Şimdi Ara

1.4 Atmosferiği övenler neyin kafasını yaşıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hem gitmez, hem çekmez, dizelden fazla litre ve para yakar, övülecek 1 tane bile yeri yok hatta bayırda bazen 3'e bile atan oluyor. başkan olsam direk yasaklardım insanlara zülüm olmasın diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 3 Temmuz 2020; 19:49:18 >

• "Adam başkan olsam ortadan kaldirir yasaklarim"demiş ama başkan olmayacagi için söyliyecekleri sözleri kâle almamak lazim,2.0 motorum olsa ne halta yariyicak kirmizi işikda yarişami giriyoruz yoksa otobanda o basti ben bastim diyip gaza gelip ölüm mü getireceksin ev mi yikacaksin amac ne la sizlerin,kim ne aliyosa alsin kardaşim sendeki para bollugu kadar kimsede yok,insanlar 2000tl ile ev gecindirmeye calişiyor dizel benzin arasinda 30,40 bin tl fark var 10 yildir 1.4 era kullaniyom salak gibi gidip 40,45 bin tl satip 150 bin tl ekleyip 1.6 120 hp arac filan mi alayim.? Coluk cocuk rizkini okulun evin masrafini milyarlara döküp dişarda uyumasi için mi birakayim, la bi işinize gücünüze bakin la işiniz güçünüz hiz tutkunlugu, 100km hz 7,8 sn cikmak başka mesele değil türkiyenin her yeri yokuş zaten her gün yokuş tirmaniyos....
    Tamamen beklenti ve amaç meselesi.
    Boş arabada gayet yetiyordu, Adana'ya gidip gelmiştim hiç bir yetersizlik hissetmemiştim. 75 beygir motor işte ne yapmasını beklerseniz onu yapar. Dizel de olsa, elektrikli de olsa, benzinli de olsa 75 beygir bir motor.

Adı üstünde Polo, şehir içinde sağa sola gitmek için üretilmiş bir araba. 1.4 motoru bırakın 1.0 60 beygirlik motorları da vardı yurt dışında. Şehir içinde işe gidip gelmeye, markete gidip gelmeye yeter. Niye gömelim ki?
    Benim gözümde dizel alan adam net geri zekalıdır bu devirde. Sırf benzinden kar edeceğim diye 30.000 tl fazla mı verilir ? Bu parayı kapatmak için o arabada en az ayda 600-700 lira mazot alman lazım. Git o parayı 30.000 tl ver üst paket donanım al. Matematik bilmeyen adam dizel alır. Dizelin ekstra bakımı vardır. Dizelin motor sesi vardır. Dizel araba kurum yapar. Dizel motorun sorun çıkarma olasılığı daha fazladır. Yeni nesil turbo benzinler performansta dizelin eline veriyor zaten. EE niye dizel alim ? Tork moruk.
    Ucuz,dayanıklı,parçası bol ve çevreye duyarlı oluyor genellikle günümüz 1.4 atmosferikleri.Benim aracım Accent Blue 1.4 Dual CVVT,bu motor taksilerde kullanılan,lpg ile sorunsuz yüzbinlerce km kullanabilen,lpgsiz milyonu deviren bir motor.Bu konuda eline su dökebilecek herhangi bir 1.4 turbo beslemeli motor yok.Üstelik basmayınca da turbo motorlar kadar olmasa da az yakabiliyor,gazlayınca da kesinlikle turbo motorlardan daha az yakıyor.Ben de turbo beslemeli motor tercih ederim elbette,şuan da elimde bu olduğu için bunu kullanıyorum beklentimi ona göre tutuyorum,turbonun daha avantajlı olduğunu biliyorum ama bu motorla da yetinebiliyorum.Bu saydığım avantajları sayesinde günümüzde hala tutuluyorlar.Ayrıca çekmez muhabbetine katılmıyorum 2 gün önce hafif dik eğimli yokuşu bu motorla 160 la hızım düşmeden çıktım,üstelik araba yüklüydü.Siz kullanmayı bileceksiniz,turbo kadar tork üretmese de gitmiyor demek yanlış olur,doğru tanım gittiğini hissettirmiyor olur.
  • dizelden 30 bin daha ucuz da ondan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yav he he aynen
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

yav he he aynen
    nasıldı hocam polo kaç görüyordu bayırda
  • Ucuz,dayanıklı,parçası bol ve çevreye duyarlı oluyor genellikle günümüz 1.4 atmosferikleri.Benim aracım Accent Blue 1.4 Dual CVVT,bu motor taksilerde kullanılan,lpg ile sorunsuz yüzbinlerce km kullanabilen,lpgsiz milyonu deviren bir motor.Bu konuda eline su dökebilecek herhangi bir 1.4 turbo beslemeli motor yok.Üstelik basmayınca da turbo motorlar kadar olmasa da az yakabiliyor,gazlayınca da kesinlikle turbo motorlardan daha az yakıyor.Ben de turbo beslemeli motor tercih ederim elbette,şuan da elimde bu olduğu için bunu kullanıyorum beklentimi ona göre tutuyorum,turbonun daha avantajlı olduğunu biliyorum ama bu motorla da yetinebiliyorum.Bu saydığım avantajları sayesinde günümüzde hala tutuluyorlar.Ayrıca çekmez muhabbetine katılmıyorum 2 gün önce hafif dik eğimli yokuşu bu motorla 160 la hızım düşmeden çıktım,üstelik araba yüklüydü.Siz kullanmayı bileceksiniz,turbo kadar tork üretmese de gitmiyor demek yanlış olur,doğru tanım gittiğini hissettirmiyor olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2DF0CD106

nasıldı hocam polo kaç görüyordu bayırda

Alıntıları Göster
    Tamamen beklenti ve amaç meselesi.
    Boş arabada gayet yetiyordu, Adana'ya gidip gelmiştim hiç bir yetersizlik hissetmemiştim. 75 beygir motor işte ne yapmasını beklerseniz onu yapar. Dizel de olsa, elektrikli de olsa, benzinli de olsa 75 beygir bir motor.

Adı üstünde Polo, şehir içinde sağa sola gitmek için üretilmiş bir araba. 1.4 motoru bırakın 1.0 60 beygirlik motorları da vardı yurt dışında. Şehir içinde işe gidip gelmeye, markete gidip gelmeye yeter. Niye gömelim ki?

• Eleştirenler de sanki 2JZ kullanıyor.
  • Maddi olarak iyi bir ülke olsak, vergiler kallavi olmasa daha iyisi varken neden 1.4 övülsün? Neyin kafası bu anlamıyorum ki, bu ülkede insanlar performansa değil fiyat/performansa bakıyor insanlar da ona göre öneri yapıyor. İmkan olduda biz 5.0 V8 önermedik.

• 1.4 77hp puntom varken araç sollamalarında ecel terleri döküyordum.Karadenize gittiğimde dizel minübüslere dağ bayırda yetişemiyordum.İnişli çıkışlı yayla yollarında rampa kısımlarında fena bayılıyordu.

• bence 1.4 gayet güzel.ben 1.0 bile düşünüyorum günlük kullanım için.düz yolda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.hatta en fazla 2 kişi bazen 3 kişi olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeutronS

bence 1.4 gayet güzel.ben 1.0 bile düşünüyorum günlük kullanım için.düz yolda sorun çıkarmayacağını düşünüyorum.hatta en fazla 2 kişi bazen 3 kişi olacak.
    kardeş bajaj pulsar baksana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • clio 1.4 16v 97bg ve getz 1.4 16v 97bg güzeldir ama bence gereksiz 1.6 olsa daha iyi aynı yakar daha iyi çeker aynı vergi zaten.
  • Dizelinden 30 bin ucuz olan malum marka için konuşursak motorda yanan yağın yaptığı kafada olabilirler.

Arkadaş Ucuz alıyorsun benzine çok para ödüyorsun MTV ye çok para ödüyorsun rampada kamyonetlerden selektör yiyorsun satarken de ucuz satıyorsun bunun neresi kar
  • Dizele lpg takılıyordu da biz mi almadık?

• Boş muhabbeti ne kadar seviyonuz .İşine gelen alır işine gelen almaz. Övende sövende var takılmayın bu kadar.1,4 motor satılıyorda üretiyor hala. Sanki sabah akşam bayır çıkıyon.
  • "Adam başkan olsam ortadan kaldirir yasaklarim"demiş ama başkan olmayacagi için söyliyecekleri sözleri kâle almamak lazim,2.0 motorum olsa ne halta yariyicak kirmizi işikda yarişami giriyoruz yoksa otobanda o basti ben bastim diyip gaza gelip ölüm mü getireceksin ev mi yikacaksin amac ne la sizlerin,kim ne aliyosa alsin kardaşim sendeki para bollugu kadar kimsede yok,insanlar 2000tl ile ev gecindirmeye calişiyor dizel benzin arasinda 30,40 bin tl fark var 10 yildir 1.4 era kullaniyom salak gibi gidip 40,45 bin tl satip 150 bin tl ekleyip 1.6 120 hp arac filan mi alayim.? Coluk cocuk rizkini okulun evin masrafini milyarlara döküp dişarda uyumasi için mi birakayim, la bi işinize gücünüze bakin la işiniz güçünüz hiz tutkunlugu, 100km hz 7,8 sn cikmak başka mesele değil türkiyenin her yeri yokuş zaten her gün yokuş tirmaniyos....

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraghost

Boş muhabbeti ne kadar seviyonuz .İşine gelen alır işine gelen almaz. Övende sövende var takılmayın bu kadar.1,4 motor satılıyorda üretiyor hala. Sanki sabah akşam bayır çıkıyon.
    Telefonda mesajlaşacak kimse olmayınca mecbur böyle konular açılıyor napsın millet.
  • daha iyisini alacak gücün olmayınca mecbur elindekiyle mutlu olmaya çalışıyorsun:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Dizele lpg takılıyordu da biz mi almadık?
    Dizele lpg takiliyor :)

• Ben yıllarca dizel 2.5 motor araç kullandım(Isuzu dmax 2011 çift kabin) Şimdi 1.4 atmosferik megane 2 hb 2005 model kullanıyorum. Arabadan beklentinize bağlı her şey. Dmax sürerken hızlı atik dağ bayır bayılmadan gidiyordum ama su gibi mazot yakıyordu ve sonuçta araçla yaptığım şey a noktasından b noktasına gitmek. Aynı işi megane ile de yapabiliyorum ve maliyet çok daha ucuz. Lpg de 1.4 atmosferigin yaktığı yakıt hesabıyla bir de 2.5 motor dizelin yaktığını hesap yaparsam, bir de araçlar arasındaki mtv, muayene cart curt bakım maliyeti işin içine girdiğinde, paşalar gibi 1.4 motor araca biner ekonomi yaparım. Zaten 1.4 motor araç alan adam ekonomi kasıyordur bütçesine göre almıştır. İlla performans atiklik hız istemiyordur yani.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.