Şimdi Ara

1.3 dizellerin gidişi nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
5.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 77
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 6 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ali_0017 (5 mesaj) beyinsis (5 mesaj) bediboy (5 mesaj) KavgaHatalıSollamadan (4 mesaj) lojistisyen (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (56 mesaj) Mobil (32 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    678 Mesaj

1.3 90 lık 6 ileri corsamız vardı yazılım katalizör iptali ile 125 beygir civarlarında takılıyorduk. Önü 3cm basık olduğundan 225kmh gördüm. Şehir içi çok zevkliydi. Arkadaşlarımızda olan ortalama 1.6 dizeller ile deneyince rahat 4 5 boy geçiyorduk. Yakıt tüketimi mersin şehir içi 5.2 idi uzun yol 140 sabit 4.4 yakıyordu. 1.3 de bv40 durbo olduğundan basınç açmaya müsait ve ilacı yazılımdır. Yazılım yaptırırsanız aracınızı bir daha satmazsınız. 2 senedir hala yazılımlı biniliyor corsaya saygılar.

|
    |
  • Yarbay
    2214 Mesaj

Vitesi ayarlayamıyorsun. 3 vites 40 km hız çoğu araçta 2000 devir ve altına tekabül eder. Bu şekilde 1.2 arabayla yokuş çıkamazsın. O hızda 2 vitese düşüp devir aldırman gerekir.

eğer aracında sıkıntı yok ise kısa yokuşları vites düşmeden çıkabilirsin. Uzun yokuşlarda yokuşa başlamadan önce 1 vites düşürebilirsin yada hızını arttırarak 3-4 bin devre çıkabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    sfkli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11978 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

Puntoda iyi, egeada kötü

3 farklı egea sedan ile 1.3 olarak toplamda 350 bin km'ye kadar yol yaptım. Yaz,kış, kar, otoyol, devlet yolu vs.

Yani hiç de üzülmedim açıkçası, siz neyle kıyaslıyorsunuz ki bunu, yani beklenti neydi de alamadınız.

1.3 multijet harika bir motor, sıfır sorun.

• Yarbay
    12750 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

3 farklı egea sedan ile 1.3 olarak toplamda 350 bin km'ye kadar yol yaptım. Yaz,kış, kar, otoyol, devlet yolu vs.

Yani hiç de üzülmedim açıkçası, siz neyle kıyaslıyorsunuz ki bunu, yani beklenti neydi de alamadınız.

1.3 multijet harika bir motor, sıfır sorun.

Alıntıları Göster

punto'da şehiriçi düşük hızlarda atik. egea'da ne düşük hızda ne yüksek hızda atik değil, çok ağır kanlı. özellikle 120-130'dan sonra çok yavaş hızlanıyor. hele ki 4 kişi yolculuk ediyorsanız hepten zayıflıyor bir yokuşa gelince.

|
    |

• Teğmen
    154 Mesaj

Bende 5 senedir tsi kullanıyorum, yer uçağı demek çok iddialı bir söylem ancak performansı benim için yeterli. Dizelden az yakıyor demek zaten akla mantığa aykırı, ancal az km ve çoğunluk şehir dışı kullandığımdan benim için ideal bir motor.

XV ye gelince performans tabiki turbolu bir araç gibi olmaz ancak bence o kadar mükemmel özellikleri var ki, bunlara sahip olmak için turbosuz XV ye binilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    commandx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    77 Mesaj
    2011 model sıfır km 1.3 multijet 75 beygir Punto almıştım 8 yıla yakın bindim...rampalarda falan 90-95 km hızlarla bayilmadan çıkıyordum
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Sohbet
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.