Şimdi Ara

1.2 Tsi comfortline manuel vites Golf 67.600 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
66
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> 1.2 Tsi comfortline manuel vites Golf 67.600 TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3374 Mesaj
    Hemen herkes alma, yanaşma, boştur, VWdir leştir falan demeye getirmiş. Bende kullandım ot gibi araba ama git al, forum alma diyorsa bir bildikleri vardır, onlara güvenip gidip alacaksın. Boş VW alacağına Hyundai Kia doldur kafası var buralarda.

Şaka bir yana, dopdolu 308 1.6 hdi CE plus dururken Golf 1.2 falan almazdım ben. 2.el işi de hiç belli olmaz, böyle beylik markaların ilanlarını sırf piyasadaki fiyatları şişirme olduğu için arayan bile olmuyor bazen.
    |
    |

2008' Audi S5 4.2L V8 quattro
    2017' Egea HB 1.3 Multijet Urban Plus
  • Yarbay
    11753 Mesaj

motor teknolojisine kadar yazınız iyi sayılır

alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun, 2014 senesinde değiliz arkadaşlar 52-54bine bırakmıyorlar istikrar nedeni ile.
    bir de astra k düşünün derim motor farkı var.
    |
    |
    YER_UCAGI_34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: jimhendrix

alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun, 2014 senesinde değiliz arkadaşlar 52-54bine bırakmıyorlar istikrar nedeni ile.
    quote:

Zaten 150 beygir olup 110 beygir performansı veren sütçüde asıl teknoloji.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1931 Mesaj

hayırlı uğurlu olsun golf çok güzel bir araba ben 2014 modelinin 1.4 tsi highline sürmüştüm bi tur atmıştım araba manuel. Ama çok güzel motor var ayağını gaza köklesiğin zaman araba hemen ataklanıyor resmen ben burdayım diyor 1.2 küçük hacimli olduğundan kalkışlarda hepsinin içinden geçer.ama 1.2 hakkında bildiğim birşey yok herhalde mtv vergisinden avantaj elde edersiniz hayırlı olsun tekrar golf güzel araba yapmış harbiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Golf de hiç bir şey 10 Puan değildir ama hiç bir şey 6 puan da değildir.

Taş gibi arabadır . 2005 -2006 golfler bile güzel sağlam durur.

Güzel Mutlu günlerde kullanın inşallah.

|
    |
    alınır tertemiz binilir
    |
    |

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

Değerli Hocam;

Yerinizde olsam bu foruma VW alırken konu açmazdım. Forumdaki arkadaşlara göre en çok satılan araçlar değerlendirmesinde 3 farklı segmentte de birinci olmuş bir marka olan VW hiç alınmayacak bir araba markasıdır.

1974 Yılında Segmentini yaratmış ve 42 yıldır segmentinin lideri, en çok satan aracı ve segmentinin REFERANS NOKTASI olan VW Golf almak bu forumdaki arkadaşlara göre çok mantıksız bir tercih.

2012 Yılından beridir satılan Volkswagen Golf 7 ile 2016 yılında kasa değiştirmiş rakipleri karşılaştırılıyor ve hala rakipleri kaç yıl sonra çıktıkları halde Golf'ün gerisinde kalıyorlar.

Türkiye'de satılan orta düzeydeki markalar içerisinde mühendisliği, motor teknolojisi, aktarması en iyi olan marka VW'dir.

Araç için çok iyi indirim almışsınız, kaçırmayın derim. Bu arada forumda bu CC aşırı derecede abartılıyor. Adaptif olmadıktan sonra bana göre CC oldukça dandik bir donanımdır. Türkiye yollarında kullanımı çok kullanışlı olan bir şey değildir.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun.
    quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

Değerli Hocam;

Yerinizde olsam bu foruma VW alırken konu açmazdım. Forumdaki arkadaşlara göre en çok satılan araçlar değerlendirmesinde 3 farklı segmentte de birinci olmuş bir marka olan VW hiç alınmayacak bir araba markasıdır.

1974 Yılında Segmentini yaratmış ve 42 yıldır segmentinin lideri, en çok satan aracı ve segmentinin REFERANS NOKTASI olan VW Golf almak bu forumdaki arkadaşlara göre çok mantıksız bir tercih.

2012 Yılından beridir satılan Volkswagen Golf 7 ile 2016 yılında kasa değiştirmiş rakipleri karşılaştırılıyor ve hala rakipleri kaç yıl sonra çıktıkları halde Golf'ün gerisinde kalıyorlar.

Türkiye'de satılan orta düzeydeki markalar içerisinde mühendisliği, motor teknolojisi, aktarması en iyi olan marka VW'dir.

Araç için çok iyi indirim almışsınız, kaçırmayın derim. Bu arada forumda bu CC aşırı derecede abartılıyor. Adaptif olmadıktan sonra bana göre CC oldukça dandik bir donanımdır. Türkiye yollarında kullanımı çok kullanışlı olan bir şey değildir.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun.

Çok merak ediyorum motor teknolojisinden bahsederken en iyisi diyorsun.
    Tüm 1.2 Benzinli motorları kullandınız mı acaba ?

• Yarbay
    11753 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

quote:

3 evetle astra j videolarına yolluyorum sizi.

|
    |

• Binbaşı
    1081 Mesaj
    Hangi bayiden aldin bu teklifi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Referans noktasından kasıt ne acaba? Yol tutuş, donanım, sorunsuzluk, süspansiyon kalitesi, motorlar olmadığını biliyorum.

Belki DSG çalışma şekli ve yalıtım olarak referans olabilir. İç mekandaki vitrin süslemeleri de bi nebze.

Kolay gelsin, iyi övmeler.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    YER_UCAGI_34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10622 Mesaj

Ya yok, TSI kullandığı bile şüpheli. İki motoru da bilen biri olarak 308'deki 1.2 THP 130'luğun Golf'deki 1.2 TSI 110'luktan daha iyi gidip daha az yaktığını söyleyebilirim.

Ama sorsan sınıfının referans aracı. Şu Golf'ü şişire şişire bi hal oldular. Makyajlısı gelince premium D segmentine falan olta atacaklar diye korkuyorum.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Schneeflocke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    842 Mesaj
    Sonra gelip burda motordan ses geliyor trim sesi geliyor araç hata verdi gitmiyor diye ağlama
    |
    |

"Bismillahirrahmanirrahîm"
  • Teğmen
    212 Mesaj
    biz 1 ay olmadı, ablama 1.2 tsi midline + cam tavan aldık.
    65.000'e.

gayet sessiz, bastın mı gidiyor, yola oturuyor.

bagazj sart değilse alınır; binilir.

(burada resim de koydum:

https://forum.donanimhaber.com/m_41664492/mpage_157//tm.htm#121199491

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenersonmez -- 5 Kasım 2016; 10:52:8 >
    |
    |
    Özellikle hyundai ve kia araçlarını test etmeye bile lüzum görmedim, zira bırak yola çıkmayı , içine bile oturduğumda beni tedirgin etmişti. Kia Ceed ve Hyundai i30 dan bahsediyorum.
    Opel'e de bakmıştım , Astra J idi sanırım koltukları keyifsiz , sürüş pozisyonu Golften çok daha yüksek, ön cam biraz daha ileride olduğu için daha büyük hissettiren bir araçtı , fakat kaporta kalitesi aklımda soru işareti bıraktı, aynı anda iç mekan biraz ruhsuz ve plastiğin kötülüğünü bariz hissettirdi.
    Peugeot 308'e oturduğumda Allure modeliydi sanırım, bej iç döşeme vardı , döşemeler koltuklar gayet iyi , iç mekan konusunda çok güzel bir araçtı, cam tavan da eşşek kadardı tabiri cazise. Beğendim, fakat , direksiyon ve oturma pozisyonu bana gündelik gelmedi açıkçası. Hoşuma gidecek tokluğa sahip değildi.
    Motor bakımından kıyaslamıyorum, benim için ne yaktığınn pek önemi yok , sadece yolda giderken ki tokluğu, güveni vermesi benim için yeterli idi.
    Ben de 1 sene sonra değiştireceğim aracımı , c serisi exclusive almayı düşünüyorum, zira bu hissiyatın 1 üst seviyesini ancak o araçta bulurum gibi geliyor. (Volvo da baktım v40 idi sanırım, o da bana güven verdi gayet , ama donanım ekletince 100.000i aşıyor , onun için vazgeçtim)

2015 VW Golf 1.2Tsi Comfortline - Saf Beyaz
    2017 VW Passat 1.4Tsi Comfortline - Beyaz
    2018 VW Polo 1.0Tsi Highline - Beyaz

• Yüzbaşı
    531 Mesaj
    o paraya 2015 Opel Astra J 1.6 136 Cdti Sport+Still paket alırsın.hiç değilse arabaya binersin.o parayı 1.2tsi ya bağlama dostum

|
    |

direksiyon la oturma pozisyonunun tokluğu nedir ya ?

her araca bok atmışsınız kusura bakmayında

|
    |
    DrMobile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bir arabayı sadece dizel olması ve led far olmasından ibaret sayanların vereceği cevap olsa olsa bu olurdu zaten. İnsanların düşüncelerini saçmalamak olarak değerlendirmemenizi tavsiye eder, kazasız belasız ,güle güle kullanmayı dilerim. İyi(?) seçim yapmışsınız,size aracınızla mutlu sürüşler.
    |
    |
    Gorod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
    T.D.
  • Yarbay
    6496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Ya yok, TSI kullandığı bile şüpheli. İki motoru da bilen biri olarak 308'deki 1.2 THP 130'luğun Golf'deki 1.2 TSI 110'luktan daha iyi gidip daha az yaktığını söyleyebilirim.

Ama sorsan sınıfının referans aracı. Şu Golf'ü şişire şişire bi hal oldular. Makyajlısı gelince premium D segmentine falan olta atacaklar diye korkuyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Ama gerçekten sınıfının referans aracı, a serisi ve 1 serisi ile karşılaştırmalarda bile birinci çıkabiliyor, bunda da bir bütün olarak topladığı puanlar geçerli. Misal bmwde daha iyi motor şanzıman olabilir, pugdaki 1.2vti 1.2tsidan iyi gidebilir, veya focustaki sürüş dinamiğine sahip olmayabilir.

Ama bakınca

-tepeden aşağı derli toplu sırıtmayan malzeme kalitesi (a sınıfı ve 1 serisinde bile yer yer sırıtan yerler varken bu bir bütün olarak dengeli, bazı markaların d sınıfından kaliteli içe de sahip)

-Hem ön hem arkada iyi ayarlanmış yaşam alanı (1 serisi, a serisi, 308 gibi araçların arkası gayet dar, focus da pek iyi değil)

-3 net donanım seçeneğini, 4 motor ve 2 şanzıman, 3 iç döşeme seçeneğiyle alıcının istediği gibi kişiselleştirebildiği bir araç. (çoğu rakibinde istediğin motora istediğin şanzımanı şeçemiyorsun, sadece tek renk iç mekan olabiliyor vs vs)

-İzolasyonu yapılmış ölçümlere göre sınıfının a3ten sonra en iyisi.

-Kaç sene evvel sunduğu versatil turbo motorları, bugün yenilenen rakipleri bile o seçenekte sunamıyor. Ne auriste, ne 1 serisinde, ne a serisinde, ne megane'da, ne civic hatchde sunduğu benzinli motor çeşitliliği yok. Astra yeni kasa yeniledi de anca 1 ve 1.4t olarak seçenek sunmaya başladı halbuki golf 7 kaç sene evvel çıktı bu motorları sunarak.

-Sınıfında fren enerjisi geri kazanımı, yokuş kalkış desteği, silindir kapatma teknolojisi gibi özellikleri standartlaştıran ilk araç oldu. Yıllar sonra citroen vs yokuş kalkış desteğini matahmış gibi tv reklamlarında oynattı, golfte kaç senedir standarken.

-Elektronik el freninde yine sınıfının öncülerinden, konforu çok arttıran auto hold özelliğini sunan başka rakibi yok. Çift kavramalı hızlı şanzımanları bu sınıfta yaygınlaştıran pazara yön veren araç da golf 7. 2016 otm auris 10litre yakarken, 2016 otm golf 7,5 litre yakıyor misal.

-Amortisörleri hem iyi yol tutuşa, hem iyi darbe sönümlemeye izin veren kaliteli amortisörler. Eren tekin bile daha iyi, daha sportif denen astrayla karşılaştırınca golfün daha çevik ve iyi yol tuttuğunu kabul etti.

-Ayrıca kendisinden daha kaliteli olan kardeşi a3ten de, bu kadar şeyi sunmasına rağmen çok daha ulaşılabilir bir araç. Yıllarca çok pahalı diye eleştirildi ama pek çok motor şanzıman seçeneğiyle en ulaşılabilir kaliteli araçlardan biriydi. Focusta kaç sene turbo motor ile otm şanzıman alamadınız mesela. Peugeot kaç sene adam gibi şanzıman getiremedi. Astra yüksek yakan motorlarını düzeltene kadar yıllar geçti, sütçü beygiri sıfatını aldı. Focusta şimdi tek turbo otm seçenek 1.0 ecoboost başka seçenek yok. 82bin. Sadec een üst donanım, alt orta donanım yok, turbo focus istiyorsan 82bin bayılacaksın mecbur. Halbuki 67bine 1.2tsi golf alabilirim. Golf alsam 1.2 alırım, 1.4 alırım donanımına göre çeşitli fiyatlardan focustan daha ucuza alabilirim. 1.0 ecoboost focus ile 1.4tsi highline golf aynı fiyat misal. Demekki rakiplerine göre pahalı falan değil.

Şimdi bunlar yalan mı? Değil. Ben arabayı abartmadım dikkat edersen, şöyle güzel, böyle süper, muhteşem araç falan demiyorum. Ama yerli yabancı onlarca incelemede aldığı birinciliklerde de final yorumlarında bu yukarıdaki yorumlara benzer şeyler yazmakta. Kısaca araç bir noktada çok öne çıkan sivrileşen bir araç değil. Aynı şekilde bir noktada da kötüleşen bir araç değil. Hemen hemen her noktada gayet memnun edici çok dengeli bir araç. Rakipleri kimi daha hızlı, kimi daha keyifli kimi daha donanımlı olabilir ama onların öne çıktıkları bir ya da birkaç nokta var fakat diğer yönlerden puan kaybederlerken, golfte her noktada memnun edici seviyede herşey. İşte bu dengeli yapısından dolayı da sınıfında referans kabul ediliyor. Yoksa ne olacak alt tarafı c sınıfı hatchback bir araba, d, e sınıfı araçlar varken sözü bile edilmez. Özetle yiğidi öldüreceksin ama hakkını da vereceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Sparhawk -- 6 Kasım 2016; 20:6:25 >
    |
    |

• Yarbay
    3237 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: sergun55

Bir arabayı sadece dizel olması ve led far olmasından ibaret sayanların vereceği cevap olsa olsa bu olurdu zaten. İnsanların düşüncelerini saçmalamak olarak değerlendirmemenizi tavsiye eder, kazasız belasız ,güle güle kullanmayı dilerim. İyi(?) seçim yapmışsınız,size aracınızla mutlu sürüşler.
    quote:

Orijinalden alıntı: sergun55

Siz 308'i dizel motordan ve led fardan ibaret sanıyorsanız o sizin probleminiz. Dizel motor ve led far örneğini verme sebebim bunu otomobil firmalarının çoğundan en az 10-15.000 TL arası farkla alacağınızdandır. Siz düşüncenizi paylaşmışsınız bende öyle olmadığını söyledim. Yani o paralara çok daha mantıklı araçlar var gördüğünüz gibi. Özellikle bu kampanya döneminde.

@Lord Sparhawk

Haklısınız, optimum kelimesini tüm otomobil dünyasında en çok hak eden araç bence de Golf. Kimse sınıfının her zaman üstlerinde olduğunu inkar edemez. Fakat C sınıfı bir araba olduğunu ve sınıfında ki diğer rakiplerine göre avantajları olabileceği gibi dezavantajlarıda olabileceği görmezden gelinmemeli. Üstelik rekabetin en çok olduğu sınıflardan birinde rakiplerine B segment muamelesi Golf'e F segment araba muamelesi yapmamak lazım. İnsanların bence takıldığı nokta burası. Adam öyle bir anlatıyor ki sanki Golf değil S600'e biniyor. Bir örneği de yukarıda var mesela. Adam 308'i Led fardan ibaret sanıyor. Sonra gelip bir şeyler yazmak zorunda kalıyoruz. Kaldı ki 308 kampanyası olmasa şuan ya Mondeo ya Golf sahibi olabilirdim. Ki uzun uzun iki aracıda test ettikten sonra Golf'e para bağlamanın hiç bir mantığı olmadığını anladım. Düşünsenize Dizel full araba alabildiğiniz yerde, hız sabitleyicisi bile olmayan 1.2 benzinli arabaya aynı parayı vereceksiniz. Ki ben 2. el Highline düşünüyordum. 308 çok iyi araba mı ? Ben bu sınıfta ki hiç bir arabayı en iyi en kötü diye ayırmıyorum. Her araba belli oranda saygı görmeyi hak ediyor. Burada ortaya çıkan durum tamamen kullanıcı beklentilerine göre şekilleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gorod -- 6 Kasım 2016; 17:22:15 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Lord Sparhawk

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
kolayoto.com
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
2,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.