Şimdi Ara

06/02/2018 Tarihinde Uğradığımız Saldırı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
3
Favori
18.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
263 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konudaki arkadaşların çoğunun hesaba katmadığı bişey var. Yaşanan olayları gördüğüm için söylüyorum bu tarz olaylarda şikayetçi olup işleme soktuğunuz an karşı taraf da bir takım iddialarda bulunuyor. Hakimin önüne gittiğiniz zaman o iddiaları duyunca ağzınız açık kalıyor. Sonra kendinizi aklamaya uğraşıyorsunuz. Tabi karşı taraf da aynı şekilde. Otobüsteki hiç kimse şahit olmuyor olaya. Sonuç olarak ikiniz de ceza alıyorsunuz. Atıyorum 6 ay hapis veriyor ve ertelemeli. 5 yıl içinde tekrarlanmazsa siliniyor. Kanunları anlayamadım. Suçlu hakettiğini bulmuyor malesef.

Mesela bu forumda başına gelen arkadaş vardı. Karı koca arasındaki kavgaya müdahale ediyor kadın dayak yiyor diye. Sonuç olarak kadın "kocamdır yapar" diyip çıkıyor. Adam ve kocası karşılıklı davacı. Gidip geliyor mahkemeye, sonuçta ikisi de kasten yaralama suçundan ceza alacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolu kapamışsın abin yaşındaki adama trip atmışsın. o da ayarı vermiş ne var bunda? küçük olarak alttan alsan bişey olmazdı. zaten konuyu anlatırken bile sinirli ve ulan yazmışsın.belli sen trip atan bi tipsin aynı tarz biri karşına gelince "tam köprünün ortasında karşılaşmış iki inatçı keçi" olmuş.tamam karşıdaki de sütten çıkmış ak kaşık değil.falçata malçata.. iki keçi sözkonusu.

yok polis olayı örtbas ediyormuş.kardeşim bi anlık sinirle birşeyler olmuş.06/02/2018deki saldırı deyince bende afrinden bahsediyorsun sandım.memlekette okadar sorun var polisi avukatı mahkemesi sizin otobüste yerverme olayınızı mı takip edecek.canı sıkılan bana yan baktı diyen polise gidiyor tabiki polis bazı olayları orda çözmeye çalışacak tartışma mahkemeye mi gitsin.falçatayı kaldır ortalıktan derler o keçiyi de uyarırlar olay kapanır abartmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em2018 -- 8 Şubat 2018; 10:37:54 >
  • ilkokulda söyletmediler mi size bu şarkıyı

• Hikayedeki polis tipik polis. Garip bir şey yok. Polis her zaman bu işleri yokuşa koşar. Yaralama falan yoksa iki tarafı barıştırmaya bakar. Evrak işi çıkmamış olur. Bir de işleyişi bilir. Senin haklı olma ihtimalin daha yüksek, tahmin eder; ama sonuçta bu iş mahkemelik olunca, karşı taraf o kadar fazla iddiada bulunacak ve şahitler yaratacaktır ki, başınıza bir sürü iş açılacaktır. Polis onu da bilir. O yüzden "uzatmayın lan, öpüşüp barışın" ayağına yatar. Aynı zamanda çok geniş fikirli de değildir zaten, yoksa neden polis olsundur... Kocasından dayak yiyip karakola gelen kadını kocası ile barıştırır, eve yollar polis. Bir de üstüne "bir aileyi kurtardık" gibi bir gurur yaşar hıyar. Sonra kadın ölünce gider kocasını tutuklar. O yüzden sizin inatlaşmanızdaki tavırları çok çok normal.

O yüzden bu tür olayları çok uzatmayacaksın. Olay yaşandığı an, ya o falçatalı hıyara anında dalacaksın, ağzını yüzünü dağıtacaksın ve olay yerinden ayrılacaksın. O falçatalı büyük ihtimal gidip polise şikayetçi olmaz zaten. Çünkü bu sefer, ağzı yamulmuş polise gitse, polis buna patlar: "Kavga ettiniz, dayak yedin, beni ne uğraştırıyorsun?" der. O it de bunu bilir. Yaşamıştır daha önce. Gitmez polise. Dayağını yediği ile kalır.

Ya da meseleyi hiç büyütmeyeceksin. Polisle muhatap olmayacaksın. Hiçbir koşulda mümkünse polisle muhatap olmayacaksın. Başına büyücenek bir iş gelirse, polisi gene ekarte edip, işini savcıyla çözeceksin mesela. Polis ayak takımı neticede. Tepedekini görünce pısar. Yapısı budur. Sen de polislik işini tepedeki ile halledeceksin. Çıkışta da karakolun ihtiyacını sorarsın. Karşıki bakkaldan çay-şeker falan alıp karakola hediye edersin.

Ancak hayat felsefesi şu olmalı: "Aman, polisle muhatap olmayayım." Polislik farklı bir psikoloji. İşleri de çok zor. Özellikle şimdiki gibi hükümetlerin başta olduğu dönemlerde çok arada kalıyor polis. Çok zor iş. İşlerini düzgün yapmaları da bir mucize olur. İşlerini düzgün yapmalarını beklemek de naiflik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 8 Şubat 2018; 11:1:10 >

• Bu polisler niye var ki? Neden hala bu vasıfsız adamlardan her yıl binlerce alıyorlar?
    Hiç bir işe yaramazlar, göbekli göbekli anca hava yaparlar.
    Polis korkak,sorumsuz, halk korunamadığı için tedirgin, suçlular çok rahat ve relaks... Allaha emanet yaşıyoruz. Madem millet Allahtan korkmadan suç işliyor, o zaman cezalardan kurallardan korksun bari. Tecavüzcüler asılsın, hırsızların eli kesilsin...Her şeyin başı boş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Hikayedeki polis tipik polis. Garip bir şey yok. Polis her zaman bu işleri yokuşa koşar. Yaralama falan yoksa iki tarafı barıştırmaya bakar. Evrak işi çıkmamış olur. Kocasından dayak yiyip karakola gelen kadını kocası ile barıştırır, eve yollar polis. Bir de üstüne "bir aileyi kurtardık" gibi bir gurur yaşar hıyar. O yüzden sizin inatlaşmanızdaki tavırları çok çok normal.

O yüzden bu tür olayları çok uzatmayacaksın. Olay yaşandığı an, ya o falçatalı hıyara anında dalacaksın, ağzını yüzünü dağıtacaksın ve olay yerinden ayrılacaksın. O falçatalı büyük ihtimal gidip polise şikayetçi olmaz zaten. Çünkü bu sefer, ağzı yamulmuş polise gitse, polis buna patlar: "Kavga ettiniz, dayak yedin, beni ne uğraştırıyorsun?" der. O it de bunu bilir. Yaşamıştır daha önce. Gitmez polise. Dayağını yediği ile kalır.

Ya da meseleyi hiç büyütmeyeceksin. Polisle muhatap olmayacaksın. Hiçbir koşulda mümkünse polisle muhatap olmayacaksın. Başına büyücenek bir iş gelirse, polisi gene ekarte edip, işini savcıyla çözeceksin mesela. Polis ayak takımı neticede. Tepedekini görünce pısar. Yapısı budur. Sen de polislik işini tepedeki ile halledeceksin. Çıkışta da karakolun ihtiyacını sorarsın. Karşıki bakkaldan çay-şeker falan alıp karakola hediye edersin.

Ancak hayat felsefesi şu olmalı: "Aman, polisle muhatap olmayayım." Polislik farklı bir psikoloji. İşleri de çok zor. Özellikle şimdiki gibi hükümetlerin başta olduğu dönemlerde çok arada kalıyor polis. Çok zor iş. İşlerini düzgün yapmaları da bir mucize olur. İşlerini düzgün yapmalarını beklemek de naiflik olur.

son paragraf biraz yumuşattı. yorum yazacaktım vazgeçtim :)

• şaşırmadımki artık normal bunlar polis olmak istiyordum 10 sene önce iyiki olmamışım ya istifa ederdim yada bu şekilde bir olayda haksızlıga gelemeyip işimden olurdum
  • Polisin görevi olayı yatıştırmak veya kapatmak değildir tutulan tutanak varsa resmi belgede sahtecilik bile olur, memurlukları yanar ama bunlar hukukun olduğu ülkelerde olur, hukukun guguk olduğu sözde bağımsız olması gereken yerlerin talimatla iş yaptığı ülkede bunların yaşanması gayet normal.

Bu sistemden canı yanan benim gibiler derdini anlattığında kimse anlamıyor ama böyle böyle milletin canı yandikca olayın nerelere vardığı anlaşılacak ama iş işten geçmiş olacak açıkçası bu saatten sonra ülkede polisi de umurumda degil herkes bu olayları yaşayacak umarım malum partiyi destekleyenler de cezasını ve hakettigini bulur da birşeyler dank eder, ben de o zaman oturup izleyeceğim .

• Zero Degrees kullanıcısına yanıt
    Benzer bir olay bizim de daha önceden başımıza geldi. Benzerlikten kastım konu farklı ancak polislerin tutumu farklı.
    Araçla yolda giderken normal bir şekilde bir sapağa girmek için sinyal verip yola girdik. Ancak arkadan otobüs geliyormuş sanırım biraz da hızlıymış biz farketmedik ve ani fren yapmak durumunda kalmış. Daha sonra az ilerde ışıkta otobüs yanımıza yaklaştı ve sizin yüzünüzden fren yaptım vs gibi bize sataşmaya başladı. Aracı kullanan arkadaş ta farketmedik hızlı geldiğinizi biz sinyalimizi verip seridimizi değiştirerek sapağa girdik sen hızlı geliyordun heralde diyerek cevap verdi ancak otobüs soforü bizi suçlamaya devam edince biz de sen de dikkat etseydin hızlı gitmesen ani fren yapmak zorunda kalmazdın diyerek devam ettik.

Bu olaydan yaklaşık 1 dakika sonra biz 2 şeritli yolda sol şeritte yolumuza devam ederken bu iett ye ait otobüs sağ şeritten hızlıca bizi geçip bir anda otobüsü üzerimize kırdı. aracı kullanan arkadaşta ani bir refleksle aracı sola kırdı kaldırıma sürtünerek devam ettik biraz. Ne olduğunu anlayınca otobüsün arkasından gidip yetişip otobüsü durdurduk. Orada 3 5 dakikalık bir kargaşa oldu soför otobüsten inmedi biz de otobüse girmek istemedik haklıyken haksız duruma düşmemek için öylece otobüsün ön kapısında bir kaç dakikalık itişme kakışma olduktan sonra sivil bir araç ben polisim bekleme yapmayın devam edin vs gibi uyarılarla devam ettirdi. Bu arada kapıdaki itiş kakış sırasında otobüs soförü bizim arkadaşın yüzünü çizdi tırnaklarıyla.

Tabi olay böyle olunca biz de baya sinirlendik bişey yapamadığımız için de içimiz rahat etmedi tekrar otobüsün önünü keselim soförü bir güzel dövelim diye düşündük ama önceki sefer otobüsten inmediği için tekrar inmeyeceğini düşündük. Bilen bilir anadolu yakasında sahil yolunda beylerbeyi civarında sürekli yol kenarında polis olur. Otobüsün güzergahı da bu yol üzerinde. biz tekrar buraya devam ettik ve bu otobüs buradan geçeceği sırada onu yakalarız diye beylerbeyinde beklemeye başladık. Tabi bu otobüs bu arada üsküdar yönüne gidiyordu biz tartıştığımızda. Biz dönüş yolunda bekledik. Yani üsküdardan tekrar geri döneceği yolda. Beylerbeyinde bekleyen polise de anlattık durumu. Onlar da otobüs geldiğinde durdururuz diye söylediler ve beklemeye başladık.

Bir süre sonra otobüs geldi polis durdurdu otobüsü boşalttı sofor ve bizi alarak Çengelköy karakoluna götürdü. Buradaki polislerde aynı arkadaşın anlattığı olayda olduğu gibi sürekli bizi suçlu çıkarmaya, şikayet etmemizi söylemeye başladı. Yolcular şahitlik yaparsa siz suçlu sayılırsınız, yok şoför zaten gün için de sürekli stresli çalıştığından bir hata yapmış şikayet etmeyin vs gibi engellemeye çalıştılar. Biz şikayetimizde kararlı olduğumuzu söyleyince olayı anlatın dediler. Olay anadolu hisarında gerçekleştiğini anlatmaya başlayınca a olay başka ilçe de gerçekleşmiş tamam o zaman biz bişey yapamayız gidin oradaki karakola başvurun falan demeye başladılar. Yani işin özü biz şikayet etmek için herşeyi yapmamıza rağmen en son karşılıklı birbirinizden özür dileyin olay kapansına bağlayıp şikayeti almadılar.

Yani buradan anlaşılacağı gibi sizin bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Biz de ekibe şikayet edip ekip ile birlikte karakola gittiğimiz halde hiç bir işlem yapılmadan gönderdiler bizi. Bu arkadaşlarda otobüsle direk karakola gittiğinden dolayı aynı şekilde hiç bir işlem yapılmadan çıkarıldıkları bana yalanmış gibi gelmedi.

Bunun örnekleri maalesef çok var. Uğraşmamak için veya korumak için bu tarz işlemler ne yazık ki ülkemizde oluyor. Kesinlikle böyle birşey olamaz demeyin o yüzden.

• Ah ulan ah bana denk gelmez boyleleri cussemden mi nedir korkuyor beni gören beni gören anasını satım. Yamulturdum onu orda işini kendin göreceksin artık memleket böyle.

• E hala falçatalı çocuk diye konu açan yok mu?

Açılsa şöyle olurdu sanırım; bir gün otobüse bindim gidiyorum, her yer dolu şıkışık, zar zor arkaya ilerliyorum. O sırada bir oğlanla kız el ele tutuşmuş yolu tıkamışlar geçemiyorum. Rica ettim yol vermeleri için o sırada kızın sevgilisi beni ittirdi ve ben yandaki liselilere çarptım. onlarda beni ittirdi ne yapıyon lan sen dediler ve etrafımı sardılar. 15 kişi kadar vardılar. Benimde okulda maket ödevim vardı ve çantamda maket bıçağı vardı. Kendimi korumak için onu çıkardım. bu arada bana küfürler savurdular. Sonra karakola gittik şikayetçi oldum. Ama polisler bunlar çoluk çocuk sübi bunlar uğraşma bunlarla okulları falan da var dedi zar zor ikna oldum şikayetimi geri çektim.

Not: Espiri amaçlı yazılmıştır.
  • Fethi SEKİN'in hürmetine saygı duyuluyor böyle karaktersiz polislere. Geçmiş olsun.
    Hocam dövenin kabahati olmuyor güzel ülkemde. Hele de haklıyken... En fazla tutuksuz yargılanırdınız. Normalde söylenmez böyle şey
    ama insan eşini, dostunu, çocuğunu başka şekilde koruyamayacak halde. Tacizciler bile ancak sosyal medyadan tepki görürse içeri atılıyor.
  • ahahaha sana iyi mahkeme yolları inatçı veled

• Hocam malafat deyince ben de sizi deli sandılar ondan kacmaya başladılar sandım

• Neden aileler çocuklarının haklarını savunmaktan aciz ve olayı hemen kapatmaya çalışıyorlar. Bilgili ne yaptığını bilen çoğunluk ne zaman çocuk sahibi olacakta hakkımızı savunmaya başlayacağız merak ediyorum. Bazen sırf böyle şeyler için bile biran önce evlenip çocuk yapmak istiyorum.

Yahu benim çocuğuma o lafları diyecekler kargaşa olacak laflar denecek bu adam artist artist olacak ben orada sabahlarım bile. Ben bunu yapsam başkası yapsa diğer ailelerde onun psikolojisiyle duracak ama şu bilinçli nesil gelişemedi bir türlü. Hala sınav falan demişler, yahu dava açılsa raporlar olsa sınavına herkes girer zaten okula verildiğinde.. Hey gidi.. Ne zaman gelişecek bu ülke..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Insanmodoff

Yemin ediyorum aklımda ne varsa söyledin. Bir kez geri cekilirsen her zaman geri cekilirsin.neyse merak etme. Muhakkak bir kulağı kıllı ya bulaşır bu adam.alırlar façasını...

Birader sizin beyniniz sulanmış? CS - GO mu bu GTA mı? Cesaret ile akıl noksanlığı aynı şey değil.

• ''Otobüs ağzına kadar doluydu '' kısmından sonra okumadım neden biliyor musunuz ağzına kadar dolu otobüste kimse insan değildir olamazda.

Kasıtlı olarak otobüsle rahat seyahat edilen şehirlerde bile otobüs seferlerini azaltıp,trafik olması için kasıtlı yol yapıp insanlıktan çıkmanızı sağlıyorlar..

SİZDE BİRBİRiNİZİ YEMEYE DEVAM EDİN !
  • Otobus soforunu tebrik etmek lazim son duraga kadar kimseyi indirmemis helal olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasin evine hırsız girmis,O esnada kendisi balkonda sigara iciyormus!!

Sesi duyunca kosuyor iceriye 2.katta kendisi.

Hirsızı kacarken görüyor,Polisi ariyor.

Hırsızın arkasından yakalamak icin ufak tüp atıyor (boş).

Hırsızın ayaklarina geliyor,merdivenden dusuyor kafasını yuzune duvara carpiyor.

Polis gelince ilk soru bu adamı kim dövdü!!

Hatta diyorki kendiniz cezasını verecekseniz polis niye var neden aradınız.

Dua edin sizden sikayetci olmasın diyor!!

Gelde ulkede adalet var de.

Cogu Polis 3.000-3.500 tl aldigi para Haram

• HaydonunAbisi kullanıcısına yanıt
    Mahallede genelde silahli kavgalar oluyor. Polis gelip yapmayin oglum diyip gidiyor. Arkadaslar is yapmasinda ne yaparsa yapsinlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.