcısına 1000 TL lik bir kablo takmak tabiki pek akıllıca değil..

• Sayın raven1442 ,

Daha önce hiç duymadığımızı düşündüğünüz(!) konularda bizleri irşad edip aydınlatıyorsunuz , eksik olmayın ama tekrar ediyorum , hala bu hoş olmayan üsten bakan üslübunuzla bu yazdıklarınızın kime ne faydası var?

==================================================

İki tane hayat bilgisi sorusu :

1. Sizce nezaket sahibi olan bir kişi , bir konuda bilgisi varsa ,sizce bunu diğer insanlarla nasıl paylaşmalıdır?

a) Konuyu ve konuşulanları tam olarak anlayıp kavramadan konunun bir yerinden dalarak.

b) "Siz bu konuda şöyle söyle demişsiniz ama siz şundan haberdar mısınız?" gibi ukalaca bir üslüpla konuya girerek.

c) Karşısındaki insanların da en az kendisi kadar bilgili ve zeka seviyesinde olabileceğini düşünerek, mümkün olduğunda genel tarafından anlaşılacak açıklıkta , gereksiz konuşmalardan uzak kalarak, istisnai ve hatalı-kusurlu durumlar üzerinden gitmeden , konu hakkında az bilgi sahibi kişilerin aklını karıştırmamaya dikkat ederek ve tabiki ki diğer insanlara ihityacı olan faydalı bilgileri vererek.

2. Sizce bir kişi kendini komik duruma düşürdüğü bir konuda tartışmayı uzatmalı mıdır?

a) Sonuna kadar ölümüne gidip kendini daha zor durumlara sokmalı ve konuyu uzatıp kendini herkese güldürmelidir.

b) Daha fazla konuyu uzatmayıp en azından bu kadar zararla yetinmelidir.

Umarım , hiçbir mecburiyetiniz olmasa da , bu yazdıklarımım tamamını okur ve içindeki tamamen sizin iyiliğinize yönelik mesajları alırsınız.

İyi akşamlar.

• hd 6870 ekran kartını lg D2342P 3d monitöre bağlamak için bu kablo işimi görür mü acaba?

http://www.electroworld.com.tr/p/sonorous-1-4-v-hdmi-1-5-mt-plastik-baslk/
  • ender bey merhabalar.

oncelikle basindan beri ince ince detayli detayli yazmissiniz tesekkur ediyorum oncelikle bu konuda aydinlatici oldugunuz icin...
    benim sorum su benim 3d led tv im hdmi 1.4 destekli... ayni zamanda wikipediadan okudugum kadariyla ps3(slim) ler de 1.4 hdmi ile cikmis.

peki bu 1.4 destekli ps3 un yaninda gelen kablo acaba 1.3 mu 1.4 mudur... sonucta 3dtv ve ps3 1.4 destekli olunca kabloda 1.4 almak mantikli dogal olarak.
    elimizdeki kablonun(kutusu atildi gitti) 1.3 mu 1.4 mu oldugunu nasil anlariz... yada ps3 slim kutu icerigindeki kablo 1.4 mudur acaba? bunu kabloya bakarak biryerinden anlamak mumkunmudur.

bunu bilen diger arkadaslar varsa ve yanitlarlarsada sevinirim.

ayrica en azindan sahte cikmamasi adina marka sormak icin degil guvenilir bir 1.4 hdmi kablo ne almali...hama ya guvenebiliriz herhalde..yada philipse?

tesekkurler
  • Şu an elimde 2 tane piyasanın en ucuzu olarak aldığım 10 metre kablo var, bir tanesi 1.4 diye satılıyordu diğeri 1.3.

İkisi ile de HDMI 1.4 destekli Egreat medya oynatıcı ve HTPC ekran kartı ile sorunsuz şekilde Bluray ISO izleyebiliyorum.

Artık HDMI kabloların süslü ambajlarına para vermekten vazgeçin diyeceğim ama,
    bizim insanımız elde ettiği sonuca değil imaja odaklandığı için, teknoloji marketlere gidip
    aynı ürünlere bile %20-30 fazla para ödemekten haz alıyor.
  • lg 42lw650s tvlerin hdmi girişleri 1.4 mü? bilgi verebilirmisiniz
  • Merhaba arkadaşlar,

Full 3D Projeksiyonum için 1.4 HDMI kablo önerisinde bulunabilirmisniz? Projeksiyonum HDMI çıkışları 1.4a
  • Arkadaşlar ,

Kablo üreticileri veya ciddi test siteleri aşağıdaki resimde anlatmaya çalıştığım şekilde bir test yapmadıkları sürece sizi "ses ve görüntü kaydı olur" üzerinden korkutup , sizden para koparmasına izin vermeyin.

Bir cihazla ses ve görüntü sinyali-datası üretilir. Diğer cihaz ise gelen sinyal-datayı inceleyerek ilk duruma göre olan kaybı ölçer. Yani 100 birim ses ve görüntü verdiniz A marka kabloda 98 ses 96 görüntü geldi vs vs.. şeklinde somut bir sonuç ortaya konmuyorsa boş yere para vermeyin.

Youtube da HDMI Jitter konusunu anlatan abi , Wireworld firmasınının çalışanı. Bu firmanın 1000 dolarlık kabloları var. İngilizce bilmeyenler için , 40 yıldır bu için içideyim , ömrüm kablo üretmekle geçti şeklinde kendini ve firmasını tanıttıktan sonra kablalarının ne kadar fark oluşturduğunu teknik olarak göstermek yerine arkasından beyaz tahtataki basit çizimle izah etmeye çalışıyor.

Demek ki ellerinde iddialarını ispatlayabilecek teknik bir sonuç yok.Lütfen dikkatli ve uyanık olalım.

http://www.ecoustics.com/electronics/products/new/606356.html adresinde bu firmanın 1000 dolarlok kabloları ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. Neden bu firma derseniz sadece bir örnek olduğu için.

• quote:

Orijinalden alıntı: keremogan

Sayın Keremogan,

Kablonun hangi versiyon olduğunu dışardan anlamak mümkün değil. Sadece ses sistemi veya internet paylaşımı yaparak veya 3d bluray oynatıcıya bağlayarak , bilgisayar üzerinden 3D iso oynatarak (bazı durumlarda 1,3 kablo da aynı iletimi yapabiliyor , pek güvenilir bir yöntem olmayabilir.), kısaca Hdmi 1.4 versiyonun getirdiği özellikleri açığa çıkartabiliyor mu diye kontrol edebiliriz.

Sahte kablo almamak için bilindik mağazlardan veya internet sitelerinden alışveriş yapmanızda fayda var.

İkinci bir sahte üründen korunma yöntemi ise bilindik populer marka yerine daha az bilinen iyi bir markanın ürününü almak olabilir. Bu her ürün için geçerli olan bir yöntemdir. Levisin sahtesi olur ama mavi jeans sahtesi olmaz. Sonynin her ürününün sahtesi olabilir ama panasonic için daha düşük bir ihtimaldir gibi..

Bir kablosnun da sahtesinin olması için o kalbo markasının çok meşhur ve 100 dolar üzeri ürünleri olması gerekir. Örnedğin Monster kablonun sahtesi olabilir ama philipsin sahtesini yapmak , korsan firma için pazardaki satış payı düşük diye mantıklı olmayacaktır. Ebay ve yerli GG , SP gibi yerlerden sadece güvenilirliği yüksek satıcıdan alışveriş yapmak geretkir oksa sahte ürün ihtimali her zaman vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

Şu an elimde 2 tane piyasanın en ucuzu olarak aldığım 10 metre kablo var , bir tanesi 1.4 diye satılıyordu diğeri 1.3.

İkisi ile de HDMI 1.4 destekli Egreat medya oynatıcı ve HTPC ekran kartı ile sorunsuz şekilde Bluray ISO izleyebiliyorum.

bizim insanımız elde ettiği sonuca değil imaja odaklandığı için, teknoloji marketlere gidip

Sayın Signore ,

Forumda çok sayıda arkadaşımız bu tip uzun mesafeli ve sorunsuz çalışabilecek kablo arıyor. Eğer noname değilse bu kabloların markasını yazabilir misiniz?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123
    quote:

Orijinalden alıntı: signore
    Şu an elimde 2 tane piyasanın en ucuzu olarak aldığım 10 metre kablo var , bir tanesi 1.4 diye satılıyordu diğeri 1.3.

Sayın Signore ,

Forumda çok sayıda arkadaşımız bu tip uzun mesafeli ve sorunsuz çalışabilecek kablo arıyor. Eğer noname değilse bu kabloların markasını yazabilir misiniz?

Teşekkürler

Acaba forumda uzun kablolar ile ne gibi sorunlar yaşandı ? Eğer "galiba renkler biraz soluk kalıyor" gibi sorunlarsa bunlar psikolojiktir :)

Bahsettiğim 10 metre HDMI kablolardan bir tanesini birkaç sene önce yine no name olarak,
    Google'da arama yapıp bulduğum bir firmadan internetten almıştım ve yıllarca sorun yaşamamıştım.

İkinci kabloyu ise 3D için 1.4 kabloya ihtiyacım olduğunu zannederek yine no name olarak GG üzerinden aldım ve yine soru yaşamadım.
    Ama dışarıdan bakınca, bu kablonun kalitesi eski kablomdan daha iyi gibi. En azından dış koruması var, eskisi düz elektrik kablosu gibiydi.
    Satıcı, kablonun 1.4 olduğunu yazmış ama ben sorunca emin olamadı, deneyin dedi.
    Ama benim HDMI üzerinden internet taşıyacak bir donanımım olmadığı için kablonun 1.4 denilen olup olmadığını bilmiyorum.
    Bugün çoğu kişi için en yüksek gereksinim 3D Bluray ISO frame packing desteklemesi, bunu benim birkaç yıllık kablom bile yapıyor.

İkinci kabloyu aldığım GG linki :http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/hdmi-kablo-10m-v1-4-2160p-3d-destekli-61868096

Birkaç yıl arayla, tamamen ilgisiz iki satıcıdan aldığım iki no name kablo ile sorun yaşamamış olmam bence yüksek bir başarı oranı.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.