Şimdi Ara

1.2 TSİ İlk bakım sonrasında yakıt artışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 model 1.2 tsi golfüm yaklaşık 2 hafta önce bi seneyi doldurduğundan ilk bakımda girdi ve araç 7700 km de. Bakım öncesinde tüketim 5.0 5.5 iken şuan 6.5 dan aşağı indiremiyorum. Avcılar dan Çapa ya 4.4 ortalama ile gelebiliyordum ilk bakım öncesinde, şimdi 8.5 ile geliyorum. Yakıtın bu kadar artması normal gelmiyo bana sizin düşünceleriniz neler ? Bakıma giren arabanın yakıtı düşmesi gerekirken benim arttı .

• Aynısı benim başıma da geldi, tahminim şu şekilde: Aracın işletim sistemini de güncellediler, muhtemelen güncellemeden sonra rakamlar da güncellendi, belki bir önceki işletim sistemi tam anlamıyla doğru değerleri vermiyordu. Tabi bu tamamen varsayım.
  • -23- - kullanıcısına yanıt
    Hocam önceki birebir veriyordu değeri. Eski şekilde fulleme tarzıyla ölçüm yaptım örneğin bilgisayar 5.4 gösteriyo, hesaplıyorum 120 lira alcak diyorum 120.6 falan alıyodu nerdeyse aynı. Şimdi bazen fazla gösteriyor bazen eksik gösteriyor. Önceden 5 litrenin altına düşerdim şimdi 5.9 olunca yüzümde güller açıyor.. sizin aracınız kaç model ne zaman bakıma girdi araç? Dediğiniz gibi bende yazılımdan şüpheleniyorum. Araç öncesine göre daha iyi ivmeleniyor.

Edit: ortalama eskisine göre 0.5 - 1 litre fazla yakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahat adam -- 15 Şubat 2015; 14:15:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rahat adam kullanıcısına yanıt
    havaların soğuması ile ilgili bir durum olabilirmi? yada yağ sorunu olabilir...
  • wings35 kullanıcısına yanıt
    havalar soğukkende biraz ısındığında da yine böyle oldu hocam bakımdan sonra. yağ sorunu derken neyi kast ettiniz ?
  • Araca varıl yag koymuşlar ıse hem tuketım hemde motor sesı tıtresım v.s. artar maleseff cogu servıs kapalı kutu yag kullanmıyorlar...
    Yağ viskozitesi çok önemlidir; belki yanlışlıkla yada isteyerek değişik viskozite yağ koymuş olabilirler. arkadaşımızın dediği gibi yanlış viskozite ve/veya kalitesiz varil yağ buna neden olmuş olabilir.
    hocam valla tamaşın kendi koyduğu yağ,faturada castrol yazıyor ama bilmiyorum haklı olabilirsiniz. ama böyle olsa herkesin yakıtı artmaz mıydı ?
    hocam, sadece aklımıza gelen bir fikri paylaştık. belkide sorun başka bir yerde. belkide sorun yok.bilemeyiz
    bende hep kışın çok yakardım. havalar soğuduğundan motor ısınana kadar yakıt fazla yakıyordu ama havalar ısınınca her şey normale dönüyordu.
    Dediğim gibi iyi havada da böyle yakıyor. Ben yazılımdan olduğunu düşünüyorum çünkü aracın gidişinde de iyileşme var. Araç 2013 model aralık üretimi 2014 Türkiye girişli. Üstünden 1 sene geçti yeni yazılım vs gelmiştir serviste güncelleyince böyle olmuştur diye düşünüyorum. Yada hava filtresi. Aklıma başka bişey gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aracım 2012 Aralık çıkışlı, bakımını ise garanti bitmeden 2014 Aralıkta yaptırdım. Yazılım güncellemesiyle beraber dediğiniz gibi bariz bir yakıt artışı oldu. Buna ek olarak auto hold frenlerinde de bir farklılık var, bu kötü anlamda değil, artık daha farklı şekilde auto hold fren moduna geçiyor. Servisteki adam bana "sizin modelinizde yazılım güncellemesi varmış, şuan onu yapıyorlar demişti." Muhtemelen bu yazılımdan dolayı oldu ama yazılım fiziksel tüketimi etkilemez o yüzden size tüketimi şuan daha doğru gösteriyordur dedim.
  • -23- - kullanıcısına yanıt
    Eski tarz fulleyerek hesaplamıştım eskiden,bakımdan sonrada hesapladım onda da artış var. Servistekiler güncelleme yapılmamış yok diye tutturuyor ama teypteki verilerde yol bilgisayarındaki verilerde özelliklerde farklılık var. Güncelleme yapılmadan bu değişim mümkün mü ? Bi senedir aynı olan yol bilgisayarı bakımdan sonra değişiyor sorunca güncellenmedi diyolar. Arabanın hızlanışı eskisine göre daha iyi,daha çabuk toparlıyor ama yakıtta arttı. Aklıma yazılım ve hava filtresinden başka bişey gelmiyor. Yazılım atmadıklarını güncellemediklerini söylüyolar.. Artık eski orjinal hava filtresini takıp denemeyi düşünüyorum. Daha doğru verileri gösteriyo belki şuan dediğiniz gibi ama katalog verisi 1.2 nin 1.4 den daha düşük olmasına rağmen aracım 1.4 TSİ dan bile fazla yakıyor. Ne güzel motorsiklet gibi yakıtı vardı aracın keşke bakıma girmeseydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.