Şimdi Ara

1

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
2.468
Cevap
886
Favori
283.623
Tıklama
Giriş
    1750 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sebatet

hocam cbc dersleri beraber degil ki grammer bitmeden cbc ye gecmeyin dedi hatta yanlis biliyorsam beni aydinlatin

Evet beraber değiller, beraberler demedim ki. Söylediğiniz gibi grammar bitmeden cbc kullanmayın dedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Böyle devam ederek bitir.

Kırmızı'dan başla ve mavi kitabı da bitir.3.kitaba başlama.Direk cbc derslerine başla.3.kitabı çok sonraları bakarsın.
    Tek başına gramer çalışınca ne oluyormuş sor bakalım?
    Tek başına çalışırsan daha etkili vakit ayırırsın.
    Onların demek istediği sadece kuralları ezberleme okuma,kelime öğren gibi ek çalışma yap demek istemişler sanırım.
    Zaten gramer çalışma yönteminde bol örnek görerek çalışacaksın.
    Gramer ortalama 3-4 ay alır.Önerdiğim gibi çalışırsan unutman için bir sebep yok.
    Gramer çalışırken ben kelime öğrenimi önermiyorum.Bunun sebeplerini 4.adımda detaylı şekilde örneklerle anlattım.
    Phrasal verbs için şuan erken.6.adıma ekledim onu.Daha henüz cümleleri analiz etmeden zor o.
    |
    |
    sebatet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    463 Mesaj
    http://sciencerookie.com/tk/30-gunluk-otomatik-dil-ogrenme-yontemi/
    bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz rat hocam

merhaba hocam çalışmanız için sizi tebrik ediyorum devam edersiniz inşallah

benim erasmus hayalim var gidip oraları görmek gibi sonra üniversitede yüksek lisans gibi hayalim düşüncem var.yarıyıl tatilinde başlayıp erasmus sınavına kadar 2 ay çalışabileceğim zaman var.bana grammer,okuyup anlama en başlangıç seviyeden ortaya doğru gidecek sekilde bana yardımcı olacak kitaplar önermeniz mümkün müdür? pm den yazmak istedim pm niz kapalı yazamadım. pc-telefon gibi yerlerden çalışamıoyurm sms gelir bildirim gelir dikkatim dağılıyor kitap lazım bana
    |
    |
    rat.planet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam merhaba 2 dil birden öğrenmek sıkıntı olur mu acaba , şu an Rusya'da yaşıyorum öğrenci olarak, ilk senem bu nedenle dili öğreniyorum ve bana göre baya zor bir dil çok kural var neyse ben verdiğiniz siteden ingilizcemi kontrol ettim puanım 70'lerde birşey çıktı ingilizcemi geliştirmek istiyorum , acaba rusça öğrenirken sıkıntı olur mu aynı anda ?
    |
    |
    Bahsedilenler: rat.planet
  • Yarbay
    3337 Mesaj

Hocam rica etsem bahsettiğiniz sitenin linkini yazabilir misiniz?

|
    |
    andrOnur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://learnenglish.britishcouncil.org/en/content bu olması lazım hocam

|
    |
    mahso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Türkçe anlatım olarak Murat Kurt'un English Grammar Today başlangıç için güzel bir kitap.Upper seviyesine kadar anlatır.
    İngilizce olarak Grammar in Use adlı 3 kitaplık seri var.

Okuma için kitap almanıza gerek yok.Birçok önerdiğim site var onların çıktısını alın.Daha ucuza gelir.Hem de sesli versiyonları da var.Siteler yasal.Örneğin;
    http://etc.usf.edu/lit2go/
    |
    |
    Crazy Goat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Elinizde sesli kitabın yazılı versiyonu olmadan etkisi daha az oluyor.
    Benim önerim sık kullanılan bir kitabın sesli kitabını alın.Türkçe tercümesini de alın.(tercüme kaliteli olmalı)
    Takıldığınız yerde tercümeye bakarsınız.Sesli kitap sayesinde konuşma becerisi de gelişir.(Ama ağzınızla tekrar etmek gerekir)
    |
    |
    S. Hawking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birbirine benzeyen dillerde sıkıntılar oluyor.
    İngilizce ile Rusça beraber öğrenmek olumsuz etkilemez.Sadece çok benzeyen dillerde sıkıntı oluyor.
    Mesela Rusça-Bulgarca veya Rusça-Sırpça veyahut Rusça-Ukraynaca birlikte öğrenirsen kelime bilgisi,gramer gibi alanlarda sıkıntılar olur.Zaten birbirine bu kadar benzeyen dilleri öğrenmek de ayrı zordur.
    |
    |
    andrOnur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba iyi akşamlar. Hocam başlangıç gramer için murat kurt un kitabını ve ana Sayfa da siteler önerdim demişsiniz bir yorumunuzda. Ana sayfayı tekrar tekrar kontrol etmeme rağmen gramer için önerdiğiniz siteleri göremedim ben yanlış yere mi bakıyorum acaba.

4.adım gramer konusunda önerdiğim kitaplar mevcut.
    |
    |
    Rzgtl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Evet arkadaşlar gramer çalışmaya başlamamın üzerinden 2,5 ay geçti hergün 3 saat ayırdım çalıştım, çok nadir de olsa 3 saatten az çalıştığım da oldu. Kitabın son 80 sayfası ve artık ciddi manada zorlandığımı hissediyorum. Relative clauseler dayım kitap, yetmedi youtube den 5 farklı yerden konu dinledim ancak oturttum. Ama farkettiğim bir yanlışım geriye dönük tekrar yapmamam oldu. Bu yüzden kitabı bitirdikten sonra bir ay da tamamen oturtmak için grameri tekrar edip öyle geçicem cbc ye. Yani 4 ayda en az 3 saat çalışarak grameri ancak halledebileceğim. İş hayatım da olduğu için 3 saatten fazla yapamadım pek ama bence vaktiniz varsa günde 5 saat çalışın derim. Tekrar edin. Belki ben çok zeki değilim ancak bitirebildim.ama daha kısa zamanda da bitirebilen olucaktır. Lisede İngilizcesi zayıf gelen bir öğrenciydim ama bu dili konuşmak için hiçbir engel yok. Sabır disiplin istikrar ve @ratplanet hocanın dediklerine harfiyen uymak gerek. Yaza kadar konuşucaz inşallah bu dili

• Yarbay
    9107 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Elinizde sesli kitabın yazılı versiyonu olmadan etkisi daha az oluyor.
    Benim önerim sık kullanılan bir kitabın sesli kitabını alın.Türkçe tercümesini de alın.(tercüme kaliteli olmalı)
    Takıldığınız yerde tercümeye bakarsınız.Sesli kitap sayesinde konuşma becerisi de gelişir.(Ama ağzınızla tekrar etmek gerekir)

Aynen dediğinizi uyguluyorum. Yalnız kitabın (Sapiens) Türkçe versiyonunu önceden detaylıca okuduğum için çevirisine ihtiyaç duymadım. Kitabı dinleyip takip ettikten ve kelimeleri çıkardıktan sonra ertesi gün yalnızca dinliyorum. Sanki İngilizce en verimli şekilde böyle öğrenilir gibi geliyor bana. Yabancı insanlarla konuşmak da önemli ama tabii çoğu akademik anlamda yeterli seviyede olmadığı için pek verim alamadım.

• Yarbay
    5573 Mesaj

Cümle cümle analiz etmeniz gerekiyor.Bu nedenle Türkçe çevirisi gerekli.Ve kaliteli bir çeviri olmalı.
    |
    |
    S. Hawking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: rat.planet

Cümle cümle analiz etmeniz gerekiyor.Bu nedenle Türkçe çevirisi gerekli.Ve kaliteli bir çeviri olmalı.

Peki o zaman onu da yapmaya başlayacağım, yardımcı olduğunuz için sağolun.

|
    |

M. Kurt kitabını aldım. Başlamadan soruyum dedim. 1- gramer çalışırken herşeyi özet çıkarır gibi deftere gecirecek miyiz?

2- am is are anlatırken kitapta 'is he rich?' gördük ve rich kelime anlamını bilmiyoruz. Hemen Camb. Sözlük açıp kaç tane anlamda kullanılıyor diye bakıp örnekler bulacak mıyız? Yoksa sadece konuya mı odaklanacağız . Konuyu okudum ama ne ne zaman pek çözemedim hocam

|
    |
    Bahsedilenler: rat.planet

1.Her şeyi yazmanıza gerek yok tabiki.Genel olarak bilinmesi gereken şeyleri yazın.Genel bir özet gibi.
    2.Evet.Fakat burada önemli olan mesela isim olarak birbirine benzer çok anlamı olabilir.Bunu kastetmiyorum.
    Asıl önemli olan şey o kelimenin başka görevi var mı sözlüklerden buna bakmanız gerekiyor.
    Sözlüğün sağ tarafındaki ''See all meanings''seçeneğine tıklarsanız tüm görevlerdeki anlamları görebilirsiniz.

İşte bu farklı görevlerdeki anlamları da bir kelime defterine yaz.Örnekleri de yaz.O defteri ara sıra tekrar et.
    Kelimenin telaffuzunu dinleyip ağzınla tekrar et.
    Bu şekilde kelime öğrenirsen o kelimeyi nerede duyarsan,okursan hemen anlarsın.

Fakat burada asıl önemli şey gramer öğrenirken kelime öğrenimine fazla vakit ayırma.
    Sadece gramer kitabında anlamını bilmediğin kelimeleri öğren.Kelime öğrenme gramerden sonra yapılacak.
    |
    |
    mustang_88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.