Şimdi Ara

1.4 TSI 122 HP motorlar için % 100 LPG ile çalışan VIALLE LPdi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
12
Favori
270.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece ben değil, eminim aynı motora sahip birçok kişi "en kısa zamanda" taktıracaktır. Fiyatı ve ilk uygulamaları görmek şartı ile tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: _OzGuR_1903

taner bey sizin araç ne 1.4 tsi sanırsam taktırmayı mı düşünüyosunuz
  • Benzin fiyatları öyle bir hale geldiki, artık insan maddi durumu olsa bile kendini garip hissediyor. LPG - benzin arası neredeyse yarı yarıya fark var.

Hatta mazota göre bile ciddi avantajları var. Ben hep dizelin avantajlı oldugunu düşünürdüm ama sağolsunlar mazotun fiyatınıda, roket yakıtı haline getirdiler.

Sanırım TSI'lara lpg çıkarsa 1.8 TSI 'lara da talep artar.
  • 1.4tsi larında fiyatının biraz makul olması lazımki alalım bizde çok içim gidiyo 1.4 tsi da fiyatlar işte
  • ankara temsa yetkili servisini aradım, 15 nisandan itibaren lpg kitlerini takmaya başlayacaklarmış, fiyatını çok sıkıştırmama rağmen söylemediler, çünkü kendileride bilmiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

ankara temsa yetkili servisini aradım, 15 nisandan itibaren lpg kitlerini takmaya başlayacaklarmış, fiyatını çok sıkıştırmama rağmen söylemediler, çünkü kendileride bilmiyormuş.

heyecanla bekliyorum. hem fiyatını hemde taktıranların yorumlarını.
  • http://www.lpghaber.com/28614/montajdetay/Volkswagen-Jetta-1.4-TSI-Comfortline/1

arkadaşlar yarın takılmaya başlanıyormuş seatclub forumda okudum yerleri kartaldaymış,2500civarı fiyat vermişler..Artı noss eklentiliside varmış performansı daha arttırmak için ona ekstradan 1500tl veriliyormuş
    Adres:Kartal Oto San. Sitesi C-3 Blok No: 27 - 28 - 29 Kartal İSTANBULTelefon:0216 389 12 06 0216 374 65 19
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

http://www.lpghaber.com/28614/montajdetay/Volkswagen-Jetta-1.4-TSI-Comfortline/1

arkadaşlar yarın takılmaya başlanıyormuş seatclub forumda okudum yerleri kartaldaymış,2500civarı fiyat vermişler..Artı noss eklentiliside varmış performansı daha arttırmak için ona ekstradan 1500tl veriliyormuş
    Adres:Kartal Oto San. Sitesi C-3 Blok No: 27 - 28 - 29 Kartal İSTANBULTelefon:0216 389 12 06 0216 374 65 19

resimdeki araç 1.4 tsi degil bence.1.6 mpi 102 hp gibi duruyor

• "gibi"si fazla, 1.6 MPI 102 HP 8V SOHC 148 NM "BSE" motor, SIRALI LPG sistemine uygun.

1.4 TSI 122 HP motorlar için % 100 LPG ile çalışan VIALLE LPdi

quote:

Orijinalden alıntı: diskriminant
    quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

http://www.lpghaber.com/28614/montajdetay/Volkswagen-Jetta-1.4-TSI-Comfortline/1

arkadaşlar yarın takılmaya başlanıyormuş seatclub forumda okudum yerleri kartaldaymış,2500civarı fiyat vermişler..Artı noss eklentiliside varmış performansı daha arttırmak için ona ekstradan 1500tl veriliyormuş. Adres:Kartal Oto San. Sitesi C-3 Blok No: 27 - 28 - 29 Kartal İSTANBULTelefon:0216 389 12 06 0216 374 65 19

resimdeki araç 1.4 tsi degil bence.1.6 mpi 102 hp gibi duruyor

• O linki seat forumdaki arkadaş adresini yollamak için göndermişti.Kendisi telefonla konuşmuş yarın ilk tsi'ye takmaya başlıyoruz diye,fiyat olarak 2500 vermişler.Taner abi'nin dediği gibi Lpdi mantığıyla çalışan sistem değil sanırım..
  • Az kaldı...

Benzinsiz, tamamen % 100 LPG ile çalışan sistem. Aracıma
    navigasyondan sonra yaptığım en iyi ve ciddi yatırım olacak.

FSU Fuel Selector Unit = Yakıt Seçme Ünitesi

• Bide bizim BMY kodlu 1.4 140 Hp motorlar içinde benzinsiz, tamamen % 100 LPG ile çalışan sistem uygulanabilirliği mevzuunda bi güzellik yapsalar diyorum ne güsel olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankaracan -- 31 Mart 2010; 18:06:37 >
  • LPİ taktıracaktık ama en iisi bu LPdi yi beklemek gibi.Nisan 15ine fazla bi şey kalmadı.
  • Firmaya görüştüm adres63 ün dediği gibi nisan 15 inden sorna montajlar başlıyor. Net fiyat vermiyorlar ama Tahmini olarak 2500-3000 Tl arasında olacağını söylediler.
  • çok para kazancaklar bu işten eminim.Herhalde bu sistem patent üzerine dönüyorki diğer firmalardan hiç lpg yi sıvı püskürtmek için hamle yok!
    Ama artık direkt enjeksiyon uygulayan firma sayısı gitgide artıyor.
  • Geldim geldim bu gün fuardaydım biraz inceledim sistemi ama yabancılar vardı sanırım genel müdür felandı o yüzden pek ilgilenmediler fotoğraflarla yetindim . .

• Kimin aracı acaba çok merak ettim aracın sahibini arayıp sormak istiyorum durumlar nasıl diye
  • FSİ için bir haber var mı
  • Arkadaşlar furada incelenen sistem hangi sistem ,

sıralı olan sistem mi yoksa lpdi olan vialli sistemi mi,

FSI için fuara gidip bilgi alan varmı
  • Benim aracım 2005 model GOLF 1. FSI motor ve 1 yıldır LPG için araştırıyorum ve bende prins, brc , romano sistemleri takan servislerle görüştüm,

şu ana kadar bu 3 marda aynı şeyi söyledi,

Kısaca FSI için bu 3 mardana aldığım bilgiler şöyle,

Prins LPG sistemi yakında gelecek hollanda da uygulanıyor dedi,

İlk olarak TSİ için üretmiş prins sebebi ise avrupada fsi den çok TSİ yaygın dediler trükiye distribütörü ile konustum istek yaptık geşecek dediler,

ürettikleri sistem hakkında daha fazla bilgi yok,
    ------------
    BRC
    sistem sıralı ve araca özel ECU ile takılıyor aracı teste sokuyorlar ve sonra kit geliyor takıyorlar,
    belirli devir altında benzin yakıyor tasarruf % 30 larda dediler ama beni pek tatmin etmedi,

-----------
    romano
    aynen brc sistemi gibi benzinde yakıyor özel ecu geliyor fakat romano dan iki ayrı servis ile görüştüm ikiside aracı teste sokuyor ve ona göre takılır veya takılmaz diyor,

fakat servisin birisi %40 diğeri % 45 tasarruf olur dedi,

arıza lambası yanar dediler,

hem brc hemde romano da fiyatlar 2300 ytl seviyesinde,

• quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Geldim geldim bu gün fuardaydım biraz inceledim sistemi ama yabancılar vardı sanırım genel müdür felandı o yüzden pek ilgilenmediler fotoğraflarla yetindim . .

bu hangi firmanın sistemi arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.