Şimdi Ara

0xc000007b hatası yardım ! (gtaiv)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu konuyu gta bölümüne açma ve buraya açma konusunda kendi içimde verdiğim savaş sonucu buraya açmaya karar verdim.
    arkadaşlar şöyle bir hata alıyorum :
     0xc000007b hatası yardım ! (gtaiv)

önce sistemimi ve durumu anlatayım. packard bell marka laptop var.win7 home basic 64bit kurulu. ve de gta4 . gta4 ilk kurulumda sorunsuz çalışıyordu. ancak 1.0.7.0 patch kurduğum zaman oyun hata vermeye başladı. ilk verdiği hata xlive.dll ile ilgiliydi. redist. klasöründe ne varsa yüklemiştim ancak yine de hata veriyordu. o sorunu çözdüm şimdi de bu hatayla uğraşıyorum.
    gerek forumda gerek arama motorlarında kısa bir araştırma yaptım. forum beni yüzüstü bıraktı (bakım nedeniyle ) . ama google dh deki konulardan bazılarını da buldu. bu hatanın çok farklı nedenlerden ortaya çıktığını gördüm. kimi bir worm kimi bir virüs kimi reg kalıntıları kimi dotnetfx demiş .
    kis2010 kurdum . güncelledim . tarattım. temiz . sorun devam ediyor.
    avg free kurdum . tarattım . temiz . sorun devam ediyor.
    avg win32/alman temizleme aracı. tarattım . temiz . sorun devam ediyor.
    malwarebytes' kurdum. tarattım. birkaç şey buldu. temizledim. sorun devam ediyor.
    win7 net framework gerektirmemeliydi ama ben yine de 4.0 olanı kurdum . sorun devam ediyor.
    ccleaner , registry booster ile reg hatalarını düzelltim. registry defrag yaptım . sorun hala devam ediyor.
    biliyorum oyunu silip tekrar yüklesem düzelicek ama patchli oynamak istiyorum. patch olmadan iyi performans alamıyorum.

neden bilmiyorum ama sanki biraz uzun oldu.

özet geçiyorum : 0xc000007b hatası alıyorum. çözümü nedir ?
    şimdiden teşekkürler.

• Bilgilerime dayanarak

.Net Framework yazılımlarında sorun var.Zannersem ekran kartında ati chipsetli.Şimdi tüm .Net Framework yazılımlarını hatta kalıntılarını dahi kaldır.Ekran kartı yazılım ve driverlarınıda kalsın.Pc yi yeniden başlat.Framewok yazılımlarını sonrada güncel vga driverını kur.Sonuçuca yazarsan sevinirim.
  • ekran kartı nvidia . yine de deniycem teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

ekran kartı nvidia . yine de deniycem teşekkürler.

hocam sorunun düzeldimi cevap yazmamışsında aynı hatayı bende alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

ekran kartı nvidia . yine de deniycem teşekkürler.

hocam sorunun düzeldimi cevap yazmamışsında aynı hatayı bende alıyorum

ne yaptığımı tam olarak hatılamıyorum
    oyun korsansa ilaç değiştirmeyi dene.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.