Şimdi Ara

1,2 TSİ Jettamın yerine dizel 508 alsam mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 407 bile 3 tane jetta dayar döşer.508'e kafa tutabilecek vw modeli oda b8 passat'tır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meksika konservesinden sonra 508 iyi gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Eskişehirde ikamet ediyorum. Genelde çevre yolunu kullanıyorum. Otomatik şart değil. jetta şehir dışı 25 kuruş şehir içi karışınca 30-35 kuruş yakıyor. Aslında aracımdan genel olarak memnun olsam da özellikle şehir dışı uzun yolculuklarda benzin hesabı yapınca üzüyor.
    Daha önceki aracım da getz dizeldi, sıfır almıştım, bu aracım da sıfır. İkinci el almak biraz kafamı kurcalıyor.
    Kimi arkadaşlar jettayı küçümsemişler ama benim gibi ses ve tıkırtı takıntısı olan adama jetta ilaç gibi gelmişti. aracım bir trim sesi bile yok şu anda.

jetta'dan pejo'ya geçince sorunsuzluk ve kalite düşüşü olur, fakat üst sınıf olması ve dizel olması sebebiyle geçilir.

Ama ben pejoya o kadar para vermezdim. Farklı araçlar düşünün derim.

doğru bende pejo diye d sınıfı bir araca oyle 55 vermezdim. mesela alman polo var 1.4 tdi haylan. al ardına bile bakma. yemezse 1.4 corolla var yağ yakan o da japondur. pejodan fransızdan uzak durmalısınç örnegin 2013 pejo 508 in ederi en baba 18 bin tl dir. ama bir seat leon olsa sıfırından pahalı 2013 üne 90 bin verilmeli hak eder. ha yok yine begenmezsen yaris var o da japon 2009 u na 60 bin verilebilir. ama d sınıfı pejoya asla 55 verilmez. lütfen mantıklı olun. pejo bir araba mı, at arabası mı diye bile tartışılır. pejo bizimle değilsin...

adam ağladı artık ama vurun daha ölmedi

• Uzun cevabınız için teşekkürler. Jettam şehir dışı 5 - 5,5 litre, genel ortalamam 7 litre yakıyor. Tabii sınırlar içinde kullanırsanız.
  • anchorman A kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim 1.4 ile 8.5 altina dusmuyorum 407 ile ayni kullanimda hatta az yaksin diye gaz pedalini oksamaktan bilegim bile agriyor 1.4tsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 29 Ağustos 2016; 13:07:51 >
  • Çok yakışıklı yaw 508

Sıvı sistem 3750 tl. Türk malı marjet hiç bi sorunu yok ne bobin ne geç calısma kımse bilmiyor marjeti komsum sıfır passat aldı euro 6 motor 125 hp aldgı gün baglattı suan şehir ıcınde 24 kurusla geziyor. 1.4 tsi 125 :)

• hocam 1.6 benzinli 2013 508 i 65 e aldım 68 e sattım daha dogrusu aracı oldum diyebilirim. Araç 100km de abartısız 50 TL benzin yaktı bu çok ciddi bir tüketim. Ama aracın service ışıgı yanıyordu. Bunun dışında head up display vardı başarılı çalışıyordu. Klimayi passatdan daha iyi. Arka koltuklardaki aydınlatma güzeldi hoştu en azından araç hangi paket bilmiyorum. Pejoyla pek alakam yok. Yol tutuş da gayet iyi kışlık lastik vardı o sıcagın altında gene güzel oturdu araç yola. Şanzımanı güzel sorunsuz yalnız kulakcık yoktu sanıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Otomatik kapanan dikizlerde güzeldi. Sanırım en dolusuydu araç. Hız sabitlemesi iyi degil begenmedim geç cevap veriyordu sanırım yazılımdan. Ama araç iç hacmi olarak passatla yarışır kalite olarakta gerçekten çok hoş. Fan ayar dügmesinden nefret ettim. Zor anlaşılıyor. Başka aklıma gelen yok şimdilik siz sorarsınız. Jetta mı 508 mi tabiki 508. Biraz temizini bulursanız birde dizel olursa süper olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Eskişehirde ikamet ediyorum. Genelde çevre yolunu kullanıyorum. Otomatik şart değil. jetta şehir dışı 25 kuruş şehir içi karışınca 30-35 kuruş yakıyor. Aslında aracımdan genel olarak memnun olsam da özellikle şehir dışı uzun yolculuklarda benzin hesabı yapınca üzüyor.
    Daha önceki aracım da getz dizeldi, sıfır almıştım, bu aracım da sıfır. İkinci el almak biraz kafamı kurcalıyor.
    Kimi arkadaşlar jettayı küçümsemişler ama benim gibi ses ve tıkırtı takıntısı olan adama jetta ilaç gibi gelmişti. aracım bir trim sesi bile yok şu anda.

jetta'dan pejo'ya geçince sorunsuzluk ve kalite düşüşü olur, fakat üst sınıf olması ve dizel olması sebebiyle geçilir.

Ama ben pejoya o kadar para vermezdim. Farklı araçlar düşünün derim.

doğru bende pejo diye d sınıfı bir araca oyle 55 vermezdim. mesela alman polo var 1.4 tdi haylan. al ardına bile bakma. yemezse 1.4 corolla var yağ yakan o da japondur. pejodan fransızdan uzak durmalısınç örnegin 2013 pejo 508 in ederi en baba 18 bin tl dir. ama bir seat leon olsa sıfırından pahalı 2013 üne 90 bin verilmeli hak eder. ha yok yine begenmezsen yaris var o da japon 2009 u na 60 bin verilebilir. ama d sınıfı pejoya asla 55 verilmez. lütfen mantıklı olun. pejo bir araba mı, at arabası mı diye bile tartışılır. pejo bizimle değilsin...

Catir çatır ezmiş deyimi bu olsa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

hocam 1.6 benzinli 2013 508 i 65 e aldım 68 e sattım daha dogrusu aracı oldum diyebilirim. Araç 100km de abartısız 50 TL benzin yaktı bu çok ciddi bir tüketim. Ama aracın service ışıgı yanıyordu. Bunun dışında head up display vardı başarılı çalışıyordu. Klimayi passatdan daha iyi. Arka koltuklardaki aydınlatma güzeldi hoştu en azından araç hangi paket bilmiyorum. Pejoyla pek alakam yok. Yol tutuş da gayet iyi kışlık lastik vardı o sıcagın altında gene güzel oturdu araç yola. Şanzımanı güzel sorunsuz yalnız kulakcık yoktu sanıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Otomatik kapanan dikizlerde güzeldi. Sanırım en dolusuydu araç. Hız sabitlemesi iyi degil begenmedim geç cevap veriyordu sanırım yazılımdan. Ama araç iç hacmi olarak passatla yarışır kalite olarakta gerçekten çok hoş. Fan ayar dügmesinden nefret ettim. Zor anlaşılıyor. Başka aklıma gelen yok şimdilik siz sorarsınız. Jetta mı 508 mi tabiki 508. Biraz temizini bulursanız birde dizel olursa süper olur.

Yok 100 yakmıştır o

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    50tl 11-12 litre oluyor galiba, hiç bilgi vermemiş kaç ile gittim gaza nasıl bastım diye bir bilgi yok troll
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Salihli - izmir yolunda gidildi. 40KM civar hız sabitleyici ile 90km ile gittim yakıt shellden alındı. Sonrasında 120 gittim. Ama aracın service ışıgı yanıyor demiştim yukarıda. Belki o yüzden kaynaklanıyordur. Düzenli bindigim bir araç degil aldım ve sattım. Bu yüzden bakımları ne seviyede onuda bilmiyorum ayrıca yukarıda kışlık var demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MB-CLS -- 29 Ağustos 2016; 21:22:11 >
  • MB-CLS kullanıcısına yanıt
    ondan olabilir evet
  • quote:

Salihli - izmir yolunda gidildi. 40KM civar hız sabitleyici ile 90km ile gittim yakıt shellden alındı. Sonrasında 120 gittim. Ama aracın service ışıgı yanıyor demiştim yukarıda. Belki o yüzden kaynaklanıyordur. Düzenli bindigim bir araç degil aldım ve sattım. Bu yüzden bakımları ne seviyede onuda bilmiyorum ayrıca yukarıda kışlık var demiştim.

Şehirler arası yolda(40km mesafe) 90 km hızlar(bazen 120km sabit vs.)ile 11-12 lt yakması pek olası değil. Yanlışın vardır, diyelim...

O litreleri 20-25km li ortalaması olan şehir içi hız değerinde belki! yakar.

508 iyi hoş ama daha test sürüşünde ses yapan bir araçtı. 2 sene Berlingo, 2 sene 3008 kullandık ve trim sesleri ne yazık ki bolca vardı. Sevmiyorsanız sıkıntı.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam 100 km salihli izmir arası tabiki normal degil ama aracın bakımı var mı yok mu kışlık lastik var bide üzerinde e birde service ışıgı yakmıştı normalde tabiki daha aza düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

hocam 1.6 benzinli 2013 508 i 65 e aldım 68 e sattım daha dogrusu aracı oldum diyebilirim. Araç 100km de abartısız 50 TL benzin yaktı bu çok ciddi bir tüketim. Ama aracın service ışıgı yanıyordu. Bunun dışında head up display vardı başarılı çalışıyordu. Klimayi passatdan daha iyi. Arka koltuklardaki aydınlatma güzeldi hoştu en azından araç hangi paket bilmiyorum. Pejoyla pek alakam yok. Yol tutuş da gayet iyi kışlık lastik vardı o sıcagın altında gene güzel oturdu araç yola. Şanzımanı güzel sorunsuz yalnız kulakcık yoktu sanıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Otomatik kapanan dikizlerde güzeldi. Sanırım en dolusuydu araç. Hız sabitlemesi iyi degil begenmedim geç cevap veriyordu sanırım yazılımdan. Ama araç iç hacmi olarak passatla yarışır kalite olarakta gerçekten çok hoş. Fan ayar dügmesinden nefret ettim. Zor anlaşılıyor. Başka aklıma gelen yok şimdilik siz sorarsınız. Jetta mı 508 mi tabiki 508. Biraz temizini bulursanız birde dizel olursa süper olur.

Yok 100 yakmıştır o

😈😂😈😂😈😂😈😂😂😂😂😂😂 mesajını alıntıladım ama sıkıntı yoktur inşallah ,önceden izin alınması gerektiğini bilmiyordum 😈😂😈😂😈😂😈😂😈😂😈

• jimhendrix kullanıcısına yanıt
    13 litreden fazla yapiyor ,bu araçların en az yakıtı yakabilmesi icin zaten 100/110 arası gitmiş olmak lazım ,yani şehir içi 1. Vites gitse tamam derim ama mazotu koklayan bir araç olan 508 13 litreden fazla yakıyorsa ya arabada bir sorun var,ya mazotta bir sorun var ,ya para biriminde sorun var ( belki tl değildir ) yada anlatılanda bir sorun var ,sonuç olarak kesin bir sorun var 😎

Arkadaş ışık yanıyor diye söylemiş ,demekki yüksek ihtimal motorda sıkıntı var,e o zaman sorunlu arabanın burada değerlerini paylaşmanın kime ne faydası var diye ,sormadan geçemiyor insan 🤔😁

• memo84 kullanıcısına yanıt
    Araç benzinli mazotlu degil. Ama benzinli hali bile yüksek bir yakıt degeri. Ama bir çok etken var. Klima acık kış lastigi service ışıgı yanıyor yani normal bile bunu yakması o durumda.Ben arkadaşa fikir olsun diye verdim araç hakkında sormak istegi birşey var mı diye
  • 1.2 Tsi Jettamın

Adamın bu konuyu trollemek için açtığı buradan belli

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.