Şimdi Ara

1.0 - 1.2 TSI varken dizel almak mantıksız (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.649
Cevap
12
Favori
140.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düzgünce cevap yazıyorum hala "anlamadıysan boşver üzerine düşünme" diye patavatsız cevaplar alıyorum . Farklı marka motorların konusuna bile gidip şimdi tsicılar gelir, tsi kafası bilmem ne diye yazarsanız araç sahipleri de boş durmaz size cevap yazar. Sizlerde takıntı haline gelmiş çünkü. Sabahın yedisinde yakıt tüketimi konusu arayıp sağa sola laf atmak için pusuda bekleyenler tek kelime ile takıntılıdır. İkiniz ad hominem konusunda uzmansınız. Belki yüz kere söyledim ama yine söyleyeyim. Benim derdim kimin kaç yaktığı değil, sizlerin farklı marka araçlarda birbirine zıt yorumlar yapmanız . Sabah akşam vw'i öven, vw'in premium marka olduğunu iddia edenlerden pek bir farkınız yok.

• Gediklii kullanıcısına yanıt
    Takmışsınız sabahın 7sinde mesaj yazmama. 6.30 da servise biniyorum, 7.15de mesaiye başlıyorum. Serviste giderken cevap yazmışım ne var bunda? Herkesin düzeni aynı değil.

Farklı davrandığım falan da yok, bunu kabul etmiyorum. Dün bir tane rav4 hibrit konusu vardı. Ona da benzer bir yorumda bulundum. "Yine saçma bir tüketim konusu daha" diye başladım. Tsi ciler, özellikle bu motoru gereksiz öven savunan çok olduğu için öyle denk geliyor. Birisi çıkıp subaru impreza şehir içi 7litre yakıyor dese başkalarından önce ben hadi oradan derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

Düzgünce cevap yazıyorum hala "anlamadıysan boşver üzerine düşünme" diye patavatsız cevaplar alıyorum . Farklı marka motorların konusuna bile gidip şimdi tsicılar gelir, tsi kafası bilmem ne diye yazarsanız araç sahipleri de boş durmaz size cevap yazar. Sizlerde takıntı haline gelmiş çünkü. Sabahın yedisinde yakıt tüketimi konusu arayıp sağa sola laf atmak için pusuda bekleyenler tek kelime ile takıntılıdır. İkiniz ad hominem konusunda uzmansınız. Belki yüz kere söyledim ama yine söyleyeyim. Benim derdim kimin kaç yaktığı değil, sizlerin farklı marka araçlarda birbirine zıt yorumlar yapmanız . Sabah akşam vw'i öven, vw'in premium marka olduğunu iddia edenlerden pek bir farkınız yok.
    Yazdığım mesajı bir daha oku istersen "anlamadıysan boşver üzerine düşünme" diye bir cümlem yok. Son iki üç sayfadır süren tartışma "neden mizah" sorun üzerine devam ediyor. Bu kadar mesaj yazdık, iddia sahibi sıkışık trafik dediği dönüş tüketimine ait fotoyu da attı. Üzerine tartışılabilecek birşey kalmadı. Bende buna istinaden yazdım. Tsi motora laf atıyorlar yetişin mantalitesinden çıkıp yazılanları sakin kafa ile okursan yazdığın şu mesajın ne kadar anlamsız olduğunu görebilirsin diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Takmışsınız sabahın 7sinde mesaj yazmama. 6.30 da servise biniyorum, 7.15de mesaiye başlıyorum. Serviste giderken cevap yazmışım ne var bunda? Herkesin düzeni aynı değil.

Farklı davrandığım falan da yok, bunu kabul etmiyorum. Dün bir tane rav4 hibrit konusu vardı. Ona da benzer bir yorumda bulundum. "Yine saçma bir tüketim konusu daha" diye başladım. Tsi ciler, özellikle bu motoru gereksiz öven savunan çok olduğu için öyle denk geliyor. Birisi çıkıp subaru impreza şehir içi 7litre yakıyor dese başkalarından önce ben hadi oradan derim.
    Ya kendi konunda bile tsicı kafası, subarucu kafası diye cümle kurdun. Daha neyin farkından bahsediyorsun . Forumda 10 üyeye sorsak yarısından fazlası aynı şeyi söyler. Impreza kullanan kaç kişi var ki foruma üye olacak, gelecek buraya 7 litre yakıyor diyecek. Tsi'ı abartanlar mutlaka var ama adam gibi tüketim paylaşanlara da laf ediyosunuz. 35 km/h ile veri paylaşılır: öyle şehir içi olmazzz (adam şehir içi ibaresi bile kullanmamıştır). 20 km/h ile veri paylaşılır: sağdan kağnı gibi gidersen tabii öyle yakar denir. Millet ne yapacağını şaşırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Gediklii

Ya kendi konunda bile tsicı kafası, subarucu kafası diye cümle kurdun. Daha neyin farkından bahsediyorsun . Forumda 10 üyeye sorsak yarısından fazlası aynı şeyi söyler. Impreza kullanan kaç kişi var ki foruma üye olacak, gelecek buraya 7 litre yakıyor diyecek. Tsi'ı abartanlar mutlaka var ama adam gibi tüketim paylaşanlara da laf ediyosunuz. 35 km/h ile veri paylaşılır: öyle şehir içi olmazzz (adam şehir içi ibaresi bile kullanmamıştır). 20 km/h ile veri paylaşılır: sağdan kağnı gibi gidersen tabii öyle yakar denir. Millet ne yapacağını şaşırdı

Alıntıları Göster
    Tsi kafa tabirimden kimleri kastettiğimi ve haklı olduğumu biliyorsunuz, bunu dile getirmemi mi yakıştırmıyorsunuz? Siz diyorsunuz abartanlar var diye. Sadece şu konuda 7-8 kişi sayarım size. Başka hangi markada var forumda? Tsi değil aynı şekilde subaruyu abartan kesim olsa aynı tepkiyi onlara da veririm. Onlara da derim subaru kafası diye. Böyleleri insanı sevdiği markadan bile soğutur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Yazdığım mesajı bir daha oku istersen "anlamadıysan boşver üzerine düşünme" diye bir cümlem yok. Son iki üç sayfadır süren tartışma "neden mizah" sorun üzerine devam ediyor. Bu kadar mesaj yazdık, iddia sahibi sıkışık trafik dediği dönüş tüketimine ait fotoyu da attı. Üzerine tartışılabilecek birşey kalmadı. Bende buna istinaden yazdım. Tsi motora laf atıyorlar yetişin mantalitesinden çıkıp yazılanları sakin kafa ile okursan yazdığın şu mesajın ne kadar anlamsız olduğunu görebilirsin diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    "anlamadıysan boşver üzerine düşünme" diye bir cümlem yok.

1.0 - 1.2 TSI varken dizel almak mantıksız

inkarda son nokta

tarafsiz adminler bunu da siler. bi ss alayim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 10 Mart 2019; 21:29:34 >

• Polo 1.0tsi manuel yeni uzun yol rekorum,
    40litre full depo

1040km. Yol bilgisayari 0km gidebilir diyene kadar.

Onceki tesimde 1000km yapmisti.

Arabam henuz 3600kmde.
    Yol yaptikca daha az yakiyor. Tsi candir.

• 15:00 gibi Keçiören -> Ankamall (ort 5.0 idi)
    ...devamında 5.0 ortalama üzerine;
    18:00 gibi epey yoğun trafikte Ankamall -> Gazi Hastanesi kavşağından geri Keçiören (total ort. 6.5)

Ekleme: Araç Polo 1.2 TSI Manuel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 12 Mart 2019; 18:33:4 >

• Dün bir arkadaşın golf 1.0 comfortline dsg aracını kullandım. 21 ortalama hızla 8.3litre gösteriyordu. İşe git gel ortalaması ortalama hız 57, tüketim 6.2'di. Ben gayet başarılı buldum tüketimini, buradaki gibi abartı veriler değil, gerçekçi tüketim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pbmax

Polo 1.0tsi manuel yeni uzun yol rekorum,
    40litre full depo

1040km. Yol bilgisayari 0km gidebilir diyene kadar.

Onceki tesimde 1000km yapmisti.

Arabam henuz 3600kmde.
    Yol yaptikca daha az yakiyor. Tsi candir.
    Harika veri hocam. Ben uzun yolda 1.2 TSI ile 950 km yol yapmıştım. Ancak 1.0 daha az yakıyordur. Ki yanlış hatırlamıyorsam fabrika verisinde de daha az yaktığı belirtilmiş.

Tekerinize taş değmesin.

• Dizelciler gelir birazdan... Son paylaşılan yakıt tüketim değerlerinden sonra buralarda fırtınalar kopar. Beklemedeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Dizelciler gelir birazdan... Son paylaşılan yakıt tüketim değerlerinden sonra buralarda fırtınalar kopar. Beklemedeyiz.
    67 sayfa oldu konu bu yorum için biraz geç değil mi ?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Fırtına sadece bir kere mi kopar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Fırtına sadece bir kere mi kopar ?
    Hahahha Güzeldi ama DSGli Fırtına veya 1.0 Tsi Fırtına ile 2.0 atmosferik kasırga tokatladım dersek tsunami bile çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 12 Mart 2019; 20:50:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Harika veri hocam. Ben uzun yolda 1.2 TSI ile 950 km yol yapmıştım. Ancak 1.0 daha az yakıyordur. Ki yanlış hatırlamıyorsam fabrika verisinde de daha az yaktığı belirtilmiş.

Tekerinize taş değmesin.

Alıntıları Göster
    Amin kardesim hepimizinkine insallah

• Gün ve saat ters olsa da açık trafikte yakıt verim.
    Not: Veri şehir içi değildir. Bilenler için Keçiören>Samsun Yolu üzerinden Mavi Göl güzergahında gidiş geliş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 20 Mart 2019; 18:21:4 >
  • Edit: Fazla mesaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 20 Mart 2019; 17:39:40 >
  • Dizel araba dur kalklı istanbul trafiğinde ortalama 7 litre yakıyorsa TSI kaç yakar düşünemiyorum. Şehir dışı yolculuktada zaten hiçbir benzinli araç dizelle yarışamaz ekonomi konusunda.

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.