Şimdi Ara

1-1.5 km wifi çekebilirmiyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyapı türk telekom getirmediği için üniversiteden çekmeyi düşünüyorum üniversite kuş uçumu olarak 500 metre uzağımda falandır arada 3-4 bina ve ana yol var üniversiteden internet çekebilme imkanım varmı bütcem max 400-450 tl yardımcı olurdanız çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• evet çekebilirsin ama bunun için aradaki binaların daha üstüne bir seviyeye koyman gerekir cihazı ve senin bütçenin 3 katına falan çıkarman lazım çünkü bu olayı gerçekleştirebileceğin cihazlar en ucuzu adeti 350 400 tl dir ve 2 cihazla çözebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord276

evet çekebilirsin ama bunun için aradaki binaların daha üstüne bir seviyeye koyman gerekir cihazı ve senin bütçenin 3 katına falan çıkarman lazım çünkü bu olayı gerçekleştirebileceğin cihazlar en ucuzu adeti 350 400 tl dir ve 2 cihazla çözebilirsin
    Hocam merhaba bu olayı çözemem mi 400-500 tl gibi bir fiyata biraz araştırdım ama 2 cihaz gerekiyor sanırım giçlü alıcı ve verici ama benim üniversiteye bir şey yerleştirmem mümkün değil yardımcı olur derseniz harita üzerinden tam konumda atabilirim size aleti kurabileceğim herhalde evin çatısı olur ama xemin katta oturuyorum yokuşta ev okulu çatıdan hiç bi engel olmadan rahatça görebilir kuş bakışı mesafe 300-400 m yi geçeceğini düşünmüyorum

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=136972440

• Üniversitenin çatısına Wifi anteni mi koyacaksın?

• quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Üniversitenin çatısına Wifi anteni mi koyacaksın?
    Yok onu yapamam sadece kendi evime anten koysam aynı işlevi görmüyor sanırım ?

• olmaz, sinyali gönderen de alan da aynı menzile sahip olmalı ki iletişim kurabilsin. kampüs bahçesindeki sıradan access point sinyalinin 500m öteye gideceğini mi sandın? sen o işi unut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

olmaz, sinyali gönderen de alan da aynı menzile sahip olmalı ki iletişim kurabilsin. kampüs bahçesindeki sıradan access point sinyalinin 500m öteye gideceğini mi sandın? sen o işi unut.
    Okey tesekkurler

• SpiderGage S kullanıcısına yanıt
    TP-Link CPE610 5GHz 300Mbps 23dBi Dış Mekan Access Point BU CİHAZDAN KARŞILIKLI 2 ADET BAĞLARSAN PROBLEMMİN ÇÖZÜLÜR KARDEŞ
    kurulum esnasında olmadı iletişime geçersin uzaktan bağlanır yapılandırmasını yaparız beraber
  • lord276 kullanıcısına yanıt

Tek cihazla uzaktaki ağ çekilir mi? 100 metre illerdeki WiFi ye bağlanmam lazım. ubiquiti loco m2 access point aldım. ethernet kablosunu cihaza poe adaptöre ve pcye bağladım. karşıda access point olmadan İnterneti eve çekemez miyim?

• Bmwffff B kullanıcısına yanıt

500 metreyede bağlanırsın hatta 23km ye bağlanmışlığım var

tplink 24dbi parabol antenle 500mw markasız usb adaptörle 23km uzaktaki ubnt omni antene kılı kılına bağlanmışlığım vardır ama stabil değildi

aymı stabilite sorununu 500m mesafedede yaşamışlığım vardır

alıcı nasıl konumlandırılıyorsa verici kısmıda aynı şekil konumlamak gerekli

arada engelide sevmez bağlantı

• snurks1499 S kullanıcısına yanıt

Tek access point ile bağlanır mıyım onu merak ediyorum. Yani tek bende olacak karşıda access point olmayacak.

denemeden bilemezsin

biz deniyorduk eskiden

ha bu wifi üzerine yazılan çizilen anlatılan ne varsa %75 yalan

bir bakmışsın 20km bağlanıyor bir bakmışsın 50 metrede sorun çıkartıyor

muhtemelen senin sistem bağlanacak bağlı görünecek ama ağ kalitesi sıfıra yakın olacak

Bu işin bir matematiği var. tesadüfen bir şey olmaz. access pointi bağladım istasyon modu ve erişim noktası modu var. çektiği wifiler in listesi çıkıyor fakat yanında bağlanmak için işaret yok. siz zamanında karşılıklı Point to point yapmışsınız. 1-1.5 km wifi çekebilirmiyim ? 

liste çıkıyor peki bağlananlar o ağa nasıl bağlanıyor

ne pointi 5km ötedeki yani karşı ntepedeki airties modeme kanca atmıştım gerçi şifresi yoktu ama idare etti beni bir süre

o matematikler işe yaramaz

mesela reklamlarına bak

b den sonra g çıktı ne yalan uydurdular g modu daha geniş ağ n çıktı g den daha geniş kapsama alanı

iş öyle değildi b g n modları sadece hız olarak birbirlerinden üstündü kapsama alanı çekim mesafesi aynıydı

access point le 5 km ötedeki wifi yi mi kullandınız?

Nasıl yaptınız

wireless adaptör diye bir şey varmış. 5 dbi anten ile çok rahat WiFi sinyalini alıyor.

bunların kurulumunda bana yardımcı olur musun. o anteni dışarıya koyup adaptörü içeriye mi koyucaz.

elinizdeki ubnt cihazında kendi anteni o mesafeden yeterli olur

lakin bağlanmak istediğiniz ağın ne gibi engelleri var bunuda bilmek gerekli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.