Şimdi Ara

[b]1.4 versiyon Hdmi Kablo İncelemesi[/b] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
7
Favori
73.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazın da hdmi 1.4 çıkışı olması gerekiyor değilmi yani hdmi 1.4 kablo aldık diyelim cihazdaki hdmi çıkışı 1.3 ise etkisi olmayacaktır

LG M2252D LED TV aldım haziran 2012 de üretilmiş 2 tane HDMI çıkışı var yalnız 1.4 mü 1.3 mü onu bilmiyorum kullanım klavuzundada yazmıyor resmi sitesindede yazmıyor bunu nasıl öğrenebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

cihazın da hdmi 1.4 çıkışı olması gerekiyor değilmi yani hdmi 1.4 kablo aldık diyelim cihazdaki hdmi çıkışı 1.3 ise etkisi olmayacaktır

LG M2252D LED TV aldım haziran 2012 de üretilmiş 2 tane HDMI çıkışı var yalnız 1.4 mü 1.3 mü onu bilmiyorum kullanım klavuzundada yazmıyor resmi sitesindede yazmıyor bunu nasıl öğrenebilirim?

evet hdmi 1.4 özelliklerinden yararlanmak için her iki cihazın da hdmi 1.4 desteklemesi gerekir.fakat diğer türlü de kablonun kalitesinden kaynaklanan küçük bi kontrast farkı yaşarsınız ama bunu anlayabilmek için projeksiyon ya da büyük bir led lcd tv vs lazım.tvniz küçükse pek fark olacağını zannetmem ancak kontrast ve yüksek çözünürlüğü desteklemesi 3d kalitesini yine de bir nebze olsun artırır eğer ki tvde 3d desteği varsa

• arkadaşlar benim yeni bir sorunum var henüz çözemedim uğraşmaktayım.
    yardımcı olabilirseniz sevinirim
    EKRAN KARTI VE PROJEKTÖR ARASINDA DAHA ÖNCE HDMI 1.3 KABLOYLA GÖRÜNTÜ ALIYORDUM,ANCAK KABLONUN KALİTESİ ÇOK DÜŞÜK OLDUĞUNDAN VE HDMI PORTUNDAN GÖRÜNTÜ ALINDIĞINDA PC HER AÇILIP KAPANDIĞINDA VE HER OYUNA GİRİLDİĞİNDE GÖRÜNTÜ AYARLARINI HDMİ İÇİN STANDART 720 P YE RESETLEDİĞİNDEN BIKTIM VE DVİ to HDMI 1.4 KABLO ALDIM.
    SORUN ŞU Kİ ELBETTE PROJ.CİHAZIMIN HDMI 1.4 Ü DESTEKLEYECEK KADAR YENİ OLMADIĞI MALUM ANCAK GÖRÜNTÜ HİÇ GELMİYOR.
    DRIVERLARI YENİDEN KURDUM,DİĞER KABLOLARI SÖKÜP PC YENİDEN BAŞLATTIM FALAN AMA NAFİLE..
    BUNUNLA BİRLİKTE CATALYST VE WİNDOWS DVİ PORTUNA KABLOYU TAKTIĞIMDA 2.MONİTÖR OLARAK ALGILIYOR VE KURUYOR.YANİ ARADA BİR VERİ İLETİMİ OLDUĞU MUHAKKAK.AKLIMA TEK GELEN XP NİN 1.4 KABLOYU DESTEKLEMEMESİ AMA BU DA NAÇİZANE BİR FİKİR.BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIN YARDIMLARINI BEKLİYOR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

• quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

cihazın da hdmi 1.4 çıkışı olması gerekiyor değilmi yani hdmi 1.4 kablo aldık diyelim cihazdaki hdmi çıkışı 1.3 ise etkisi olmayacaktır

HDMI 1.4 girişinde ARC yazar. (Audio Return Channel) Benim TV 2012 Panasonic 50 GT50. 4 HDMI girişi var ve üstten ikinci sıradakinin yanında ARC yazar. 1.4 ile birlikte Ethernet ve Audio kanalları da eklendi.

Bunlar bir yana, HDMI'ın esas sıkıntısı 3D PC oyuncularını vuruyor, çünkü mevcut bant genişliği 1080P @60FPS 3D içeriğe izin vermiyor. Bunun için Display Port girişi olan TV'leri beklememiz gerekecek. Tabi ekran kartınızda da Display Port olması lazım. (1.2) Şimdilik HDMI 1.4 ile 720P @60FPS 3D oyun oynayabiliyoruz.

• Hama hdmi for ps3 nasıldır 1.4 v midir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşlar gidin 5-10 liralık hdmi kablo alın iş görür demişler. Evet görüntü kalitesi olarak pahalı kablolar bir fark oluşturmuyor ama dandik kabloyuda satın almam.

Tv ye 2-3 bin lira veriyoruz , gidip kabloyu ucuz alayım derken tv den olmayalım. Çinde köprü altında üretilen kablolar kısa devre yapabilirler , kalite kontrolleri bile yapıldığına inanmıyorum.Tv nin hdmi portuna veya tv nin anakartına bile zarar verebilirler.

Gidin 100 liralık kablo alın demiyorum ama en azından 20-30 lira kabloya ayırmak gerekiyor.Görüntü kalitesi için değil güvenlik için

[b]1.4 versiyon Hdmi Kablo İncelemesi[/b]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAPS -- 6 Nisan 2013; 0:23:52 >

• Sony DLC-HE20S iyi midir sizce?Fiyatı da uygun geldi bana.
  • elimde bir 5mt hdmi kablo var bunun disaridan bakarak v1.4 olduğunu anlayabilirmiyiz , bakarak anlasılmiyorsa ne yapmak lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

Bazı arkadaşlar gidin 5-10 liralık hdmi kablo alın iş görür demişler. Evet görüntü kalitesi olarak pahalı kablolar bir fark oluşturmuyor ama dandik kabloyuda satın almam.

Tv ye 2-3 bin lira veriyoruz , gidip kabloyu ucuz alayım derken tv den olmayalım. Çinde köprü altında üretilen kablolar kısa devre yapabilirler , kalite kontrolleri bile yapıldığına inanmıyorum.Tv nin hdmi portuna veya tv nin anakartına bile zarar verebilirler.

Gidin 100 liralık kablo alın demiyorum ama en azından 20-30 lira kabloya ayırmak gerekiyor.Görüntü kalitesi için değil güvenlik için

Az daha eBay'den 5 liralık kablo alacaktım, şunu gördüğüm o kadar iyi oldu ki

Teşekkürler..

Bu arada ekran kartım ATI Radeon HD 7850. Ve sitesinde diyor ki "Pazar henüz 4k video için hazır değil, ancak Radeon™ hazır. HDMI® (4K) ve DisplayPort 1.2 HBR2'ye tam destek ile, AMD Radeon™ HD 7850 4 kat HD için hazırdır."

Bunun için hangi HDMI kabloyu almalıyım acaba? 1.4 mü? 1.4a mı? Monitörüm 1080p Full HD.

• HDMI kabloların en kısa olanı ne kadar acaba ? Digitürk hd ile verilen kablo çok uzun..Yeni kablo alayım diyorum.
    Teknosa dahttp://www.teknosa.com/urunler/710270386/hama-51877-ps3-hdmi-kablo-14-ethernet-altin-uc-2m mevcut.

Şöyle 1.4 olsun kısa olsun bir tavsiye ?
  • Merhaba arkadaşlar.Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

-Yeni bir 3d tv aldım.3d film izleyebilmek için hdmi 1.4 kablo ve haliyle bunu destekleyecek bir ekran kartı şartmış.Şu an kullandığım asus gtx460 768mb kartın 2xdvi bir adet de 1.4a mini hdmi çıkışı var.Ben dvi çıkışından hdmi dönüştürücüyle tvye bağlayıp hem ses hem görüntü alıyorum.Amacım gerekli ayarlamaları yapıp pc üzerinden orjinal , riplenmemiş bluray ve 3d bluray izleyeceğim.

-Merak ettiğim nokta 3d bluray izleyebilmem için ekran kartındaki mini hdmi çıkışını kullanmam şart mı ? Eğer kullanmam gerekiyorsa bu kablonun diğer ucu normal hdmi şeklinde olmalı ki tvye bağlayabileyim.Bu şekilde bir tarafı mini bir tarafı normal hdmi 1.4 kablo var mı ?

-Dvi çıkışından hdmi dönüştürücüyle hem ses hem görüntü alabildiğime göre yine bu dönüştürücüyle 1.4 hdmi kablo kullansam 1.4a mini hdmi çıkışını kullanmış gibi sinyal alabilir , 3d film izleyebilir miyim ?

-Kullandığım hdmi kablonun versiyonunu nasıl öğrenebilirim.Üzerinde 1.3 gibi bir ibareye rastlayamadım.Halihazırda 1.4 bir kablo ise boşuna masraf yapmak istemem.Şu an 3d filmlerim inmediği için test de edemyiorum.

-Bunların yanında gtx460 ile dts hd ve dolby true hd sesleri bu kart üzerinden hdmi kablo ile alabilmek mümkün müdür ? Tabi bu ses formatlarını çözebilen bir amfi ve 5+1 ses sistemi olmak kaydıyla.Yani ekran kartından hdmi kabloyu amfiye bağlıyoruz , amfiden de tvye yine hdmi ile geri dönüş yapıyoruz.Ekran kartı bu yeni nesil ses formatları için yeterli midir yoksa bir ses kartı vs gerekir mi ?

Nvidia hd audio driver vs kurulu.Bu şekilde sadece pcyi tvye bağladığımda tvden hdmi'dan normal ses alabiliyorum.

Biraz karışık anlatmış olabilirim Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• İlk sayfalardan birinde bir arkadaşımız 1.4 hdmi kablo ile 1.4c hdmi kablo arasında ne fark var 1.4c hdmi kablonun özellikleri nedir diye sormuş fakat cevap alamamış açıkcası aynı şeyi bende merak ediyorum

• Merhabalar benimde bir sorum olacak şimdi 10 metre hdmi kablo aldim alman malı projeksiyon cihazini tavana astım elektrik kablosuyla hdmi kabloyu yan yana kablo kanalinin içinden geçirdim. şöyle bir sorun oldu, simdi hdmi kabloyu digiturk iq plusa takiyorum çalışıyor sıkıntı yok ama ordan söküp pcye yada ps4de takdigim zaman görüntü olmuyor sadece şu oldu ps4de görüntü sadece 1 saniye icin gelip gidiyor. Kablo kanalindan çıkardım her iki kabloyu bu sefer ps4 çalıştı aklima işim gereği o tür kabloların yan yana gecmiyecegi geldi ama emin değilim siz ne onerirsiniz bu durum karşısında

• http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-65LA965V
    65 inç uhd tv için kablonun önemi varmıdır?
    monster ın ısf serisine 200 tl ödemeye değermi. şu an sony marka hdmi kablo takılı sanırım 30-40 lira arası bir fiyata almıştım. lw 5500 tv den çıkarıp buna taktım ama uhd tv ler içinde farketmez görüşü geçerliyse değiştirmek istemiyorum, yok değilse pahalı bir şey almalıyım.
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • iserinkaya İ kullanıcısına yanıt
    Tv'nizde UHD yayın alsanız bile hdmi 1.4 yeterli.
  • Kafama acayip takılan bir konu arkadaşlar..PC ve TV Bağlantısı

Zotac Nvidia GeForce GT630 Synergy 2GB 128Bit GDDR3 (Directx11) PCI-E 2.0 Ekran Kartı

Bu kartta HDMI 1.4a var, şimdi bu kartı 3D TV'ye HDMI 1.4 kablo ile taksak, şimdi LG LB Serisi tv ler sanırsam 1.4 destekliyor sıkıntısız PC'yi 3D Tv ye bağlar 3D Formatlarını sorunsuz izleyebilirmiyiz,biraz karışık oldu ama..

Kartın linki arkadaşlar:http://www.hepsiburada.com/liste/zotac-nvidia-geforce-gt630-synergy-2gb-128bit-gddr3-directx11-pci-e-20-ekran-karti-zt-60403-10l/productDetails.aspx?productId=bd301113&categoryId=204

Veya bir üst seri : Asus GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı

Kartın linki:http://www.vatanbilgisayar.com/gt730-ddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti-15224.html#genel-bakis

Hangisini alayım arkadaşlar : Asus GT730 karta daha ısındım saygılar...
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 2 Eylül 2014; 22:10:45 >

• up
  • Bende bu iki kart arasında kararsız kaldım.

LG PB690v plasma TV var. 8800GTS kartlı PC'yi DVI-Hdmi kablosuyla bağladığım zaman Half sbs mkv filmleri 3D olarak oynatabiliyorum . Fakat 3D Bluray ISO dosyalarını PowerDVD ile oynatamıyorum. Frame packing 3D görüntü için DVI-Hdmi kablo işe yaramıyor anladığım kadarıyla.

Notebook'u Hdmi kablo ile bağladığımda aynı 3D Bluray ISO dosyaları PowerDVD ile oynatıp Frame packing 3D izleyebiliyorum. TV 'de zaten 3D görüntüyü algıladığına dair mesaj çıkıyor.

Yabancı forumlardan anladığım kadarıyla GT630 kart Frame packing 3D görüntü için yeterli. Önümüzdeki günlerde gt630 veya gt730 alacağım , sonucu buraya yazarım.

3D Frame Packing format;
    http://www.best-3dtvs.com/what-is-frame-packing-3d/

• quote:

Orijinalden alıntı: xcg

Bende bu iki kart arasında kararsız kaldım.

LG PB690v plasma TV var. 8800GTS kartlı PC'yi DVI-Hdmi kablosuyla bağladığım zaman Half sbs mkv filmleri 3D olarak oynatabiliyorum . Fakat 3D Bluray ISO dosyalarını PowerDVD ile oynatamıyorum. Frame packing 3D görüntü için DVI-Hdmi kablo işe yaramıyor anladığım kadarıyla.

Notebook'u Hdmi kablo ile bağladığımda aynı 3D Bluray ISO dosyaları PowerDVD ile oynatıp Frame packing 3D izleyebiliyorum. TV 'de zaten 3D görüntüyü algıladığına dair mesaj çıkıyor.

Yabancı forumlardan anladığım kadarıyla GT630 kart Frame packing 3D görüntü için yeterli. Önümüzdeki günlerde gt630 veya gt730 alacağım , sonucu buraya yazarım.

3D Frame Packing format;
    http://www.best-3dtvs.com/what-is-frame-packing-3d/

Birader kesinlikle Asus GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı karar kıl, çünkü bu kart 1.4 HDMI destekliyor hemde 1.4a yenilenmiş şeklinde durum böyleyken.bugün arkadaşa aldık bende alıyorum haftaya..

Asus GT730,aşağıdaki 1.4 HDMI desteklediği bütün ana özellikleri...

https://geizhals.at/asus-gt730-2gd3-gf108-2gb-ddr3-vga-dvi-hdmi-90yv06k0-m0na00-a1131871.html

+Bütün Markalar şuanda 2014 TV serilerinin hepsi 1.4 HDMI'Ye sahip

Mesela benim alacağım 42LB730V 3D LED'TV HDMI 1.4 Portuna sahip

İşte buda 42LB730V ÖZELİKLERİ ,Linkteki özeliklerden ,arayüz tıkla orda 1.4 HDMI 3 Adet görüceksin, 3 adet giriş demek yani HDMI Giriş 3 adet 1.4

http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LB730V/technical-specifications

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 3 Eylül 2014; 18:13:57 >

• Asus GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı, HDMI 1.4

+ bu kabloyuda şiddetle tavsiye ederim 1.4 versiyon ethernet ve 3D destekli

http://www.bimeks.com.tr/urun/118726/inca-hdmi-kablo-1-4-3d-1-8m-ihh.aspx#comments

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 3 Eylül 2014; 18:20:30 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.