Şimdi Ara

1.3 dizellerin gidişi nasıl

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
8.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.3 cdti olsun 1.3 multijet olsun, rampada bayırda gidebiliyor mu bu araçlar

• 1.2 atmosferik kullanmadım hiç ama 12 senedir 1.4 atmosferik, 1 senedir de 0.9 tce kullanıyorum. hiç 40a kadar düşülecek bir yokuşa rastlamadım şehirlerarası yollarda. 1 vites düşürsen yüksek devir çıkarsın. siz yokuşta da aracı 2000 devirde tutmaya çalışıyorsanız o yüzden zorlanıyor olabilirsiniz. atmosferik motorlar torkunu yüksek devirde verir. kaldı ki 3. vites 40la giderken de 2000 devir civarı gitmeniz gerekiyor.
  • Zaman zaman inip itmek gerekebiliyor
  • bu soruyu bu şekilde (bayırda gidebiliyor mu) sormak son derece saçma olmuş. yada amaç sadece muhabbet olsun konu altında tartışma çıksın.

evet 1,3 mj/cdti 95 bg euro 6 200 nm tork arabalar bayırlarda zerre çekmiyor / çıkmıyor....
  • Astra 1.3 95 hp aracim var.
    Uzmuyor , ama guldurmuyor da..
    Arkadasta 1.6 136 hp olan var . Suratimdaki siritisi hatirliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120 ye sabitlerim klima açık araba dolu ne hız düşer ne vites ister 1.3 mjet

• Puntoda iyi, egeada kötü

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Chip tuningli punto kullanmışsınızdır.

Çünkü piyasadaki 1.3 mj puntoların %90'ı 75 beygir, egea'dan çok daha hantal arabalar.

95 beygir olansa kullandığınız, gidişi egea ile aynı zaten.

• Astra aşırı hantal. Punto ile Egea benzer performans..
  • astra J gibi ağır kasalarda hantal kalır, ancak corsa, egea-punto vs. gibi hafif kasalarda daha iyidir bu motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 18 Haziran 2022; 2:23:34 >
  • nacker kullanıcısına yanıt
    hocam espiri yapma allasen

şu yüzden sordum, bazen rampada benim gibi gidemeyen 1.3 dizeller görüyorum da , isteyerek mi gitmiyorlar yoksa araba mı çekmiyor açıklığa kavuşturmak için
  • Euro 4 olanlarda turbo boşluğu fazla 1750 devir altı ölü maalesef kalkışlarda bu hissediliyor ama düz yolda giderken güzel
    Euro 5 olanlarda bu sorun büyük ölçüde giderildi
    Astra H kasada vites oranları uzun bir 6 ileri şanzıman var bu yüzden kalkışlarda tork açısından kötü gelebilir (özellikle euro 4 olanlar) ama 6. vites 3000 devirde 160 km/h civarı yapar çok iyi bir değer.
    Astra J kasa H kasaya göre daha ağır olmasına rağmen 5 ileri kısa şanzıman kullanıldığı için kalkışı H kasaya göre daha iyidir. Egea ve Linea için de bu geçerli

• sfkli S kullanıcısına yanıt
    rampada gidememekten kastınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Zaman zaman inip itmek gerekebiliyor
    bunu yazmak için gelmiştim.
  • hocam 1.2 atmosferik rampada resmen arabadan soğutuyor. gerçi düz yolda da arabaya 2-3 kişi binse farkediyor ama en çok da şehirlerarası yolda rampalarda üzüyor. 3. vites 40'a kadar düştüğümü biliyorum, tıngır mıngır

Edit: bu arada ledleri taktırdım, sorun kabloların ters olmasıymış, büyüğü küçüğe küçüğü büyüğe bağladı ekeltrikçi, uçlarındaki soketleri değiştirdi o şekilde halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfkli -- 21 Eylül 2020; 15:14:57 >
  • Punto var bende gayet iyi bence kolay kolay hemen bayilmiyor. Torku iyi veriyor topluyor. Bu kasaya yeterli. Astra v.s belki güçsüz kalabilir. Ama punto için iyi diyebilirim. Yakıtıda iyi.

• 1.3 multijet egeadan konusayım, 5. vites dişli oranı kısa yani 2000 devirde tam 85 yapıyor 130la gitmeniz için bagirtiyorsunuz 3000 devirde. Dişli kısa oldugu icin rahat cekiyor vites dusurmenize gerek kalmıyor. 1.3 cdti opel ne güldürür ne üzer bekar ya da yeni evliysen ama ailecek bindiginde bildigin gitmiyor. araba zaten 1500 kiloya yakın 4 5 kişi bindi bagaj attı 2 ton. klimayı da açtın mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eko33 -- 21 Eylül 2020; 16:31:45 >
  • İlk aracim 1.3 Mj Punto idi 75 beygir sonra astra h aldim 1.3 mj 90 beygir.

Bazen senin gibi motorun ... diyip sövesiniz geliyor ama bir şekilde idare ediyor.

Ne öldürür ne güldürür birdaha 1.6 motor alti dizele binmem sanirim
  • sfkli S kullanıcısına yanıt
    1.2 atmosferik kullanmadım hiç ama 12 senedir 1.4 atmosferik, 1 senedir de 0.9 tce kullanıyorum. hiç 40a kadar düşülecek bir yokuşa rastlamadım şehirlerarası yollarda. 1 vites düşürsen yüksek devir çıkarsın. siz yokuşta da aracı 2000 devirde tutmaya çalışıyorsanız o yüzden zorlanıyor olabilirsiniz. atmosferik motorlar torkunu yüksek devirde verir. kaldı ki 3. vites 40la giderken de 2000 devir civarı gitmeniz gerekiyor.
  • anlamadığım şey 1.4 fire motor konularında 1.3 şöyle uçuyor böyle kaçıyor diyenler var. neden 1.3 nasıl diye sorunca tatmin etmez 1.6 dan aşağısı deniyor onu anlamadım.
  • 1.3 astra var bayırlarda 2 de çıkmıyor ancak hızını baya aldın mı çıkıyor çekişten düşüyor hemen. Örneğin araba durur vaziyette önünde bayır var imkanı yok 1 ile çıkıyor 1e takıp az hizlanip 2 olmuyor. Onun dışında bayır rampa dışında arabadan gayet memnunum çok şükür 1 yıla yakınlaştı üzmedi beni ihtiyacimi gideriyor daha ne olsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.