Şimdi Ara

1.2 - 1.0 TSI cılar ortalama tüketiminiz nedir ? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
3
Favori
34.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 Fabia 1.2 tsi dsg ile şehir içinde 6.5-7 arasında dolanıyor, 7'yi geçtiği nadir de olsa oluyor inanılmaz trafiklerde. Şehirdışı 5-5.5 arasında dolaşıyor, daha dikkatli olsam 4.5'lara çekebilirdim sanırım ama sabır gerektiriyor baya.
  • Jazz mı az yakıyor, 1.0 tsi motor vw türevi araçlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 tsi leon ortalama tuketim 5.8 litre. Yaklaşık 7 bin km kullanim sonucu oluşan değer bu. Etrafimda arabasi benden daha az yakan arkadaşlar var, bana sorup kendilerinin daha az yaktigini soyleyerek adeta orgazm olma peşindeler. Günde 1 paket sigaraya 15 lira verip sonra benim yanimda arabam 25 kurus yakiyor muhabbeti yapmayin, siz arabanizdan fazla yakiyorsunuz diyorum. Bir kaç saniyelik sessizlikten sonra konu havalarin iyice soğuduğuna filan geliyor..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Audi A3 1.0 TSI karma kullanımda 100km'de 5-6 litre arasında.
  • Dizel ve benzin fiyatı eşitlendiğinde kimse TDI almayacak ve TDI fiyatları büyük oranda düşecek. Konularca sayfaya bakacak olursa 1.0 1.2 TSI motorlar hem yakıt hem de performans yönünden alınacak en iyi motor
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Dizel ve benzin fiyatı eşitlendiğinde kimse TDI almayacak ve TDI fiyatları büyük oranda düşecek. Konularca sayfaya bakacak olursa 1.0 1.2 TSI motorlar hem yakıt hem de performans yönünden alınacak en iyi motor
    Dizel ile benzin fiyatları eşitlendiğinde de motorun çalışma prensibinden dolayı dizel yine de benzine göre az yakmış olacak. Bu da TDI motorların hala tercih edilebileceğini gösteriyor. Ne zaman ki benzin ile dizel fiyatları dizel aleyhine üst seviyelere doğru açılır, o zaman millet benzine dönecektir. Fakat bana göre TSI'deki keyif TDI'de yok. O yüzden TSI alacağım :)
  • Bir önceki aracım Corsa 1.3 cdti idi 2011 kasa, onda uzun yol 3.5 lt, şehir içi 5 lt civarı geziniyor idi. 3.5 lt ise 120 yi aşmadan gitmemle yakaladığım bir değer. Optimum 90-110 arası

Şu an eşimin arabasını kullanıyoruz, 1.2 tsi 2016 polo dsg şanzıman ile ve motor bazen beni hayretlere sokuyor. Şehir dışı 4.6 lt ortalama yaptı. Şehir içi ise, ağır trafikte 8-9 litre, hafif trafik veya boş iken 6 litreyi geçmiyor. Eğimli bir yerde ancak 6-7 lt arasını görüyor.

Kendim Ford'da çalışıyorum ve Fordlarda ancak dizel alırsanız Tsi motordan daha iyi yakıt verimliliği görebilirsiniz. 1.0 litrelik motoru da tsi motorlara rakip yazabilirim ancak geri kalan bütün motor varyantları bundan daha çok yakar ne yazık ki. 1.0 litre ise fiesta ile focusta çok farkeder. Powershift ile yaklaşık 6 litre yakıyor diye biliyorum. Tsi motor bence alanında lider motorlardan biridir. Dizel bakacaksanız hiç tartışmasız multijet ile peugeot-citroen-ford 3 lüsünün 1.4-1.5-1.6 ltlik dizelleridir.(Ortak kullanıyorlar.)

• Ki bu araç DSG üstelik. Manuelde bu kullanım verileri daha da düşebilir.
  • jazz daha az yakar.
  • Son depo fulleyisimden sonra bursa ş.icinde360km gectim. Ortalama hizim 33km. Ortalama tuketim 5.7lt. Arac jetta 1.2 tsi blumotion manuel. 17lik jant da var ustelik. Kullanim sekli olarak da ilerleyen trafige ayak uyduruyorum. Gereksiz atraksiyonlardan kaciniyorum. Araci aldiktan sonra ilk 2 ay 6.1 6.2 gibi bir ortalamam vardi. Araca alistiktan sonra 6li ortalamalar hic gormedim desem yalan olmaz hep 6nin altinda degerler elde ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ydn06 kullanıcısına yanıt
    Dsg tüketimi artıran bir şanzıman değil. En fazla bir kaç kg daha ağırlaştırır aracı o kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf 1.0 tsi highline. Gebze izmir 3 kisi klima acik

• Gebze sakarya

• quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Dizel ile benzin fiyatları eşitlendiğinde de motorun çalışma prensibinden dolayı dizel yine de benzine göre az yakmış olacak. Bu da TDI motorların hala tercih edilebileceğini gösteriyor. Ne zaman ki benzin ile dizel fiyatları dizel aleyhine üst seviyelere doğru açılır, o zaman millet benzine dönecektir. Fakat bana göre TSI'deki keyif TDI'de yok. O yüzden TSI alacağım :)

Alıntıları Göster
    Ben TDI da kullandım aynı yolda şehir içi aradaki fark 1lt yok. Şehir dışı da aynı şekilde 1 lt oynamıyor.

Ne zaman ki performanslı kullanmak gerekir o zaman fark eder.

1.4 TSI kullanıcıları gaza abandıklarından 8 10 lt yaktırabilirler. Ara ara gazlayıp genelde sakin sürüş ile ben TDI ile hemen hemen aynı yakıyorum.

Yıllık vergisi de 1 depo benzin e karşılık geliyor. Oradan da avantajı var

• quote:

Orijinalden alıntı: OntheOriginoftheWorld

Jazz mı az yakıyor, 1.0 tsi motor vw türevi araçlar mı?
    Tabiki 1.0 TSI daha az yakar. Ayrıca performans olarak da çok daha başarılı TSI

• 60 tl'ye 180 km yaptım. 3 gün boyunca gidiş dönüş rota: ataşehir-bayrampaşa. gidiş saati: 7.30-9.00 geliş saati: 18.30-20.00
    saatleri söylememdeki sebep trafiğin en yoğun olduğu saatler olduğunu belirtmek.

km başına 0.33 tl yakıt tüketmişim.

aracım şuan 4500 km'de. eminim ilk yağ değişiminden sonra daha da düşecektir.

araç: seat 1.0 ecotsi 115 hp 7 ileri dsg
  • quote:

Orijinalden alıntı: irresponsible

60 tl'ye 180 km yaptım. 3 gün boyunca gidiş dönüş rota: ataşehir-bayrampaşa. gidiş saati: 7.30-9.00 geliş saati: 18.30-20.00
    saatleri söylememdeki sebep trafiğin en yoğun olduğu saatler olduğunu belirtmek.

km başına 0.33 tl yakıt tüketmişim.

aracım şuan 4500 km'de. eminim ilk yağ değişiminden sonra daha da düşecektir.

araç: seat 1.0 ecotsi 115 hp 7 ileri dsg
    Güzel değerler kazasız belasız kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Tabiki 1.0 TSI daha az yakar. Ayrıca performans olarak da çok daha başarılı TSI

Alıntıları Göster
    Tsi daha az yakar??

Nedc ve wltp nedir biliyor musunuz?

Wltp verilerine göre jazz daha az yakıyor görünüyor. Hangisi daha doğru sizce? Jazz 5.8, polo 1.0tsi 6.2 diyor wltp.

Wltp verilerine 1.0 atmosferik polo bile tsi den az yakıyor.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    jazz denen bayan aracında Turbo yok, atmosferik motor var bildiğim kadarıyla. ayrıca biri otto çevrimine sahip biri de atkinson çevrimine sahip. atkinson çevrimine sahip araçların şehir içi kısa mesafede az yaktığı doğrudur. fakat uzun yollarda da otto çevrimine sahip araçlar daha az yakar ve daha performanslı çalışır.
  • irresponsible kullanıcısına yanıt
    Wltp testi hakkında bilginiz var mı? Nasıl hesaplanıyor sizce?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.