Şimdi Ara

1 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ana konuya İngilizce Gramer Rehberi eklendi.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120636163/tm.htm
  • Hocam merhaba.

Öncelikle son sınıf metalurji ve malzeme mühendisi öğrencisiyim. Son sınıf olmamdan kaynaklı boş zamanım oldukça fazla ve mezun olana kadar dil olayını yardımınızla halletmek istiyorum. Üniversitede 1 yıl hazırlık okudum ve B1 seviyesiyle bitirdim. Amacım konferans verecek düzeyde bir seviyeye ulaşmak değil, sadece yurtiçinde ve yurtdışına çıkışlarda (iş veya gezi) problem yaşamamak. Örnek vermek gerekirse, mesela yurtdışından fabrikaya yetkili biri geldi ve muhatabı ben oldum. Karşısında hem iş konusunda hem de günlük hayat hakkında kendimi rahat ifade etmek istiyorum. Bir de YDS'ye girmeyi de düşünüyorum. Sizce nasıl bir program uygulamalıyım?

Teşekkürler.

@rat.planet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shift41 -- 25 Eylül 2016; 23:38:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shift41

Hocam merhaba.

Öncelikle son sınıf metalurji ve malzeme mühendisi öğrencisiyim. Son sınıf olmamdan kaynaklı boş zamanım oldukça fazla ve mezun olana kadar dil olayını yardımınızla halletmek istiyorum. Üniversitede 1 yıl hazırlık okudum ve B1 seviyesiyle bitirdim. Amacım konferans verecek düzeyde bir seviyeye ulaşmak değil, sadece yurtiçinde ve yurtdışına çıkışlarda (iş veya gezi) problem yaşamamak. Örnek vermek gerekirse, mesela yurtdışından fabrikaya yetkili biri geldi ve muhatabı ben oldum. Karşısında hem iş konusunda hem de günlük hayat hakkında kendimi rahat ifade etmek istiyorum. Bir de YDS'ye girmeyi de düşünüyorum. Sizce nasıl bir program uygulamalıyım?

Teşekkürler.

@rat.planet

Hiç kafanı karıştırmadan ana sayfadaki çalışmak zorunlu yazan kaynaklara SIRASIYLA çalışarak öğrenebilirsiniz.
    Orada çalışma programı da var.Size ek bir şey o nedenle önermeyeceğim.Oradaki kaynaklar yeterli.
    Fakat YDS için ek olarak geçmiş soruları adınız gibi bilmeniz gerekiyor.Sürekli soru çözmek gerek.YDS için ek çalışmalar yapmanız şart.
    Önce o kaynakları indirin.YDS için o zaman tavsiye veririz.Başarlar.

• Rat planet I love you

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben gramer çalışıyorum fakat örnek az veya hiç çözmüyorum. Sıkıntı olur mu? Ama gramer konuları aklımda kalıyor yani

• Hocam ben bu sene hazırlık okuyacağım muafiyet sınavını geçemedim büyük ihtimalle pre intermediate seviyesi başlayacağım tüm gün bana kalıyor ders çalışmak için Nasıl bir çalışma önerirsiniz ?? Haftaya pazartesi hazırlık oryantasyon günleri ile başlıcak okul haricinde 5-6 saat ders çalışmayı düşünüyorum belki daha fazla tüm gün çalışmaya çalışırdım ama bıkıp bırakmamak için az ile başlamayı düşünüyorum doktora yapıcak kuzenimle sömerstırdan sonra sadece evde İngilizce konuşma kararı aldık o seviyeye gelmem için baya çaba harcamam lazım yardımlarınız için teşekkür ederim iyi günler

• Günlük 5-6 saat çalışırsanız size İNANILMAZ faydası olur.Ben de geçmişte İngilizce öğrenirken bu sürelerde çalışıyordum.Kalıcılığı fazla oluyor.Yanlış yöntemle çalışsanız bile dil ile meşgul olduğunuz için konuları daha az unutursunuz.

O seviye dediğiniz advanced seviyesi.
    Bakın ben iddia ediyorum grameri iyi öğrenip sitedeki cbc derslerine çalışın.İngilizce artık sizin için sorun olmayacak.(Reklam cümlesi gibi oldu.)
    İngilizce öğrenecekseniz tavsiyem gramerden sonra cbc derslerine çalışın.Böyle kaliteli kaynak bulamazsınız.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam şu sitedeki sınavdan 25 üzerinden 6 aldım. A2 seviyesinde miyim ki onu belirtmemiş.

http://www.cambridgeenglish.org/tr/exams/key/
  • look ahead 40 kadar geldim.anlamaya çalışmıyorum zaten seviye ilerledikçe anlayamıyorum genelde.bir gün çalışmadım acaba sorun olur mu .( bazen sıkıldıgımı hıssediyorum anlamıyınca sanki fayda sağlamıyormuş gibi moralım bozuluyor ama bunlarda önemli olan alt yazıda geçen cümleleri onlar gibi telafuz etmeye çalışmak.
    Bunu yaptım zaten hocam ama seviye yazmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bir de şunu deneyin;
    http://learnenglish.britishcouncil.org/en/content

Hocam sonuç bu. Hazırlık okuyacağım ama sınav olacak. A2 seviyesinden başlamak istiyorum, haftada 5 saat az ders göreceğim böylece. Kendim öğrenmeye daha fazla zaman ayırabilirim. Güvenilir midir peki bu test? Anasınıfından beri ingilizce görüyorum ama hiç çalışmadım kötüdür ingilizcem.

1

Sizce a2 den başlayabilir miyim?

• Evet güvenlidir o site.Daha doğru sonuçlar verir.
    Teşekkürler hocam, sizce dediğim gibi a2 den başlayabilir miyim? Ayın 3 ünde sınav. Ekim de. Bir çalışma yapayım mı sizce?
  • Hocam ben de İngilizce hazirliktayim da her hafta writing yazmam gerekiyor.Writing te nasıl çalışmam gerekir?

• planet hocam merhaba

öncelikle çok teşekkür ederim bu güzel yazılar için. bütün yazılarını günlerden beri okuyorum. kısa kısa notlar aldım. sık kullanılanlar kısmım hiç bu kadar dolmamıştı.
    bazı sorularım var. sana zahmet cevaplarsan çok müteşekkir olurum. cbc manitoba\EAL derslerinden başlayacağım fakat bu derslerdeki pdf'ler 5 sayfa senin daha önce verdiğin cbc derslerinde (inter... düzeyi yanlış hatırlamıyorsam) pdf leri ise 25 sayfa civarı bu fark neden kaynaklanıyor.

ayrıca cbc manitoba\eal da parçaların yazıya dökülmüş hali yok yani takip etmek istiyorum cünkü. cok fazla kulak alışkanlığı olmadığı için eğer takip edilecek parçası yoksa belli bir zaman lit2go yapıp mı cbc derslerine geçsem daha iyi olur.

look ahead de ve flatmates de zaten kelimeler cümle içerisinde ve onları bu cümleleri kullanarak + sözlükten de bazıları için yardım alarak bu şekilde not alıp ezberlemek en iyisi !? çalışma sırasında akla oturması için devamlı tekrar etmekten başka ekstra bir şey yapalım mı?

grammar kısmında malum yine bir sürü kelime geliyor. bunlarıda burdaki cümleler yine bazı kelimeleri sözlük ve ordaki cümleleriyle bir cümle içerisindeki kelime anlamları defteri tutalım mı?

readin kısmında umarım yanlıs görmüşümdür pdf kısmı (parcayı takip edebilme adına) olmadıgı için cbc yerine verdiğin diğer sitelerden level level olanlardan hangisini öneririsin ya da ne yapmalıyım. diğerlerinin cbc kadar alıştırması olmadığının farkındayım kendini belli zaman zorla gerisi gelir diyorsan ok.

teşekkürler şimdiden yardımların için. @rat.planet

• rockerboy-h kullanıcısına yanıt
    Cbc derslerinde writing bölümleri var.Metni okuyup oradan çalışabilirsiniz.
  • maverick12345 M kullanıcısına yanıt
    1.Cbc derslerindeki o fark seviyeye göre değişiyor.Advanced seviyesinde daha fazla ifade öğretiyor.Ek olarak parçadan ayrı hazırlanmış ek bilgilendiri metinler var.Daha fazla alıştırma var o nedenle sayfa sayısı da fazla.
    2.Parçaların yazılı metni her pdf dosyasının son sayfasında var.İyi inceleyin.Lit2go'yu unutun.Bu dersleri bitirin zaten İngilizce öğrenmiş olacaksınız.Roman vs okumak isterseniz daha farklı türleri okumak isterseniz en son lit2go çalışabilirsiniz
    3.Kelime ezberlemeyin.Cümleleri öğrenin.O kalıplar çok önemli temel konuşma kalıpları.Çalışma programı konusunda nasıl çalışır bunu yazdım.O kısmı tekrar okuyun.
    4.Hayır.Kelime defteri tutmayın.
    5.Cbc derslerinin pdf dosyaları var.Kelimeleri not tutmayın.Öğrenin.Sürekli çalışsanız zaten demek istediğimi anlayacaksınız.Kelime öğrenme stratejisi o sistemin çok iyi.

Siz dediğim gibi cbc derslerine bir başlayın bitirin bakın o zaman sonuca.Eğer dediğim gibi doğru çalışırsanız hiçbir sıkıntı olmaz.Başarıalr.

• GÜNCELLEME:
    Ücretsiz Almanca ders sitesi eklendi.
    https://forum.donanimhaber.com/m_120724464/tm.htm
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.