Şimdi Ara

1.22 TL lik Telsiz vergisi yüzünden hattıma kontör yüklemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkinci hattıma Önceden her ay 5 10 TL yüklerdim. Şimdi korkudan hiç yüklemiyorum. Zırt pırt her ay haraç verir gibi devlete para ödemek zorundamıyım?

Bazılarınız çıkıpta 1.21 lira vermek zoruna mı gidiyosa hiç yükle diyenler çıkabilir ama devlete kıl olmaya başladım haraç verir gibi her ay nedir bu? canımı sıkıyor.

Oparetörlerin buna el atması lazım benim gibi kaç kişi vardır kimbilir.

Cepnet üyeliği olduğu için hattı taşıyıp yada kapatmak istemiyorum.

Yakında telefon taşıma ruhsat vergisi diye bi vergi çıkarsa hiç şaşmam.

Şuan numara taşımayla aveaya geçtim ve her ay 20 TL yüklüyorum fakat oda ne haşırt diye 1.21 devlet haraç kesiyor kalıyor 18. küsür. Dolayısıyla paket yenilenmiyor.

GSM operatörleri buna çare bulmazsa standart hatta geçip 5 ayda 1 kontör yükleyip çok çok acil olmadıkça kimseyi aramayıp çağrılaşma metoduyla haberleşicem

• Tamam.
  • Vergiler aylık veya yıllık verilir. Bunun garip bir şey olduğunu düşündüğünüzün farkında mısnız acaba? Vergidir sonuçta, devlete gider; onlarda hizmette kullanır. Vergi vermek vatandaşlık görevidir. Bunlar taa ilkokuldan beri öğretilir, insanlarımız bilinçlendirilir vergi konusunda ama bakıyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

Vergiler aylık veya yıllık verilir. Bunun garip bir şey olduğunu düşündüğünüzün farkında mısnız acaba? Vergidir sonuçta, devlete gider; onlarda hizmette kullanır. Vergi vermek vatandaşlık görevidir. Bunlar taa ilkokuldan beri öğretilir, insanlarımız bilinçlendirilir vergi konusunda ama bakıyorum ...

Adamlar işsizden bile zorunlu sigorta haracı alıyorlar senin söylediğin şeye bak.

İlk defa bu kdar iyimser rahat geniş birini görüyorum. Madem bu kadar vergi veriyosun fuzuli şeyler için her ay gelirin yarısını vergi olarak versene
  • Sen geceleri huzurla uyuyosan devletimiz sayesinde dir. Senin için nöbet tutan vatan evlatlarını düşünüyomusun hiç? Senin 2 kuruş verdiğin vergiden hayır gelmez artık..
  • Dar gelirliligin alemi yok.bana kalsa her ay 100 tl alsalar keske

• cepnet için kullandığın hattın tarifesini cep standart yap, 1,21 liralık vergiyi vodafone ödesin
  • Aynen, standard tarifelerde bu ücreti operatörler karşılıyor. Konuşma için kullanılmayan, sadece mesaj paketi ve internet paketleri için kullanılan hatlarda mantıklı bir uygulama olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CODY

quote:

Vergiler aylık veya yıllık verilir. Bunun garip bir şey olduğunu düşündüğünüzün farkında mısnız acaba? Vergidir sonuçta, devlete gider; onlarda hizmette kullanır. Vergi vermek vatandaşlık görevidir. Bunlar taa ilkokuldan beri öğretilir, insanlarımız bilinçlendirilir vergi konusunda ama bakıyorum ...

Adamlar işsizden bile zorunlu sigorta haracı alıyorlar senin söylediğin şeye bak.

İlk defa bu kdar iyimser rahat geniş birini görüyorum. Madem bu kadar vergi veriyosun fuzuli şeyler için her ay gelirin yarısını vergi olarak versene

Haraç alıyorlarsa vermeyin

• quote:

kusurabakma ama senin gibi düşünenler yüzünden hep böyle. vergininde bir sınırı olmalı. içtiğimiz su dan bile vergi alıyor devlet. bu artık vergi değil başka bişey. konu siyasete gelsin istemiyorum.

o yüzden ilkokulda öğretilenlerden şimdiye hiçbirşey aynı gelmedi belirtiyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

cepnet için kullandığın hattın tarifesini cep standart yap, 1,21 liralık vergiyi vodafone ödesin

Bu hiç aklıma gelmemişti. Ama şimdi standarta geçince diğer borçları haşırt diye düşmesinler
  • Ben yakında aldığımız nefese de vergi alırlar mı diye merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.